Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

28.05.2023, Niedziela Zesłania Ducha Świętego (27 maja 2023)

1. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła a w środę święto jej nawiedzenia. W czwartek natomiast obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
2. W czwartek też rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po mszach św. wieczornych.
3. W piątek kapłan uda się do chorych a w sobotę odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę natomiast, odbędzie się procesja po mszy św. o godz. 11.00.
4. Ósmego czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 11.00  ulicami Rywałdu wyruszy, jak zawsze, procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy bardzo o przygotowanie tych ołtarzy. Do udziału w mszach świętych i procesjach tej uroczystości i w jej oktawie w szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku i w roku ubiegłym przyjęły pierwszą komunię św. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków a chłopców o niesienie różańca, oraz aby na tę okazję przychodziły w uroczystych strojach, jeśli je jeszcze posiadają. Zapraszamy wszystkich chętnych do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów w czasie całej oktawy. Prosimy też parafian o pomoc w pozyskaniu i dostarczaniu kwiatów potrzebnych do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Próby dla chłopców dziewczynek sypiących kwiaty odbędą się w poniedziałek 5-go i we wtorek 6-go czerwca o godz. 16.00.
5. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza chętnych na studia w kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Dzień otwarty odbędzie się w czwartek 15 czerwca br. w godzinach 8.00-13.00 w siedzibie Uczelni. Rektor zapewnia wysoki poziom kształcenia oraz przyjazną atmosferę na studiach. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz gablotach ogłoszeniowych. Strona internetowa Wydziału: www.teologia.umk.pl.
6. Na rynek wydawniczy wchodzi kwartalnik zatytułowany „Magazyn.Niedziela”, poświęcony w dużej mierze historii Kościoła i wydawany przez Instytut „Niedziela”. Będzie dostępny tylko w parafiach i można w nim znaleźć artykuły znanych specjalistów, m.in.: ks. prof. Waldemara Chrostowskiego i innych. Pierwszy numer ukaże się w parafiach wraz z tygodnikiem "Niedziela" w przyszłym tygodniu i obejmie miesiące wakacyjne: czerwiec-sierpień. Koszt 15 zł. https://magazyn.niedziela.pl

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Szczygłowski z parafii Opatrzności Bożej w Wąpiersku i Joanna Maria z domu Utnicka z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego związku, proszony jest o podzielenie się tą wiedzą z proboszczem odpowiedniej parafii.
_________________________________
http://rywald.kapucyni.org.pl/ogloszenia
Facebook: Rywałd Sanktuarium Maryjne
 

Studia na UMK Toruń (27 maja 2023)

Magazyn.Niedziela (26 maja 2023)

21.05.2023, Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego (20 maja 2023)

1. W poniedziałek wspominamy św. Ritę a w środę Najświętszą Maryję Pannę, Wspomożycielkę Wiernych.
2. Trwa nowenna przed ur. Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości, w sobotę 27 maja odprawimy nabożeństwo wigilijne do Ducha Świętego, po mszy o godz. 17.00.
3. Nabożeństwa majowe ku czci NMP natomiast, odprawiane są codziennie o godz. 16:30.
4. Dzieci, które już w ubiegłym roku przyjęły pierwszą komunię św. będą miały swoją uroczystość rocznicową w przyszłą niedzielę, 28 maja na mszy św. o godz. 9.00. Zarówno rodziców jak i dzieci obchodzące rocznicę zapraszamy na spotkanie organizacyjne, w najbliższy wtorek, 23 maja o godz. 17.45.
5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Szczygłowski z parafii Opatrzności Bożej w Wąpiersku i Joanna Maria z domu Utnicka z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego związku, proszony jest o podzielenie się tą wiedzą z proboszczem odpowiedniej parafii.

_________________________________
http://rywald.kapucyni.org.pl/ogloszenia
Facebook: Rywałd Sanktuarium Maryjne
 

14.05.2023, 6 Niedziela Wielkanocna (13 maja 2023)

1. Od najbliższego poniedziałku do środy modlić się będziemy o urodzaje, obchodząc Dni Krzyżowe, z procesją po mszach św. o godz. 17.00. Będziemy błogosławić pola, zasiewy i pastwiska oraz wznosić modlitwy błagalne o tegoroczne urodzaje, jak również powierzać będziemy Bogu kraje głodujące. Zapraszamy do uczestnictwa w tych modlitwach a funkcyjnych w procesjach do ich obsługi.
2. We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.
3. Nabożeństwa majowe ku czci NMP odprawiane są codziennie o godz. 16:30.
4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy ur. Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to jednocześnie dzień Pierwszej Komunii św. dla dzieci z naszej parafii. Uroczystość ta odbędzie się podczas mszy św. o godz. 11.00. Dzieci, które już w ubiegłym roku przyjęły pierwszą komunię św. będą miały swoją uroczystość rocznicową w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 28 maja na mszy św. o godz. 9.00. Zarówno rodziców jak i dzieci obchodzące rocznicę zapraszamy na spotkanie organizacyjne, we wtorek, 23 maja o godz. 17.45.
5. W najbliższy piątek rozpoczynamy nowennę przed ur. Zesłania Ducha Świętego.
6. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę pod wezwaniem ”Odwagi! Nie bójcie się!”, odbędzie się w niedzielę 21 maja. Pielgrzymom, tym razem duchowo towarzyszyć będzie, Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Ta kobieta modlitwy z oddaniem służyła rodzącym kobietom. Więcej informacji na plakacie i na naszych stronach.

________________________________
http://rywald.kapucyni.org.pl/ogloszenia
Facebook: Rywałd Sanktuarium Maryjne
 

PIELGRZYMKA KOBIET (12 maja 2023)

07.05.2023, 5 Niedziela Wielkanocna (6 maja 2023)

1. W poniedziałek 8 maja, obchodzimy ur. św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Patrona naszej Prowincji Kapucynów.
2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP odprawiane są codziennie o godz. 16:30.
3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dobiega końca. Elektrośmieci można jeszcze składać najpóźniej do czwartku przed południem.
4. Za tydzień, w poniedziałek 15 maja, rozpoczynamy Dni Krzyżowe modlitw o urodzaje, po mszach świętych wieczornych.
5. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 21 maja, podczas mszy św. o godz. 11.00.
6. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę pod wezwaniem ”Odwagi! Nie bójcie się!”, odbędzie się w niedzielę 21 maja. W czasach pełnych niepokoju i przemocy, w których cywilizacja śmierci zdaje się górować nad cywilizacją życia i miłości, wezwanie i jednocześnie zapewnienie Jezusa „Odwagi! Nie bójcie się!” jest szczególnie potrzebne aby być świadkiem Jezusa dla wszystkich współczesnych kobiet. Pielgrzymom, tym razem towarzyszyć będzie, Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Ta kobieta modlitwy z oddaniem służyła rodzącym kobietom, przywracając im godność. Więcej informacji na plakacie i na naszych stronach.
________________________________
http://rywald.kapucyni.org.pl/ogloszenia
Facebook: Rywałd Sanktuarium Maryjne
 

30.04.2023, 4 Niedziela Wielkanocna (29 kwietnia 2023)

1. W poniedziałek 1 maja, wspominamy św. Józefa Rzemieślnika a 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski głównej patronki naszego narodu. Msze święte tego dnia sprawowane będą w porządku niedzielnym. W czwartek z kolei wspominamy św. Floriana a w sobotę obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę też odprawimy mszę św. w intencji ochotników naszej Straży Pożarnej o godz. 17.00, z okazji ich święta.
2. Od poniedziałku też rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych ku czci NMP, o godz. 16:30.
3. W pierwszy piątek kapłan uda się z posługą do chorych o zwykłej porze, natomiast w sobotę odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. wieczornej.
4. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można składać w naszym ogrodzie tuż za bramą wjazdową, najpóźniej do 11 maja godz. 12.00. Więcej informacji o rodzaju przyjmowanych urządzeń elektrycznych jest na plakatach i ulotkach oraz na naszych stronach.
5. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia w Serpelicach n. Bugiem. Gospodarzami i organizatorami tego duchowego wydarzenia, od kilkunastu już lat, są bracia Kapucyni naszej Prowincji. Czterodniowe dni odnowy duchowej skupiają kilkaset uczestników. Do tego urokliwego miejsca serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Więcej informacji na plakatach, ulotkach i na naszych stronach. Znajdziemy tam też inne ogłoszenia dotyczące wydarzeń tak dla młodzieży jak i dorosłych: Spotkania Młodych na Polach Lednickich, Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę czy Diecezjalny Kongres Trzeźwościowy.
6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Klarkowski i Karina Chyła z parafii tutejszej oraz Krystian Romanowski z parafii Wniebowzięcia NMP w Dźwierznie i Monika Cichocka z parafii tutejszej, zapowiedź druga.  Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia któregoś z tych związków, proszony jest o podzielenie się tą wiedzą z proboszczem odpowiedniej parafii.
7. W dniu wczorajszym, w wieku 85 lat, odszedł do pana śp. Zygmunt Poznański, do 2018 zamieszkały w Rywałdzie. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 4 maja o godz. 11.00 w Rywałdzie. Różaniec w intencji zmarłego odmawiany będzie od poniedziałku do środy, po wieczornych mszach świętych, oraz pół godziny przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
_________________________________
http://rywald.kapucyni.org.pl/ogloszenia
Facebook: Rywałd Sanktuarium Maryjne          © Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies