Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

18 Niedziela Zwykła, 2021.08.01 (31 lipca 2021)

1. W poniedziałek, 2 sierpnia w zakonach franciszkańskich obchodzimy święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Msze święte tego dnia sprawowane będą o godz. 7.00 i o 17.00. Przed mszą wieczorną śpiewane będą Godzinki do NMP. Jest to też okazja do zyskania odpustu zupełnego. W środę 4 sierpnia wspominamy św. Jana Marię Vianneya, natomiast 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
2. W dniu dzisiejszym (niedziela 1 sierpnia), obchodzimy 60-tą rocznicę złożenia ślubów zakonnych przez br. Symforiana Knuta. Mszę św. dziękczynną w intencji jubilata odprawimy o godz. 11.00.
3. Dziś odbędzie się też odpust parafialny w Radzyniu Chełmińskim a przy tej okazji koncert organowy o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie.
4. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Ci którzy pragną wspomóc dzieło trzeźwości w naszym kraju mogą w tej intencji ofiarować swoją abstynencję i modlitwę.
5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla powodzian i ofiar nawałnic. W sumie na ten cel przesłaliśmy z naszej parafii 1500 zł.
 

17 Niedziela Zwykła, 2021.07.25 (25 lipca 2021)

1. W najbliższy poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętych Joahima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Marty a w sobotę św. Ignacego Loyoli.
2. W dniu dzisiejszym (niedzielę, 25 lipca), zapraszamy na drugą część „Wieczoru z Prymasem”. Tematem tego wieczoru będzie: „Życie wewnętrzne Prymasa Stefana Wyszyńskiego w czasie uwięzienia w klasztorze kapucynów w Rywałdzie”. Mszę św. z okolicznościowym kazaniem odprawi ks. bp. Józef Szamocki o godz. 17.00. Po mszy św. Nastąpi konferencja dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego na wspomniany temat.
3. W dniach 26 i 27 lipca, odprawiać będziemy wieczystą adorację w naszej parafii. Rozpoczniemy ją w poniedziałek po mszy św. wieczornej i zakończymy we wtorek o godz. 18.00. Św. Jan Paweł II zapewniał że „Całe zło świata może być pokonane poprzez ogromną moc adoracji eucharystycznej”. Stąd każda parafia naszej diecezji, w swojej kolejności, w ciągu jednej doby każdego roku, adoruje Pana Jezusa obecnego w Najświętszym sakramencie nie tylko po to aby Bóg mógł uwalniać nas od zła ale i po to aby mógł czynić Niebo na Ziemi, tak w naszym własnym życiu, jak i w całym świecie. Święty Augustyn ostrzegał chrześcijan mówiąc: "Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował; grzeszylibyśmy,  gdybyśmy Go nie adorowali". Inaczej mówiąc, bez adoracji, nie będziemy znali Tego, którego przyjmujemy a zatem, w jakimś sensie, będziemy przyjmować Komunię Świętą na próżno. Nasza całodobowa adoracja ma swój plan, rozpisany na 24 godziny. Plan ten znajduje się na stoliku w tyle kościoła. Prosimy wpisywać swoje nazwiska w godzinie, lub godzinach, w których ktoś gwarantuje swoją obecność przed Najświętszym Sakramentem. Oprócz tego, zapraszamy wszystkich aby choć na chwilę przybyć na tę adorację w ciszy.
4. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, obchodzić będziemy 60-tą rocznicę złożenia ślubów zakonnych przez br. Symforiana Knuta. Mszę św. dziękczynną w intencji jubilata odprawimy tegoż dnia o godz. 11.00.
5. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, odbędzie się też odpust parafialny w Radzyniu Chełmińskim a przy tej okazji również koncert organowy o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie.
6. Teraz pragniemy odczytać apel przewodniczącego EP, abpa Stanisława Gądeckiego ws. dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Oto jego apel: „W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce. Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.” Zgodnie z apelem arcybiskupa, pomoc materialną dla ofiar nawałnic i powodzi, zbierać będziemy dziś do puszek po mszach św.
7. 2-go sierpnia w zakonach franciszkańskich obchodzimy święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Msze święte tego dnia sprawowane będą o godz. 7.00 i o 17.00. Jest to też okazja do zyskania odpustu zupełnego.
8. Po zakończeniu obecnej mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Wszystkich tych, którzy tego pragną prosimy o zaczekanie na kapłana na parkingu samochodowym.
9. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisława Lipecka z Gołębiewa i Marcin Kowalczyk z Blizna. Pogrzeby odbyły się w dniu wczorajszym w Rywałdzie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 

Wieczór z Prymasem, 25 lipiec 2021 (21 lipca 2021)

16 Niedziela Zwykła, 2021.07.18 (17 lipca 2021)

1. W najbliższą środę obchodzimy święto św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek święto św. Marii Magdaleny a w piątek święto św. Brygidy, patronki Europy.
2. W dniu jutrzejszym, 18 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium koncert galowy z okazji 120 rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wystąpią gwiazdy polskiej opery kameralnej pod kierownictwem Kazimierza Kowalskiego. Koncert będzie miał miejsce wewnątrz naszego sanktuarium i rozpocznie się bezpośrednio po mszy św. z godziny 11-tej, czyli ok. godz. 12.00. Wstęp wolny. Aby uniknąć zamieszania na początku koncertu, zapraszamy już na sumę o godz. 11.00.
3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Będzie to w przededniu liturgicznego wspomnienia św. Joachima i św. Anny (26 lipca), Dziadka i Babci Jezusa. Jest to decyzja Ojca Świętego, której pomysł narodził się w czasie epidemii, szczególnie ciężko przeżywanej przez seniorów rodzin. Pragnieniem Ojca Świętego jest, by Jego Orędzie na ten Dzień za pośrednictwem dzieci i młodzieży trafiło do rąk babć, dziadków, seniorów i osób samotnych.
4. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, zapraszamy też na drugą część „Wieczoru z Prymasem”. Tematem wieczoru będzie: „Życie wewnętrzne Prymasa Stefana Wyszyńskiego w czasie uwięzienia w klasztorze kapucynów w Rywałdzie”. Mszę św. z okolicznościowym kazaniem odprawi ks. bp. Józef Szamocki o godz. 17.00. Po mszy św. Nastąpi konferencja dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego.
5. W dniach 26 i 27 lipca, odprawiać będziemy wieczystą adorację w naszej parafii. Początek i zakończenie o godz. 18.00.
 © Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies