Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

2022.05.22, 6 Niedziela Wielkanocy (21 maja 2022)

1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy ur. Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie przed tą uroczystością, od najbliższego poniedziałku do środy modlić się będziemy o urodzaje, obchodząc Dni Krzyżowe, z procesją po mszach św. o godz. 17.00. Będziemy błogosławić pola, zasiewy i pastwiska oraz wznosić modlitwy błagalne o tegoroczne urodzaje, jak również powierzać będziemy Bogu kraje głodujące. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych modlitwach a funkcyjnych w procesjach do ich obsługi.
2. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic, organizuje kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać w naszym ogrodzie tuż za bramą wjazdową, najpóźniej do piątku, 10 czerwca o godz. 12.00. Więcej informacji o rodzaju przyjmowanych urządzeń elektrycznych jest na plakatach, i ulotkach na stoliku ogłoszeń.
3. Siostry pasterki serdecznie zapraszają na obchody 25 rocznicy beatyfikacji Marii Karłowskiej w sobotę 4 czerwca, przy Sanktuarium w Jabłonowie-Zamku. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Jego Eksc. Ks. Bp Senior Andrzej Suski. W programie znajduje się też występ młodzieżowej grupy „Pod Niebem” o godz. 13.45 oraz o Koncert pt. „Barokowe Duety” w wykonaniu solistów i Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej, Capella Bydgostiensis, o godz. 14.30.
Wszystkich czcicieli bł. Marii, siostry pasterki zapraszają również na nocną adorację Najświętszego Sakramentu z 5 na 6 czerwca. Rozpoczęcie adoracji o godz. 19.00, zakończenie Mszą św. o godz. 7.00, 6 czerwca kiedy to wspominamy w liturgii bł. Marię Karłowską – Patronkę Jabłonowa Pomorskiego. Wszystkich, którzy pragną za pośrednictwem Błogosławionej powierzyć Panu Bogu swoje troski i radości siostry zapraszają do Sanktuarium na Nieustanną Nowennę do Błogosławionej o godz. 15.00.
 

Pielgrzymka nauczycieli i wychowawców (16 maja 2022)

2022.05.15, 5 Niedziela Wielkanocy (14 maja 2022)

1. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, drugorzędnego patrona Polski.
2. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy każdego dnia rozpoczynającego się białego tygodnia, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz. 16.30  i uczestnictwa w następujących po nich Mszach świętych. W ten sposób  wydłużymy przeżywanie wzniosłej uroczystości Pierwszej Komunii.
3. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic, po raz kolejny organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych dla wspierania projektów Kościoła – głównie misyjnego. Zużyty sprzęt można już składać w naszym ogrodzie tuż za bramą wjazdową, jednak najpóźniej do piątku, 10 czerwca o godz. 12.00. Więcej informacji o rodzaju przyjmowanych urządzeń elektrycznych jest na plakatach, i ulotkach na stoliku ogłoszeń.
 

2022.05.08, 4 Niedziela Wielkanocy (7 maja 2022)

1. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Fatimskiej, natomiast w sobotę święto św. Macieja apostoła.
2. Nabożeństwo majowe ku czci NMP odprawiane jest każdego dnia o godz. 16.30.
3. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Kazimierz Kowalczyk z Blizna. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. W intencji zmarłego odmawiany będzie Różaniec św. dziś po wieczornej Mszy św. i pół godziny przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 © Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies