Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne


5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marzec 2018​​​​​​​
1. Jutro 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa – opiekuna Kościoła Powszechnego i patrona ojców rodzin. Jest to też dzień imienin ks. Biskupa pomocniczego Józefa Szamockiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
2. 
Dziś uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie zapraszają na Kiermasz w korytarzu klasztornym.
3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.  
4. Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. Na ten cel ofiarę 150 zł  złożyła anonimowa ofiarodawczyni. Serdeczne Bóg zapłać.
5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do nabywania świec Caritas tzw. paschalików wielkanocnych, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej w cenie 12 zł.
Zapowiedzi przedślubne:
 • Aleksandra Zuzanna Daśko , panna naszej parafii z Rafałem Stanisławem Algierowicz, kawalerem z parafii p. w. Ducha Świętego we Włocławku. Zapowiedź druga.
 • Anna Katarzyna Stefańska panna naszej parafii z Michałem Marcinem Jędrakiem kawalerem  parafii p. w. św. Małgorzaty w Płużnicy. Zapowiedź druga.
 • Aneta Kaczor panna naszej parafii z Kamilem Tomaszem Modliborskim kawalerem  parafii p. w. św. Andrzeja Boboli  w Pieńkach Królewskich. Zapowiedź druga.​​​​​​​
6. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne. Niech łaska płynąca z Eucharystii umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.        

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marzec 2018
 1. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można także nabyć świece Caritas tzw. paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej, a później zanieść na groby bliskich. Cena 12 zł.
 2. W przyszłą niedzielę uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny w godzinach  8.30 – 13.00 na korytarzu klasztornym. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
Zapowiedzi przedślubne:
 • Aleksandra Zuzanna Daśko , panna naszej parafii, z Rafałem Algierowicz, kawalerem z parafii p. w. Ducha Świętego we Włocławku. Zapowiedź pierwsza.
 • Anna Katarzyna Stefańska panna naszej parafii, z Michałem Marcinem Jędrakiem kawalerem  parafii p. w. św. Małgorzaty w Płużnicy. Zapowiedź pierwsza.
 • Aneta Kaczor panna naszej parafii, z Kamilem Tomaszem Modliborskim kawalerem  parafii p. w. św. Andrzeja Boboli  w Pieńkach Królewskich.Zapowiedź pierwsza.
 1. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy Wam opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.         


3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marzec 2018
 1. Dziś niedziela adoracyjna wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 do godz.11.00. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje parafialne. Był to czas łaski, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens życia, o wartości, którymi żyjemy oraz aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje. Kto nie mógł uczestniczyć w nich niech weźmie udział w rekolekcjach w sąsiednich parafiach.
 3. Na renowację witraży ofiarę 1400 zł. złożyli Państwo Elżbieta i Szymon Cichoccy z rodziną z Rywałdu oraz dwóch  ofiarodawców chcąc pozostać anonimowymi złożyło ofiarę wysokości po 200 zł, oraz dwóch anonimowych ofiarodawców po 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Ofiary złożone na tace w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
 5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można także nabyć świece Caritas tzw. paschaliki wielkanocne, które należy wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej, a później zanieść na groby bliskich. Cena  12 zł. i świece ozdobne Caritas w cenie 15 zł.
 6. Codzienną modlitwą ogarniamy waszą dobroć. W nowym tygodniu życzymy opieki Matki Bożej Rywałdzkiej  i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.​​​​​​​

                         2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 luty 2018
1.    Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Program jest następujący:
- godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
- godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Do spowiedzi będzie można przystąpić w czasie każdej Mszy św. Można oddać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Ofiary zbierane we wtorek i środę będą przeznaczone dla rekolekcjonisty na potrzeby klasztoru w Bydgoszczy. 1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 98 krajach pracuje około 2150 polskich misjonarzy i misjonarek.
 2. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie br. Mirosław Starzyński na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy jutro o godz. 17.00
 3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek do południa.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na godzinę 17.00.
 5. Za tydzień niedziela adoracyjna. Adoracja po Mszy św. o 9.00 do godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. Na ten cel ofiarę 600 zł złożyli Państwo Makuraccy ze Starej Rudy i Pani Irena Kuczyńska z Rywałdu 200 zł. oraz jeden z naszych parafian chcąc pozostać anonimowym ofiarodawcą złożył ofiarę wysokości 500 zł, Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Do domu można zabrać wyłożony na ławkach i na stoliku z tyłu kościoła rachunek sumienia, który stanowi niezbędną pomoc w przygotowaniu do spowiedzi.
 8. W gablocie przed kościołem można przeczytać informacje odnośnie bezpłatnych badań w grudziądzkim szpitalu.
 9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w cenie 12 zł. i świece ozdobne w cenie 15 zł. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.
 10. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i życzymy błogosławionych owoców rekolekcji.


                            1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 luty 2018
1.    Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na osobistą modlitwę i uczynki pokuty, a także na wsparcie dobrych dzieł, które nazywamy jałmużną wielkopostną.
2.    Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
3.     W  przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami z tej racji odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek Ad Gentes na pomoc Polskim Misjonarzom.
4.    Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się także w przyszłą niedzielę. Będzie je głosił  o. Piotr Hejno, nasz współbrat z klasztoru w Bydgoszczy.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 17.00. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
5.     Trwają prace przy renowacji witraży w naszym kościele. Na ten cel ofiarę 400 zł złożyli Państwo Kleszczewscy z Gołebiewka i Państwo Paradowscy z Rywałdu 500 zł.
6.     W zeszłym tygodniu zmarł +Franciszek Makuracki ze Starej Rudy. Pogrzeb odbył się w zeszły czwartek. Wieczny odpoczynek…
7.    Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.                                                                                                
​​​​​​​© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies