Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Adwentu, 2021.12.05 (4 grudnia 2021)

1. W poniedziałek wspominamy św. Mikołaja, biskupa, we wtorek św. Ambrożego, natomiast w środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte tego dnia sprawowane są o godz. 7.00 i 17.00.
2. W czasie Adwentu śpiewamy Godzinki o NMP przed każdą mszą św. poranną.
3. Dziś (niedziela 5 grudnia), rozpoczynamy modlitwę za zmarłych zapisanych na całorocznych kartkach wypominkowych. Będziemy to jak zwykle czynić w przez cały rok, przed niedzielnymi mszami świętymi o godz. 17.00.
4. Rekolekcje i warsztaty „Talitha kum”, dla młodzieży i uczestników w wieku 12-36 lat, organizowane są w Toruniu, w dniach 11-12 grudnia. Więcej informacji w ogłoszeniach na naszej stronie (poniżej).
5. Dziś z okazji dnia modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie, jak co roku zbieramy dobrowolne ofiary do puszek na rzecz tego dzieła w ramach  misyjnych działań naszej kapucyńskiej Prowincji na Wschodzie. Pasterze, kapłani, siostry zakonne i wszyscy, którym pomagamy, składają serdeczne podziękowanie i zapewniają, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary.
6. Przypominamy że ewidencja zmarłych, pochowanych na naszym cmentarzu i umieszczona w internetowym programie „Cmentarnika” (http://cmentarnik.net/rywald), jest na chwilę obecną jedynie informacyjna. Nie wymaga więc jeszcze żadnych opłat, wbrew komunikatom podawanym w tymże programie. Gdy obecny stan się zmieni, wówczas będziemy to również ogłaszać.
7. Do nabycia są rozprowadzane przez Caritas świece na stół wigilijny w cenach od 9 do 17 zł. Ofiary za nie składane, jak każdego roku, wspierają dzieci w potrzebie. Do nabycia są też  opłatki wigilijne, a także kalendarze rywałdzkie, ścienne, naszego sanktuarium na przyszły rok.
8. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za ubiegłoniedzielne wsparcie ofiarami budżetu św. Mikołaja!
 

Rekolekcje Talitha kum (4 grudnia 2021)

1 Niedziela Adwentu, 2021.11.28 (27 listopada 2021)

1. W okresie Adwentu śpiewane są Godzinki o NMP przed każdą mszą św. poranną - roratnią.
2. W poniedziałek, br. Krzysztof roznosił będzie opłatki na stół wigilijny, w Bliźnie i Blizienku. We wtorek z kolei w Starej Rudzie i Gołębiewie, w środę w Rywałdzie a w sobotę w Gołębiewku.

3. W najbliższy wtorek, obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła. Tego dnia kończymy też nabożeństwa listopadowe.
4. W pierwszy piątek miesiąca, kapłan, jak zwykle uda się z posługą do chorych, natomiast w pierwszą sobotę odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy św. o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę spodziewamy się odwiedzin św. Mikołaja. Mamy nadzieję że nie zawiedzie i przybędzie do naszych dzieci. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie ofiarami jego tegorocznego budżetu!
6. W przyszłą niedzielę też, rozpoczynamy modlitwę za zmarłych zapisanych na całorocznych kartkach wypominkowych. Będziemy to jak zwykle czynić w przez cały rok, przed niedzielnymi mszami świętymi o godz. 17.00.
7. Rekolekcje i warsztaty „Talitha kum”, dla młodzieży i uczestników w wieku 12-36 lat, organizowane są w Toruniu, w dniach 11-12 grudnia. Więcej informacji w ogłoszeniach na naszej stronie (poniżej).
8. Przypominamy że ewidencja zmarłych, pochowanych na naszym cmentarzu i umieszczona w internetowym programie „Cmentarnika” (http://cmentarnik.net/rywald), jest na chwilę obecną jedynie informacyjna. Nie wymaga więc jeszcze żadnych opłat, wbrew komunikatom podawanym w tymże programie. Gdy obecny stan się zmieni, wówczas będziemy to również ogłaszać.
9. Do nabycia są kalendarze rywałdzkie, ścienne, naszego sanktuarium na przyszły rok.
10. W ubiegły wtorek, w wieku 43 lat, odszedł do Pana śp. Arkadiusz Poseł. Pogrzeb odbył się w sobotę w Rywałdzie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 

Warsztaty "Talitha kum" (27 listopada 2021)
© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies