Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 luty 2018

1.    Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na osobistą modlitwę i uczynki pokuty, a także na wsparcie dobrych dzieł, które nazywamy jałmużną wielkopostną.

2.    Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3.     W  przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami z tej racji odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek Ad Gentes na pomoc Polskim Misjonarzom.

4.    Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się także w przyszłą niedzielę. Będzie je głosił  o. Piotr Hejno, nasz współbrat z klasztoru w Bydgoszczy.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 17.00. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

5.     Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. Na ten cel ofiarę 400 zł złożyli Państwo Kleszczewscy z Gołebiewka i Państwo Paradowscy z Rywałdu 500 zł.

6.     W zeszłym tygodniu zmarł +Franciszek Makuracki ze Starej Rudy. Pogrzeb odbył się w zeszły czwartek. Wieczny odpoczynek…

7.    Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.                                                                                                

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 luty 2018
 1. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny przywołujemy wstawiennictwa Matki Bożej z Lourdes,  dziś przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach chorych i w podeszłym wieku. Także dziś rozpoczyna się  51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu  oraz Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Włączmy się w modlitwę Kościoła za tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholowym.
 2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu.  Msze św. w tym dniu będą o godz. 9.00, 11.00, i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z palenia tytoniu czy picia alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach (dniem pokuty jest też każdy piątek całego roku kościelnego).
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W Niedziele Wielkiego Postu nie ma Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP przed Mszą św. o godz. 9.00.
 4. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 25 lutego i potrwają do środy 28 lutego włącznie. Będzie je głosił o. Piotr Hejno, nasz współbrat z klasztoru w Bydgoszczy.
 5. Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. W ostatnich czasie na ten cel ofiarę 300 zł złożyli Państwo Wiśniewscy z Gołebiewka.
 6.  Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. W zbliżających się dniach pokuty życzymy Wam codziennej wierności Ewangelii, wspartej Bożym   Błogosławieństwem.
5 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 luty 2018
 1. Dziś w niedzielę adoracyjną wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej  do Mszy św. o godz.11.00.  Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 2. W przyszła niedzielę  przywołujemy wstawiennictwa Matki Bożej z Lourdes,  w tym dniu przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w szczególny sposób będziemy się modlić za ludzi chorych i w podeszłym wieku.
 3. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie kościoła.
 4.  Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Badalewskim, Panu Andrzejowi Kiepce, Tadeuszowi Matuszczakowi, Jakubowi Kawucha za pomoc w demontażu dekoracji świątecznej.
 5.  Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. W ostatnich czasie na ten cel ofiary złożyły następujące osoby: Państwo Nowaccy z Gołębiewa – 1500 zł, Państwo Kawucha z Gołębiewa – 500 zł, Państwo Janiszewscy z Gołębiewa – 400 zł, , Państwo Czatkowscy z Gołębiewa – 200 zł, Państwo Karbowscy z Gołębiewa – 150 zł, Państwo Konrad i Zofia Cichoccy z  Rywałdu – 1000 zł, Państwo Gajewscy z Rywałdu – 200 zł, Państwo Paradowscy z Rywałdu – 100 zł,  Pani Maria Lutostańska z Rywałdu – 100 zł, Pani Aleksandra Stępska z Budziszewa – 300 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wrażliwość na potrzeby kościoła.
 6. Dziękujemy za wszelkie dobro. Życzymy Wam wszystkim potrzebnych darów do codziennego życia w bliskości  Boga i otwartości na drugiego człowieka. ​​​​​​​

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 styczeń 2018
 1. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękować będziemy Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcać będziemy gromnice, a na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w trym dniu parafianie i goście na terenie naszej parafii są dyspensowani i mogą spożywać pokarmy mięsne pod warunkiem odmówienia dziesiątka różańca.
 2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy  duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Z racji święta Ofiarowania Pańskiego przypadającego w piątek, chorych odwiedzimy w czwartek do południa.
 3.  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych.
 4.  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na godzinę  17.00.
 5. Za tydzień  niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość i ofiary materialne. Niech wstawiennictwo św. Patronów naszej parafii wyprasza waszym rodzinom pokój i wzajemną miłość.


2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2018
      1.    Dziękujemy chórowi Cantate Domino z Pływaczewa, który jeszcze po Mszy św. wystąpi. Przy wyjściu z kościoła można nabyć płytę                 chóru w cenie 10 zł.
 1. W czwartek rozpoczyna się tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Sam Jezus Chrystus prosił abyśmy stanowili jedno. Módlmy się o jedność chrześcijan na świecie, w naszej ojczyźnie i parafii.
 2. W sobotę 20 stycznia w naszej parafii odpust św. Sebastiana. Msze św. w porządku powszednim o godz. 7.00 i 17.00. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 17.00.
 3. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkaliśmy się z waszej strony podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 stycznia 2018

1.      Dzisiejsza niedziela adoracyjna i Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w Kościele.  Także dziś po Mszy św. o godz.11.00 spotkane z kandydatami do bierzmowania.

2.  Podobnie jak w zeszłym roku  jutro 8 stycznia 2018 r. do godz. 14.30 odbędzie  się zorganizowana przez misjonarzy polskich zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu  AGD RTV itp. Informacje na ulotkach  z tyłu kościoła i na plakacie w gablocie przed kościołem. Zużyty sprzęt można składać na podwórku klasztornym do 8 stycznia do godz. 14.30

3.      W przyszłą niedzielę rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 wystąpi chór nauczycielski  Cantate Domino  z Pływaczewa pod batutą Wojciecha Góralskiego

4.      Taca z najbliższej niedzieli zostanie przeznaczona na utrzymanie kościoła.

5.      W minionym roku w naszej parafii udzielono 22 chrztów w tym 12 z naszej parafii, w sakramentalny związek małżeński wstąpiło 9 par w tym 4 z naszej parafii, sprawowano 9 pogrzebów w tym  8 z naszej parafii, do  I Komunii św. przystąpiło 23 kandydatów w tym 21 z naszej parafii,  do bierzmowania przystąpiło 10 kandydatów wszyscy z naszej parafii.

 1. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

8 stycznia (poniedziałek) - droga Rywałd-Książki - od godz. 9.0  (dwóch ojców)

1 - Blizienko przy szosie Rywałd-Książki w kierunku kościoła

2 - od p. Posła do tzw. Baraku

9 stycznia (wtorek) - Rywałd - od godz. 9.00 (dwóch ojców)

1 - od pp. Cichockich i za krzyżówkami w  kierunku  Jabłonowa

2 - od pp. Grzębskich do p. Homy i od p. Karpińskiej w kierunku kościoła do pp. Ferszków wł.

10 stycznia (środa) - Rywałd - od godz. 9.00 (dwóch ojców)

1 - od pp. Kasprowiczów i Czaplińskich do pp. Sobierajów i Matuszczaków

2 - od domu przy ruinach kościoła do pp. Adwent

13 stycznia (sobota) - Gołębiewko - od godz. 9.00 (dwóch ojców)

7.      Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkamy się z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.


 

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 31 Grudzień 2017, NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 

1.       Dziś zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.  Także w dniu dzisiejszym po Mszy św. o 17.00 odprawimy nabożeństwo dziękczynno- błagalne  za miniony rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 24.00

2.   Jutro w pierwszy dzień Nowego Roku  obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielkii Światowy Dzień Pokoju.

3.  W sobotę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - czyli Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tacę tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną. Przy szopce, będzie można nabyć poświęconą kredę.  Pamiętajmy, że symbole chrześcijańskie na ścianach i drzwiach naszego domu wyrażają widoczne świadectwo naszej wiary. 

4.    W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W piątek do południa nawiedzimy chorych z Komunią św.

5.  W I sobotę miesiąca z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego  nie będzie czuwania z modlitwą o uzdrowienie.

6. Następna niedziela będzie niedzielą  Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 do godz.11.00.  W tym dniu po sumie o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7.  Podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się zorganizowana przez misjonarzy polskich zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu  AGD RTV itp. Informacje na ulotkach  z tyłu kościoła i na plakacie w gablocie przed kościołem. Zużyty sprzęt można składać codziennie na podwórku klasztornym do południa  8 stycznia do godz. 14.30

8.   Porządek wizyty duszpasterskiej:

2 stycznia (wtorek) - Blizno - od godz. 9.00 (dwóch ojców)

3 stycznia (środa) - Blizienko (poza domami leżącymi przy szosie Rywałd-Książki) - od godz. 9.00 (dwóch ojców)

4 stycznia czwartek) - Stara Ruda i  Bursztynowo - od godz. 9.00 (dwóch ojców)

5 stycznia (piątek) -Gołębiewo- od godz. 9.00 (dwóch ojców)

6 stycznia (sobota) kolędy nie będzie z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego

Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem.Prosimy o odpowiednie         przygotowanie się do wizyty: stół nakryty białym obrusem, woda święcona, kropidło, krzyż i świece oraz Pismo Święte. Prosimy o podstawianie pojazdów.

9.  Dziękujemy wszystkim  za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.

4 NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2017
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane choinki i pomoc w budowie szopki i dekoracji kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy do: Barbary i Stanisława Paradowskich, Tadeusza Matuszczaka, Elżbiety i Daniela Cichockich, Andrzeja Kiepki, Macieja Kasprowicza i Antoniego Nadwornego. Dziękujemy radzie parafialnej za ufundowanie stroików na ołtarze. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś  Wigilia. Nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Będąc wierni polskiej tradycji zachowajmy zwyczaj dnia postnego. W tym roku z racji niedzieli ten zwyczaj dotyczy tylko wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:
  • Kolęda: „Wśród nocnej ciszy”
  • Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2,1-20
  • Wspólna modlitwa
  • Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń
  • Wspólny śpiew kolęd.
  „PASTERKA" odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00.
W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.
Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.
       3.      Niedziela po Bożym Narodzeniu, obchodzona jest jako - Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będą zbierane ofiary do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Tego dnia zapraszamy w sposób szczególny małżeństwa na Mszę św. o godz. 11.00.
        4.      Także w przyszła niedzielę  po Mszy św. o 17.00 odprawimy nabożeństwo          dziękczynno- błagalne  za miniony rok.
     5.      Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od 2 stycznia, porządek kolędy podamy w najbliższą niedzielę.
 1. Przypominamy dzieciom o konkursie na szopki bożonarodzeniowe. Szopki zgłaszamy do pani katechetki Barbary Schodowskiej. Ostateczny termin składania szopek upływa             30 grudnia.
 2.  Na początku stycznia odbędzie  się zorganizowana przez misjonarzy polskich zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu  AGD RTV itp. Zużyty sprzęt można  składać po prawej stronie przy bramie wjazdowej na terenie klasztoru  do dnia 8 stycznia do godziny 14.30. Informacje na ulotkach  z tyłu kościoła i na plakacie  w gablocie przed kościołem. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. 
 3. Dziękujemy Wam za modlitwę i wsparcie materialne. Życzymy Wam, aby wieczerza wigilijna była czasem dzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania. 
3 NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2017
 1. We  wtorek  serdecznie zapraszamy członków rady parafialnej na Mszę św. o 17.00, a następnie do refektarza klasztornego na spotkanie opłatkowe.  Mile widziane ciasto.
 2. Zwracamy się z uprzejmą prośba o pomoc w ustawieniu i udekorowaniu choinek w kościele. Wszystkie osoby chętne zapraszamy w czwartek na godzinę 10. 00.
 3. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św.  o godz. 7.00. Roraty dla dzieci i młodzieży uczącej się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00
 4. Z sakramentu spowiedzi  można skorzystać w czasie mszy porannej o godz. 7.00 i po południu od 16.45.
 5. Za tydzień w niedzielę z racji przypadającej wigilii Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz.17.00.
 6. W sobotę 16 grudnia rozpoczęliśmy  Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe  będą odmawiane na  porannej roratniej Mszy św.
 7. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas w cenie 6 zł. I kalendarz na rok 2018.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Anna Piotrowska  panna naszej parafii, z  Romanem Wojciechem Aleksandrowiczem  kawalerem  naszej parafii.  Zapowiedź druga
 9. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i wszelkie ofiary. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie wam pragnienie bliskości Boga.

​2 NIEDZIELA ADWENTU – 10 grudnia 2017
 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc naszych braci pracujących na Białorusi i Łotwie.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św.  o godz. 7.00 Roraty dla dzieci i młodzieży uczącej się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 4. W sobotę 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe  będą odmawiane na  porannej roratniej Mszy św.
 5. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas w cenie 6 zł.
 6. Także w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i kalendarze na 2018 rok.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Anna Piotrowska  panna naszej parafii, z  Romanem Wojciechem Aleksandrowiczem  kawalerem  naszej parafii.  Zapowiedź pierwsza.
 8. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i wszelkie ofiary. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie wam pragnienie bliskości Boga.

​1 NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudzień 2017

​1.  Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”.. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św.
Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci na zasadzie losowania będą zabierać figurkę Matki Bożej Niepokalanej do domu. W tym roku również ogłaszamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe. Szopki należy zgłaszać do pani Barbary Schodowskiej – katechetki.
2 .Przed dwu  laty  rozpoczęliśmy akcję „Pomocy św. Mikołajowi”, dziś przy wyjściu z kościoła można wspomóc św. Mikołaja ofiarą do puszki przeznaczoną na upominek dla  dzieci naszej parafii. Rozdanie upominków za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00
3. W dniu dzisiejszym  uczestnicy terapii zajęciowej z Gruty zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy w korytarzu naszego klasztoru w godz. 8.30 – 13.00.
4. W  zeszłą środę  rozpoczęła się  nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwy nowennowe odmawiamy na mszy św.  porannej o 7.00 i wieczornej o 17.00
5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia będą odprawiane w porządku powszednim o godz. 7.00 i 17.00 W naszym kościele można uzyskać odpust zupełny z racji na afiliowanie naszej świątyni do Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie. Ofiary  zebrane w tym dniu przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Także w piątek 8  grudnia świętowanie swoich imienin rozpocznie o. Wisław Nasiadko , wikary naszego klasztoru. Na Mszę św. w intencji naszego solenizanta zapraszamy na godz. 17.00. Tego dnia wręczenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.
6. Za tydzień niedzielna taca przeznaczona zostanie na utrzymanie kościoła. Także w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
7. Dziś rano w szpitalu w Łomzy zmarł Kazimierz Nasiadko, tata naszego o. Wiesława. Polecajmy śp. Kazimierza i  i o. Wiesława naszej modlitewnej pamięci.
7. Dziękujemy mieszkańcom Blizna za podjęcie inicjatywy wsparcia renowacji witraży w naszym kościele. Z przeprowadzonej zbiórki złożono na ten cel kwotę 2320 zł. Mieszkańcem Blizna, radnym parafialnym, którzy przeprowadzili zbiórkę składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii. Także w zakrystii do nabycia świece wigilijne w cenie: duża świeca 12 zł, mała 6zł. oraz kalendarze na nowy rok 2018
9. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy, wsparcia materialnego. Niech Matka Boża wyprasza Wam owocny czas Adwentu wypełniony dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

​34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 listopada 2017

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 1. Dziś w Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata podczas każdej Mszy św. akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.  W dniu dzisiejszym odpust w Lisnowie, suma odpustowa o godz. 11.30.
 2. W piątek rozpoczęły się i dziś kończą się (skończyły się), rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy uczestnikom tych rekolekcji, by ten czas był dla nich umocnieniem na drodze trzeźwości.
 3. W czwartek imieniny obchodzi bp. Andrzej Suski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4.  W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę  miesiąca Msza św.  z modlitwą o uzdrowienie. Na Mszy św. sobotniej i adoracji po Mszy św. obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.
 5. Przyszła niedziela jest I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest to także to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00 na adorację w sposób  szczególny kółka różańcowe . Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 6. Przed dwu  laty  rozpoczęliśmy akcję „Pomocy św. Mikołajowi”, za tydzień można wspomóc św. Mikołaja ofiarą do puszki przeznaczoną na upominek dla  dzieci naszej parafii.
 7. Caritas naszej diecezji jak co roku w Adwencie w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece wigilijne. Świece duże są po 12 zł, małe po 6 zł, świece ozdobne po 15 zł.  Do nabycia także w zakrystii opłatki i kalendarz Maryjny z Matką a Bożą a  Rywałdzką za 5 zł.
 8. W imieniu uczestników terapii zajęciowej z Gruty zapraszamy za tydzień   3 grudnia  na kiermasz bożonarodzeniowy w korytarzu naszego klasztoru w godz. 8.30 – 13.00
 9. Dziękujemy Wam za życzliwość względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2017
 1. Za tydzień  Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata podczas każdej Mszy św. akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.  W tym dniu przypada odpust w Lisnowie, suma odpustowa o godz. 11.30.
 2. W najbliższy piątek rozpoczynają się i potrwają do niedzieli, rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy uczestnikom tych rekolekcji, by ten czas był dla nich umocnieniem na drodze trzeźwości.
 3. Zapraszamy na różaniec codziennie o 16.30, za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych.
 4. Dziękujemy Wam za życzliwość względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, aby Chrystus Pan ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.
 
32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2017
 1. Dziś obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy wspomóc prześladowanych chrześcijan poprzez dobrowolne ofiary do puszek.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.

 3. Zapraszamy na różaniec codziennie o 16.30, za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych.

 4. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i złożone ofiary podczas roznoszenia opłatków wigilijnych.

 5. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 listopada 2017
 1. Za tydzień będziemy obchodzić IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy wspomóc prześladowanych chrześcijan poprzez dobrowolne ofiary do puszek. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na utrzymanie kościoła.

 2. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.

 3. Od jutra rozpoczniemy roznoszenie poświęconych opłatków. W poniedziałek 6 listopada – Blizno,  we wtorek 7 listopada – Blizienko,    w środę 8 listopada – Stara Ruda, w czwartek 9 listopada – Rywałd, w piątek 10 listopada – Gołębiewo, w sobotę 11 listopada Gołębiewko. Prosimy sołtysów poszczególnych wiosek o zorganizowanie pojazdów. Opłatki będzie roznosił o. Wiesław. Za składane przy tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 4. W sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Msze św. będą o 7.00 i 17.00. Wywieśmy również flagi narodowe przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do  naszej Ojczyzny.

 5. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych codziennie o 16.30.

 6. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwą i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelią.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2017

ROCZNICA POŚWIECENIA KOŚCIOŁA
 1. W środę będziemy obchodzić – Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy już należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w następującym porządku o godz. 00, 11.00. Msza św. o 11.00 będzie odprawiona w kościele. A po Mszy procesja na cmentarz. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00

 2. W czwartek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Jest wspomnieniem wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00, 17.00.Przez miesiąc listopad codziennie będzie o 16.30 odmawiany różaniec za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, stoliku i bocznych ołtarzach. Od 1-8 listopada(codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Najpiękniejszym darem złożonym Bogu z naszych zmarłych jest Msza św. w ich intencji  i modlitwa.

 3. W piątek 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Wszystkich Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego.

 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św.  z modlitwą o uzdrowienie.

 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja po Mszy o godz. 9.00 do Mszy o godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00  spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 6. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam Bożej łaski, która niech umacnia w naszych sercach pragnienie świętości, przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 październik 2017
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na misje. Dziś przypada uroczystość św. Jana Pawła II – Patrona Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

 2. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godzinie 16.30.

 3. Na bocznych ołtarzach i na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii. Przez miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec za zmarłych poleconych naszej modlitewnej pamięci. W przypadku wypominek całorocznych prosimy o wyraźne zaznaczenie, że są to wypominki na cały rok.

 4. W zeszłym tygodniu zostały ukończone prace przy polichromiach  wnęki kościoła. W tym tygodniu planujemy zakończenie wymiany brakujących szyb i malowanie ram zewnętrznych z obu stron kościoła. W najbliższym czasie zostaną wstawione dwa następne odrestaurowane witraże. Renowację trzech witraży sfinansowały następujące rodziny:               Daniela i Edward Ferszka, Leszek i Magdalena Ferszka, Henryk i Elżbieta Ferszka, Elżbieta Ferszka – Straatof i Nikolas Straatof, Rafał i Agnieszka Nadworni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Koszt renowacji jednego witraża wynosi 5500 PLN. Jeżeli ktokolwiek czy któraś rodzina lub wioska chciała by wspomóc to dzieło w naszym sanktuarium już dziś dziękujemy za dobre serce.
 5. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam Bożej łaski, która niech umacnia w naszych sercach pragnienie świętości, przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej.© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies