Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu, 2021.02.28 (27 lutego 2021)

  1. W najbliższy czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.
  2. W pierwszy piątek miesiąca, kapłan jak zwykle uda się do chorych, natomiast w pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo uwielbienia i uzdrowienia z kolei odprawimy w drugą sobotę miesiąca, 13 marca.
  3. W okresie Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa Dróg Krzyżowych, w każdy piątek o godz. 16.15. Dzieci na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie 12 marca. We wszystkie niedziele tego okresu śpiewane są też Godzinki do Matki Bożej Bolesnej przed mszami o godz. 9.00. Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi z kolei, śpiewane są po tychże samych, porannych mszach świętych.

1 Niedziela Wielkiego Postu, 2021.02.21 (20 lutego 2021)

  1. W dniu dzisiejszym (niedziela, 21 luty) odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, po mszy św. o godz. 11.00.
  2. Rozpoczęte rekolekcje wielkopostne w naszej parafii potrwają do najbliższej środy, 24 lutego. Prowadzi je o. Jarosław Krawczyk z zakonu Redemptorystów. Msze święte w dni powszednie rekolekcji aż do środy włącznie, odprawiane będą w nieco zmienionych godzinach. Nie będzie mszy świętych o godz. 7.00 lecz o godz. 9.00 a następnie o 17.00. Od czwartku natomiast powracamy już do zwykłego harmonogramu. Taca zbierana we wtorek i w środę przeznaczona będzie na potrzeby wspólnoty w której żyje i posługuje o. Rekolekcjonista. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w każdym z tych dni.
  3. W okresie Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa Dróg Krzyżowych, w każdy piątek o godz. 16.15, natomiast we wszystkie niedziele tego okresu śpiewane są godzinki do Matki Bożej Bolesnej przed mszami o godz. 9.00 i Gorzkie Żale po tych samych, porannych mszach świętych.

6 Niedziela Zwykła, (13 lutego 2021)

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, po mszy św. o godz. 11.00.
2. W Środę Popielcową, 17 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia sprawowane są o godz. 9.00, 11.00 i o 17.00.
3. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy w najbliższą niedzielę, 21 lutego i zakończymy je w środę, 24 lutego. Poprowadzi je o. Jarosław Krawczyk z zakonu Redemptorystów. Będzie to jednocześnie wstęp do Misji parafialnych, zaplanowanych na 18-25 kwietnia br. Datę Misji odkładaliśmy już dwukrotnie: pierwszy raz z powodu nagłej śmierci rekolekcjonisty, natomiast drugi raz ze wzgl. na obostrzenia związane z epidemią. Nie chcemy już dłużej odwlekać pomimo nadal trwających ograniczeń i niepewności.

5 Niedziela Zwykła, 2021.02.07 (6 lutego 2021)

  1. W najbliższy czwartek, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które jest jednocześnie światowym dniem chorego. Zapraszamy wszystkich chorych na mszę św. z sakramentem uzdrowienia o godz. 17.00. Będziemy ją sprawować z oprawą liturgiczną grupy „Wypłyń na głębię”. Z tego tytułu lutowe nabożeństwo uwielbienia i uzdrowienia odbędzie się właśnie tego dnia a nie będzie go w drugą sobotę miesiąca, jak to czynimy poza miesiącem lutym. Bardzo prosimy o umożliwienie przybycia osobom starszym do kościoła tego dnia.
  2. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne, potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie.
  3. W ubiegłą sobotę odbył się pogrzeb śp. Wandy Teresy Stefańskiej z Gołębiewa. Natomiast w przyszłą środę, na wieczny odpoczynek odprowadzimy śp. Martę Tusięń z Rywałdu. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę, 10 lutego o godz. 11.00, natomiast różaniec święty w jej intencji odmawiany będzie w poniedziałek i wtorek po wieczornych mszach świętych oraz pół godziny przed pogrzebem.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 © Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies