Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne


14 Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018
 1. Dziś kończą się rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików, życzymy obfitości łask Bożych wypraszanych przez Matkę Boża Rywałdzką na drodze trzeźwości. Niech Bóg prowadzi Was bezpiecznie w drodze powrotnej do domu.
 2. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać w naszym sanktuarium kolejne już XXI Rywałdzkie Spotkania w Trzeźwości.
 3. W zeszłą niedzielę odbył się w ogrodzie klasztornym drugi piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel. Składamy podziękowanie, Burmistrzowi oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim za pomoc w zorganizowaniu naszej parafialnej uroczystości. Wójtowi Gminy Książki, Wójt gminy Gruta, Straży Pożarnej i Policji oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne i w każdy inny sposób całym sercem włączyli się w przygotowanie tej uroczystości od strony logistycznej i gastronomicznej składamy serdeczne podziękowanie.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, które tradycyjnie zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła.
 5. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. w darach ofiarowały 1900 zł. Tysiąc sto złotych przeznaczyliśmy na wymianę i dokupienie nowych lekcjonarzy i rytuałów. Pozostała kwota pozostaje do dyspozycji nowego proboszcza.
 6. Kończy się mój czas posługi w Rywałdzie. Nowym miejscem mojej posługi będzie Dom Duszpasterstwa Młodzieży w Serpelicach nad Bugiem. Dziękuję wszystkim, których Bóg postawił w tej parafii na mojej drodze, za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać równocześnie przepraszam jeżeli kogoś w czym kolwiek skrzywdziłem. Nowym proboszczem w naszej parafii i gwardianem klasztoru będzie już od tego tygodnia o. Mirosław Jankowski, który przyjechał z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Witamy serdecznie. Także w zeszłym tygodniu powitaliśmy o. Grzegorza Góralskiego, wikarego klasztoru, a we wtorek dojedzie o. Sebastian Marcinkowski z Olsztyna. Niech Matka Boża Rywałdzka wyprasza nowej wspólnocie potrzebne łaski.
 7. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Wszystkim parafianom, gościom i pielgrzymom naszego sanktuarium życzymy obfitych Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej Pani Pomorza.


13 Niedziela Zwykła – 1 lipca   2018
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna. 
 2. W dniu dzisiejszym  w ogrodzie klasztornym  przeżywamy  piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego  w duchu modlitwy i  zabawy. W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Po wyjściu z kościoła można po Mszy św. o 11.00 na parkingu przed kościołem oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi. Zapraszamy do ofiarowania tego bezcennego daru, który ratuje ludzkie życie.
 3.  W najbliższy piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. z racji  I piątku miesiąca.
 4. Kończy się czas naszej posługi w Rywałdzie. Współbracia o. Wiesław Nasiadko, będzie pracował w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu i o. Stanisław Filipek, który przechodzi do Białej Podlaskiej. Dziękujemy za  ich posługę w naszej parafii i klasztorze, życzymy obfitości łask Bożych na nowych placówkach. Nowym proboszczem w naszej parafii i gwardianem klasztoru będzie o. Mirosław Jankowski, który przyjdzie z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Także w tym tygodniu powitamy o. Grzegorza Góralskiego z Bydgoszczy i w przyszłym tygodniu o. Sebastiana Marcinkowskiego z Olsztyna. Niech Matka Boża Rywałdzka wyprasza nowej wspólnocie potrzebne łaski.
 5. Za tydzień ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła.
 6. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy za ofiarę 500 zł. na renowacje witraży.
 7. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Wszystkim parafianom, gościom i pielgrzymom naszego sanktuarium życzymy obfitych Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej Pani Pomorza.

12 Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018
 1. Za tydzień w ogrodzie klasztornym  będziemy przeżywać  piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego  w duchu modlitwy i  zabawy. W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Szczegóły na  stronie internetowej i plakacie.
 2. W środę przypada Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, patronki naszej diecezji.3W piątek  Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Jest to dzień modlitwy w intencji Ojca św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00.  po sumie procesja Eucharystyczna.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym parafianom za pomoc w pracach porządkowych przy naszym kościele i klasztorze.
 5. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.
11 Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018
 1. Dnia 1 lipca br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego  w duchu modlitwy i  zabawy. W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Szczegóły na plakacie i naszej stronie internetowej. Chętnych, którzy chcieliby rozprowadzać po innych parafiach i miejscach plakaty prosimy o zgłoszenie się dom zakrystii.
 2. W piątek 22 czerwca na godz.8.00  zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. z racji zakończenia roku szkolnego.
 3. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na kościół i klasztor. Na nadchodzący tydzień życzmy zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Pani naszej Rywałdzkiej.
10 Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018
 1. Do naszego Sanktuarium tradycyjnie, jak każdego roku przybyli Romowie. Mszę św. pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Romów ks. Stanisława Opockiego będzie sprawowana dziś o godz. 12.15.
 2. Dnia 1 lipca br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym parafialno- gminny piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego  w duchu modlitwy i  zabawy. W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii.
 3.  W zeszły czwartek zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim którzy, zaangażowali się w procesję. Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku w ogrodzie  klasztornym na zakończenie oktawy. Duża frekwencja pokazuje, że wspólne spotkanie w naszym ogrodzie  stanowi ważny punkt naszego parafialnego kalendarza. Serdeczne Bóg zapłać.
 4.  Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu  pomagali w plewieniu ogrodu i koszeniu trawy.     
 5. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym.
9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 czerwiec 2018
 1. Dziś  niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu  po mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00.  Procesja dziś  po Mszy św. o godz. 11.00. Starajmy się w tych dniach uczestniczyć w wieczornej Mszy św. i czynnie angażować w procesję Eucharystyczną, która będzie miał miejsce po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym. Przy tej okazji dziękujemy za udekorowanie kościoła, przygotowanie ołtarzyków i wszelkie zaangażowanie przy procesji w Boże Ciało.  W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.  Po Mszy Świętej Panowie noszący baldachim zapraszają wszystkich uczestników na poczęstunek do ogrodu klasztornego. Dziękujemy za tę inicjatywę, która staje się tradycją naszej parafii.
 2. W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Informujemy, że 1 lica br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik gminno-parafialny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w duchu zabawy i modlitwy.
 4. W przyszła niedzielę taca zostanie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.
 5. Dziękujemy Panu Danielowi Cichockiemu za skoszenie trawy w ogrodzie klasztornym.
 6. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są sprawowane  po Mszy św. o godz. 17.00
 7. Na nadchodzący tydzień życzymy poczucia obecności Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i błogosławieństwa płynącego z Jego Najświętszego Serca.
 8.  Wczoraj zmarła Ludwika Wanda Makuracka ze Starej Rudy, pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 12.00.   Dziś, jutro i we wtorek zapraszamy na różaniec w  intencji zmarłej  po Mszy Świętej wieczornej.

Niedziela Trójcy Świętej – 27 maj  2018
 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (9.00 11.00 i 17.00) Po Mszy św. o godz. 11.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.  Prosimy, aby zwyczajem zeszłorocznym przygotować ołtarze. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary.  Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci, zwłaszcza te które w tym i zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Prosimy, aby przyszły w uroczystych strojach. Prosimy  także o przynoszenie kwiatów do sypania. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek i środę o godz. 15.45. Procesja eucharystyczna podczas oktawy, będzie po nabożeństwie czerwcowym, które odprawiamy po Mszą św. o godz. 17.00.  W czasie oktawy zapraszamy do udziału w  procesji i chętnych do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów.  (podczas oktawy  w niedzielę 3 czerwca procesja po Mszy św. o godz. 11.00).
 2.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca  zapraszamy na Mszę św. na 17.00 a po procesji na czuwanie z modlitwą o uzdrowienie. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa, będzie to jednocześnie ostatnie spotkanie przed wakacjami.
 4. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o  godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę po procesji nie ma już spotkania dla  kandydatów do bierzmowania.
 5. Dnia 1 lipca br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego  w duchu modlitwy i  zabawy. W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość oddania krwi oraz skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii.                                                      
 6. Składamy serdeczne podziękowanie Panom Benedyktowi Monczkowskiemu, Henrykowi Ferszka,  Sławomirowi Banasik  za pomoc w pracach ogrodowych i przy cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i życzymy Wam odwagi  zawierzenia Rodzin Jezusowi Eucharystycznemu i Najświętszej Maryi Pannie.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego –  20 maj 2018
 1. W dniu dzisiejszym za pobożne i publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu      „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 2.  Dziś także w naszej parafii przeżywamy wielkie święto, siedemnaścioro dzieci, przyjęło po raz pierwszy w Komunii Świętej Pana Jezus do swojego serca. Ogarniajmy ich swoja modlitwą. Z dziećmi pierwszokomunijnymi będziemy się spotykać podczas Białego Tygodnia codziennie na nabożeństwie majowym o 16.30 i  na Mszy św. o godz. 17.00.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Porządek powszedni. Także jutro o godz.15.15  obowiązkowa próba dzieci które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
 4. We wtorek  o godz.13.00 poświęcenie krzyża w Starej Rudzie. Msza św. w intencji mieszkańców Starej Rudy, tego samego dnia w naszym kościele o godz.17.00.
 5.  W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu polecamy w swoich modlitwach w sposób szczególny wszystkich kapłanów.
 6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zaprasza do oddawania krwi w czwartek 24 maja w godz. 12.00-16.00, na parkingu przed Urzędem Miasta  i Gminy w Radzyniu Chełmińskim. Szczegóły na plakacie.
 7. W sobotę przypada Dzień Matki, pamiętajmy o naszych mamach, żywych i zmarłych, które przyjęły nasze życie i przekazały nam wiarę i miłość do Boga i człowieka.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej. Tego dnia  będziemy przeżywać na Mszy św. o godz.9.00 rocznicę dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 9. Dziękujemy anonimowej ofiarodawczyni za ofiarę 500 zł. na renowację witraży.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i  składane ofiary. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 13 maj  2018
 1. Dziś  przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2.  Jutro na godz.19.00 na spotkanie zapraszamy rade parafialną.
 3. W piątek 18 maja w naszym zakonie czcimy św. Feliksa z Cantalice – patrona dzieci. Z tej racji zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której, będzie namaszczenie olejem św. Feliksa, ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci.
 4. W  najbliższą sobotę  o godz. 10.00 spowiedź rodziców i dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej.
 5. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.00 I Komunia Święta. 
 1. W tym tygodniu zakończyliśmy prace przy alejkach na cmentarzu. Dziękujemy zwłaszcza trym, którzy pomimo wielu własnych prac i obowiązków zaangażowali się w te prace. Poniedziałek- Rywałd: Szymon i Daniel Cichoccy i Henryk Ferszka, Blizno: Karol Nowacki, Jerzy Ozimek, Jan Kwiatkowski, Łukasz Załęski, Mirosław Cichewicz, Dominik Górny, Marian Górny, Eugeniusz Bala, Wojciech Bączkowski, Marek Świątkowski, wtorek- Rywałd: Szymon Cichocki, Henryk Ferszka, Blizienko: Michał Wojciechowski, Jan Pyter, Andrzej Jambroży, Paweł Majek, Paweł Giermak, Roman Jawor, środa-  Rywałd: Szymon i Daniel Cichoccy, Henryk Ferszka, Gołębiewo: Dominik Gajtkowski, Jerzy Markowski, Andrzej Kiepka, Andrzej I Mariusz Nowakowscy, Andrzej Urban, Adam Kurzyński, Jerzy Matuszczak, Krzysztof Janiszewski, czwartek- Rywałd: Szymon Cichocki, Henryk Ferszka, Stara Ruda: Adam Frankiewicz, Janusz Mondrzejewski, Janusz Tarkowski, Przemysław Majta, Mieczysław Majta, Dariusz Buciak, Zbigniew Stachowiak, Zbigniew Makuracki, piątek- Rywałd: Szymon Cichocki, Konrad Cichocki, Henryk Ferszka, Renata i Robert Badalewscy, Ryszard Tusień, Marek Tusień, Krzysztof Utnicki, Michał Grzębski, sobota – Rywałd: Szymon i Daniel Cichoccy,  Dariusz i Cezary Gajewscy, Henryk Ferszka, Stara Ruda: Zbigniew Makuracki, Gołębiewko: Ryszard Cwalina, Mateusz Wiśniewski, Artur Wiśniewski, Karol Nadworny, Stanisław Trela, Michał Iżykowski, Tomasz Urban, Jan Jarzyński. Dziękujemy także wszystkim tym,  którzy użyczyli wszelakiego sprzętu.
 2. Dziękujemy Państwu Kasprowicz i Badalewskim za odczyszczenie tablicy biskupa Kaczmarka i kinkietów oraz Teresie Cichewicz i Elżbiecie Ozimek za plewienie w naszym ogrodzie i wysadzenie kwiatów ofiarowanych przez Państwo Neuman z Blizna i Panu Andrzejowi Jędrzejewkiemu za ofiarę 300 zł. na witraż.  Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Parafialny Piknik Rodzinny połączony z dniami otwartymi naszego klasztoru odbędzie się w tym roku           1 lipca br. Zapraszamy serdecznie.
 4. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

6 Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja  do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 –  procesja eucharystyczna. Po procesji spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają  Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Procesje  błagalne do krzyża przy krzyżówce, będą po Mszy o godz. 17.00.
 3. Od wtorku w naszym klasztorze trwają rekolekcje zakonne braci naszej prowincji. Polecamy się waszym modlitwom. Wszystkim, którzy w tych dniach wspomagają  nas ciastem  i innymi produktami składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W najbliższy wtorek swoje imieniny będzie obchodził o. Stanisław Filipek. Na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy na godz. 17.00.
 5. Od jutra wznawiamy prace przy budowie alejek na cmentarzu. Kolejność poszczególnych wiosek, które będziemy prosić o pomoc jest następująca.  I tak 7 maj poniedziałek - Blizno,    8 maj wtorek – Blizienko,  9 maj środa – Gołębiewo, 10 maj czwartek – Stara Ruda,                   11 maj piątek – Rywałd,  12 maj sobota – Gołębiewko. Prosimy przywieść ze sobą szpadle i taczki.
 6.  W zeszłym tygodniu zostały wyczyszczone stacje drogi krzyżowej,  składamy serdeczne podziękowanie Maciejowi Kasprowiczowi, Karolinie Prajs Nowak, Zuzannie Rembeckiej, Renacie, Robertowi i Karolinie Badalewskim za wyczyszczenie stacji. Dziękujemy także Państwu Badalewskim i Kasprowiczom za odczyszczenie tablicy Prymasa w podchórzu. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy strażakom z OSP Rywałd oraz Panu Leszkowi Kamińskiemu za podcięcie  drzewek i sprzątanie cmentarza. Jednocześnie prosimy właścicieli o uprzątnięcie ławek na cmentarzu z terenu budowy alejki.
 8. Dziękujemy radzie parafialnej za złożenie  ofiary 500 zł. na mycie ołtarzy.
 9.  Za tydzień w  Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, taca zostanie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam  dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu.
 11. W zeszłym tygodniu zmarł  + Alfons Lewandowski z Blizienka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…………

5 Niedziela Wielkanocna  – 29 kwiecień 2018
 1. Dziś  po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców i dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 2. We wtorek  wieczorem w naszym klasztorze rozpoczną się tygodniowe rekolekcje zakonne braci naszej prowincji. Braci odprawiających rekolekcje i rekolekcjonistę polecamy waszym modlitwom. Wszystkim, którzy chcieliby w tych dniach wspomóc nas ciastem składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Także we wtorek 1 maja, rozpoczynamy miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję Matkę Boża. W naszej parafii, której patronuję Maryja szczególnie jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 16.30. W miejscowościach oddalonych od kościoła zachęcamy parafian do wspólnego odmawiania lub śpiewania litanii przy krzyżach lub kapliczkach przydrożnych, prosimy o odświętne udekorowanie tych miejsc. Niech nasze uczestnictwo w tych nabożeństwach będzie wyrazem wiary i wdzięczności Maryi za opiekę nad naszymi rodzinami i parafią.
 4. We środę 2 maja dzień Flagi Narodowej. Natomiast w czwartek  3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszej Ojczyzny. Wywieśmy flagi narodowe. Jest to zewnętrzny wyraz naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.
 5. W piątek 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Z racji uroczystego wprowadzenia relikwii św. Floriana (w obecności bp. Wiesława) do parafii w Grucie, strażaków naszej parafii zapraszamy na  Mszę św. do Gruty na godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy  duchowej:  I czwartek, I piątek  I sobota i I niedziela miesiąca. W piątek do południa odwiedziny chorych. W sobotę 5 maja w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie III Zakonu św. Franciszka czyli Franciszkańskiego Zakonu Świeckich regionu gdańskiego. Tego dnia tradycyjnie o 17.00 Msza św. natomiast  z racji rekolekcji naszych braci z prowincji, nie będzie nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie.
 7. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca na adorację i wspólny różaniec zapraszamy w sposób szczególny kółka różańcowe. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja  do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 –  procesja eucharystyczna. Po procesji spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 8. Pierwsza komunia Święta w naszej parafii odbędzie się 20 maja o godz. 11.00.
 9.  Wzeszłym tygodniu w naszym kościele zostały wymyte i zaimpregnowane wszystkie ołtarze i obrazy. Dziękujemy Państwu Elżbiecie, Szymonowi i Danielowi Cichockim, Renacie, Robertowi i Mateuszowi Badalewskim. Barbarze Rembeckiej oraz  Helenie i Bartoszowi Grosickim za pomoc w tych pracach. Składamy podziękowanie także Państwu Cichockim za pomoc w pracach przy klasztorze. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcom za złożone ofiary na renowację witraża z naszej parafii w wysokości 200 zł i ofiarodawcy z Sokołowa Podlaskiego 5500 zł. oraz anonimowemu ofiarodawcy z Golubia- Dobrzynia za ofiarowanie  wszystkich nowych żarówek energooszczędnych do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom, gościom, pielgrzymom życzymy opieki Maryi - Patronki majowych dni.

4 Niedziela Wielkanocna – 22 kwiecień  2018
 1. Dzisiejszą niedzielą kończy się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”.  W dniu dzisiejszym w naszym sanktuarium kończą się także rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy uczestnikom tych rekolekcji, by ten czas był dla nich umocnieniem na drodze trzeźwości.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień  modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy, aby otwarte serca młodych ludzi odpowiedziały na Chrystusowe zaproszenie. Ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone zostaną na cele powołaniowe naszej prowincji. Dziś swoje święto patronalne obchodzą siostry Pasterki z Jabłonowa.
 3. Jutro przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Polecamy  waszym modlitwom nasza zakonną prowincję i nowego prowincjała o. Łukasza Woźniaka z całym zarządem.
 4. Dziękujemy anonimowym ofiarodawcom za złożone ofiary na renowację witraża w wysokości 200 zł i 250 zł.  Serdeczne Bóg zapłać.
 5. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców i dzieci, które  w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
 6. Od 7 maja planujemy wznowienie prac przy budowie alejek na cmentarzu. W związku z pracami polowymi już dziś podajemy kolejność poszczególnych wiosek, które będziemy prosić o pomoc.  I tak 7 maj poniedziałek - Blizno, 8 maj wtorek – Blizienko,  9 maj środa – Gołębiewo, czwartek 10 maj – Stara Ruda, 11 maj piątek – Rywałd,  12 maj sobota – Gołębiewko.
 7. Dziękujemy wam za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i  Bożej miłość w waszych rodzinach.

3 Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”. Jest to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie o znajomość i rolę Pisma św. w moim życiu?
2. Juro w Zakroczymiu rozpoczyna się kapituła naszej prowincji zakonnej, podczas której, odbędzie się wybór nowego prowincjała i zarządu prowincji. Polecamy braci kapitulnych waszej modlitwie.
3. Za tydzień Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień  modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone zostaną na cele powołaniowe naszej prowincji.
4. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy za złożenie ofiary na renowację witraża w wysokości 800 zł. oraz Sabinie i Kazimierzowi Banasiak z Grudziądza  za ofiarę 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
5. Kujawsko Pomorski Związek Hodowców Bydła i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zaprasza w dniu 21.04.2018 w sobotę o godz.11.00 na ul. Karbowskiej 29, na forum  „ od ziarna do chleba”.  W programie  liczne atrakcje dla dzieci, występy lokalnych zespołów, wystawy maszyn rolniczych, poczęstunek i degustacja potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich  z Rywałdu i inne atrakcje.
6. Od 7 maja planujemy wznowienie prac przy budowie alejek na cmentarzu. W związku z pracami polowymi już dziś podajemy kolejność poszczególnych wiosek, które będziemy prosić o pomoc.  I tak 7 maj poniedziałek - Blizno, 8 maj wtorek – Blizienko, 9 maj środa – Gołębiewo, czwartek 10 maj – Stara Ruda, 11 maj piątek – Rywałd, 12 maj sobota – Gołębiewko.               
7. Ojcowie Franciszkanie z Brodnicy organizują w dniach 10.09-23.09.2018, pielgrzymkę do Włoch i na Sycylię. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
 1. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi i obfitości darów Bożych w codziennym życiu.
 2. W zeszłym tygodniu zmarła + Zofia Seroka mieszkająca w Toruniu pochodząca z Blizna. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…………                                                                                                               


2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
8 kwietnia 2018

 1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski... wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego". Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji. Ofiary składane dzisiaj do puszek - przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.
 3. Jutro w poniedziałek przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy w kościele Dzień Świętości Życia. Msze św. o 7.00 i 17.00. Tego dnia będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. W swoich modlitwach pamiętajmy, aby dziękować Bogu za każde poczęte życie ludzkie, przepraszać za grzechy popełnione przeciw nienarodzonym dzieciom i osobom starszym, a także prosić o siłę do walki o poszanowanie podstawowych praw każdego poczętego człowieka. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.
 4. W czwartek spotkanie rady parafialnej o godz. 19.00
 • Dziękujemy za wszelkie ofiary zwłaszcza na kwiaty do Grobu  Pańskiego oraz oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo.                                    


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwiecień 2018

 Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. Składam  serdecznie podziękowania  moim  współbraciom  za wszelaka posługę  zwłaszcza w ostatnich dniach. Bratu  Karolowi za pomoc w przygotowaniu do tych świąt.  Wspólnocie małżeństw Droga za pomoc w przygotowaniu ciemnicy i grobu. Całej służbie liturgicznej, siostrze Łucji i wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgii Triduum Paschalnego. Strażakom, bielankom, które sypały kwiaty oraz wszystkim składającym dary na  wielkanocny stół klasztorny. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła, złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wspomaganie materialne parafii i klasztoru.
Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielkanocnej radości, zdrowych, pełnych miłości i życzliwości Świąt w rodzinie. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 2.  W najbliższy I piątek  miesiąca w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.   Do południa odwiedzimy chorych z Komunią Święta.
 3. W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i czuwanie z modlitwa o uzdrowienie na godz. 17.00. Obecność kandydatów  do bierzmowania na      Mszy Św. i czuwaniu obowiązkowa.                     
 4. W przyszłą niedzielę taca zostanie przeznaczona  na utrzymanie naszego kościoła także będą zbierane ofiary do puszek na Potrzeby Caritas naszej diecezji.
 5. Za tydzień niedziela będzie świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy tego dnia  na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.                                       


Niedziela Palmowa – 25 marzec 2018

1. W czwartek zapraszamy ministrantów na obowiązkową zbiórkę na godz. 15.30.
2.  Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – najważniejszych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i większej wzajemnej miłości.
Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w naszym kościele w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. W innym czasie prosimy dzwonić do furty klasztornej.
Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do uczestnictwa w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej - Pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.
Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa, w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.
Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00.
O godz. 9.30 Droga Krzyżowa w kościele.
Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.
Ofiary złożone przy okazji Adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc uświęconych obecnością Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej.
Wielka Sobota w tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.
Do południa poświęcenie pokarmów:
 • godz. 9.00 – w Bliźnie w Caritasie
 • godz. 9.20 – w Blizienku w remizie strażackiej
 • godz. 9.40 – w Starej Rudzie u p. Piaseckich
 • godz. 10.00 – w Gołębiewku w świetlicy
 • godz. 10.30 – w Gołębiewie u p. Frączek
 • W Rywałdzie w kościele od godz. 10.00 do godz. 12.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po liturgii adoracja do godziny 24. 00
Niedziela Wielkanocna Procesja i Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00.
Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
3. W zakrystii można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i nabyć świece Caritas w cenie 12 zł.
4. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i materialnego podczas wielkopostnych dni. Życzymy Wam głębokich owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marzec 2018
1. Jutro 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa – opiekuna Kościoła Powszechnego i patrona ojców rodzin. Jest to też dzień imienin ks. Biskupa pomocniczego Józefa Szamockiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
2. 
Dziś uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie zapraszają na Kiermasz w korytarzu klasztornym.
3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.  
4. Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. Na ten cel ofiarę 150 zł  złożyła anonimowa ofiarodawczyni. Serdeczne Bóg zapłać.
5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do nabywania świec Caritas tzw. paschalików wielkanocnych, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej w cenie 12 zł.
6. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne. Niech łaska płynąca z Eucharystii umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.        

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marzec 2018
 1. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można także nabyć świece Caritas tzw. paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej, a później zanieść na groby bliskich. Cena 12 zł.
 2. W przyszłą niedzielę uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny w godzinach  8.30 – 13.00 na korytarzu klasztornym. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 3. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy Wam opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.         


3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marzec 2018
 1. Dziś niedziela adoracyjna wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 do godz.11.00. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje parafialne. Był to czas łaski, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens życia, o wartości, którymi żyjemy oraz aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje. Kto nie mógł uczestniczyć w nich niech weźmie udział w rekolekcjach w sąsiednich parafiach.
 3. Na renowację witraży ofiarę 1400 zł. złożyli Państwo Elżbieta i Szymon Cichoccy z rodziną z Rywałdu oraz dwóch  ofiarodawców chcąc pozostać anonimowymi złożyło ofiarę wysokości po 200 zł, oraz dwóch anonimowych ofiarodawców po 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Ofiary złożone na tace w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
 5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można także nabyć świece Caritas tzw. paschaliki wielkanocne, które należy wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej, a później zanieść na groby bliskich. Cena  12 zł. i świece ozdobne Caritas w cenie 15 zł.
 6. Codzienną modlitwą ogarniamy waszą dobroć. W nowym tygodniu życzymy opieki Matki Bożej Rywałdzkiej  i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.

                         2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 luty 2018
1.    Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Program jest następujący:
- godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
- godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Do spowiedzi będzie można przystąpić w czasie każdej Mszy św. Można oddać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Ofiary zbierane we wtorek i środę będą przeznaczone dla rekolekcjonisty na potrzeby klasztoru w Bydgoszczy.


 
 1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 98 krajach pracuje około 2150 polskich misjonarzy i misjonarek.
 2. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie br. Mirosław Starzyński na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy jutro o godz. 17.00
 3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek do południa.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na godzinę 17.00.
 5. Za tydzień niedziela adoracyjna. Adoracja po Mszy św. o 9.00 do godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. Na ten cel ofiarę 600 zł złożyli Państwo Makuraccy ze Starej Rudy i Pani Irena Kuczyńska z Rywałdu 200 zł. oraz jeden z naszych parafian chcąc pozostać anonimowym ofiarodawcą złożył ofiarę wysokości 500 zł, Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Do domu można zabrać wyłożony na ławkach i na stoliku z tyłu kościoła rachunek sumienia, który stanowi niezbędną pomoc w przygotowaniu do spowiedzi.
 8. W gablocie przed kościołem można przeczytać informacje odnośnie bezpłatnych badań w grudziądzkim szpitalu.
 9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w cenie 12 zł. i świece ozdobne w cenie 15 zł. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.
 10. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i życzymy błogosławionych owoców rekolekcji.


                            1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 luty 2018
1.    Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na osobistą modlitwę i uczynki pokuty, a także na wsparcie dobrych dzieł, które nazywamy jałmużną wielkopostną.
2.    Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
3.     W  przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami z tej racji odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek Ad Gentes na pomoc Polskim Misjonarzom.
4.    Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się także w przyszłą niedzielę. Będzie je głosił  o. Piotr Hejno, nasz współbrat z klasztoru w Bydgoszczy.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 17.00. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
5.     Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. Na ten cel ofiarę 400 zł złożyli Państwo Kleszczewscy z Gołebiewka i Państwo Paradowscy z Rywałdu 500 zł.
6.     W zeszłym tygodniu zmarł +Franciszek Makuracki ze Starej Rudy. Pogrzeb odbył się w zeszły czwartek. Wieczny odpoczynek…
7.    Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.                                                                                                
​​​​​​​© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies