Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

2 NIEDZIELA ADWENTU – 10 grudnia 2017
 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc naszych braci pracujących na Białorusi i Łotwie.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św.  o godz. 7.00 Roraty dla dzieci i młodzieży uczącej się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 4. W sobotę 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe  będą odmawiane na  porannej roratniej Mszy św.
 5. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas w cenie 6 zł.
 6. Także w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i kalendarze na 2018 rok.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Anna Piotrowska  panna naszej parafii, z  Romanem Wojciechem Aleksandrowiczem  kawalerem  naszej parafii.  Zapowiedź pierwsza.
 8. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i wszelkie ofiary. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie wam pragnienie bliskości Boga.

​1 NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudzień 2017

​1.  Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”.. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św.
Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci na zasadzie losowania będą zabierać figurkę Matki Bożej Niepokalanej do domu. W tym roku również ogłaszamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe. Szopki należy zgłaszać do pani Barbary Schodowskiej – katechetki.
2 .Przed dwu  laty  rozpoczęliśmy akcję „Pomocy św. Mikołajowi”, dziś przy wyjściu z kościoła można wspomóc św. Mikołaja ofiarą do puszki przeznaczoną na upominek dla  dzieci naszej parafii. Rozdanie upominków za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00
3. W dniu dzisiejszym  uczestnicy terapii zajęciowej z Gruty zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy w korytarzu naszego klasztoru w godz. 8.30 – 13.00.
4. W  zeszłą środę  rozpoczęła się  nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwy nowennowe odmawiamy na mszy św.  porannej o 7.00 i wieczornej o 17.00
5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia będą odprawiane w porządku powszednim o godz. 7.00 i 17.00 W naszym kościele można uzyskać odpust zupełny z racji na afiliowanie naszej świątyni do Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie. Ofiary  zebrane w tym dniu przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Także w piątek 8  grudnia świętowanie swoich imienin rozpocznie o. Wisław Nasiadko , wikary naszego klasztoru. Na Mszę św. w intencji naszego solenizanta zapraszamy na godz. 17.00. Tego dnia wręczenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.
6. Za tydzień niedzielna taca przeznaczona zostanie na utrzymanie kościoła. Także w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
7. Dziś rano w szpitalu w Łomzy zmarł Kazimierz Nasiadko, tata naszego o. Wiesława. Polecajmy śp. Kazimierza i  i o. Wiesława naszej modlitewnej pamięci.
7. Dziękujemy mieszkańcom Blizna za podjęcie inicjatywy wsparcia renowacji witraży w naszym kościele. Z przeprowadzonej zbiórki złożono na ten cel kwotę 2320 zł. Mieszkańcem Blizna, radnym parafialnym, którzy przeprowadzili zbiórkę składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii. Także w zakrystii do nabycia świece wigilijne w cenie: duża świeca 12 zł, mała 6zł. oraz kalendarze na nowy rok 2018
9. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy, wsparcia materialnego. Niech Matka Boża wyprasza Wam owocny czas Adwentu wypełniony dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

​34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 listopada 2017

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 1. Dziś w Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata podczas każdej Mszy św. akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.  W dniu dzisiejszym odpust w Lisnowie, suma odpustowa o godz. 11.30.
 2. W piątek rozpoczęły się i dziś kończą się (skończyły się), rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy uczestnikom tych rekolekcji, by ten czas był dla nich umocnieniem na drodze trzeźwości.
 3. W czwartek imieniny obchodzi bp. Andrzej Suski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4.  W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę  miesiąca Msza św.  z modlitwą o uzdrowienie. Na Mszy św. sobotniej i adoracji po Mszy św. obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.
 5. Przyszła niedziela jest I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest to także to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00 na adorację w sposób  szczególny kółka różańcowe . Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 6. Przed dwu  laty  rozpoczęliśmy akcję „Pomocy św. Mikołajowi”, za tydzień można wspomóc św. Mikołaja ofiarą do puszki przeznaczoną na upominek dla  dzieci naszej parafii.
 7. Caritas naszej diecezji jak co roku w Adwencie w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece wigilijne. Świece duże są po 12 zł, małe po 6 zł, świece ozdobne po 15 zł.  Do nabycia także w zakrystii opłatki i kalendarz Maryjny z Matką a Bożą a  Rywałdzką za 5 zł.
 8. W imieniu uczestników terapii zajęciowej z Gruty zapraszamy za tydzień   3 grudnia  na kiermasz bożonarodzeniowy w korytarzu naszego klasztoru w godz. 8.30 – 13.00
 9. Dziękujemy Wam za życzliwość względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2017
 1. Za tydzień  Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata podczas każdej Mszy św. akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.  W tym dniu przypada odpust w Lisnowie, suma odpustowa o godz. 11.30.
 2. W najbliższy piątek rozpoczynają się i potrwają do niedzieli, rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy uczestnikom tych rekolekcji, by ten czas był dla nich umocnieniem na drodze trzeźwości.
 3. Zapraszamy na różaniec codziennie o 16.30, za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych.
 4. Dziękujemy Wam za życzliwość względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, aby Chrystus Pan ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.
 
32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2017
 1. Dziś obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy wspomóc prześladowanych chrześcijan poprzez dobrowolne ofiary do puszek.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.

 3. Zapraszamy na różaniec codziennie o 16.30, za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych.

 4. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i złożone ofiary podczas roznoszenia opłatków wigilijnych.

 5. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 listopada 2017
 1. Za tydzień będziemy obchodzić IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy wspomóc prześladowanych chrześcijan poprzez dobrowolne ofiary do puszek. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na utrzymanie kościoła.

 2. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.

 3. Od jutra rozpoczniemy roznoszenie poświęconych opłatków. W poniedziałek 6 listopada – Blizno,  we wtorek 7 listopada – Blizienko,    w środę 8 listopada – Stara Ruda, w czwartek 9 listopada – Rywałd, w piątek 10 listopada – Gołębiewo, w sobotę 11 listopada Gołębiewko. Prosimy sołtysów poszczególnych wiosek o zorganizowanie pojazdów. Opłatki będzie roznosił o. Wiesław. Za składane przy tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 4. W sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Msze św. będą o 7.00 i 17.00. Wywieśmy również flagi narodowe przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do  naszej Ojczyzny.

 5. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych codziennie o 16.30.

 6. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwą i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelią.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2017

ROCZNICA POŚWIECENIA KOŚCIOŁA
 1. W środę będziemy obchodzić – Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy już należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w następującym porządku o godz. 00, 11.00. Msza św. o 11.00 będzie odprawiona w kościele. A po Mszy procesja na cmentarz. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00

 2. W czwartek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Jest wspomnieniem wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00, 17.00.Przez miesiąc listopad codziennie będzie o 16.30 odmawiany różaniec za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, stoliku i bocznych ołtarzach. Od 1-8 listopada(codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Najpiękniejszym darem złożonym Bogu z naszych zmarłych jest Msza św. w ich intencji  i modlitwa.

 3. W piątek 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Wszystkich Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego.

 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św.  z modlitwą o uzdrowienie.

 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja po Mszy o godz. 9.00 do Mszy o godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00  spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 6. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam Bożej łaski, która niech umacnia w naszych sercach pragnienie świętości, przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 październik 2017
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na misje. Dziś przypada uroczystość św. Jana Pawła II – Patrona Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

 2. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godzinie 16.30.

 3. Na bocznych ołtarzach i na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii. Przez miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec za zmarłych poleconych naszej modlitewnej pamięci. W przypadku wypominek całorocznych prosimy o wyraźne zaznaczenie, że są to wypominki na cały rok.

 4. W zeszłym tygodniu zostały ukończone prace przy polichromiach  wnęki kościoła. W tym tygodniu planujemy zakończenie wymiany brakujących szyb i malowanie ram zewnętrznych z obu stron kościoła. W najbliższym czasie zostaną wstawione dwa następne odrestaurowane witraże. Renowację trzech witraży sfinansowały następujące rodziny:               Daniela i Edward Ferszka, Leszek i Magdalena Ferszka, Henryk i Elżbieta Ferszka, Elżbieta Ferszka – Straatof i Nikolas Straatof, Rafał i Agnieszka Nadworni. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Koszt renowacji jednego witraża wynosi 5500 PLN. Jeżeli ktokolwiek czy któraś rodzina lub wioska chciała by wspomóc to dzieło w naszym sanktuarium już dziś dziękujemy za dobre serce.
 5. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam Bożej łaski, która niech umacnia w naszych sercach pragnienie świętości, przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej.© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies