Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zwykła, 29.01.2023 (29 stycznia 2023)

1. W najbliższy czwartek świętować będziemy Ofiarowanie Pańskie, inaczej zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte sprawowane będą tego dnia jak w każdą niedzielę. Prosimy o zabranie ze sobą świec na liturgię.
2. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca. W piątek, kapłan jak zwykle uda się do chorych a w sobotę odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy św. o godz. 17.00.
3. W sobotę, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest jednocześnie światowym dniem chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych na mszę św. z sakramentem uzdrowienia chorych o godz. 17.00. Bardzo prosimy o umożliwienie osobom starszym przybycia do kościoła tego dnia. Jednocześnie przypominamy że sakrament ten jest ustanowiony dla osób w każdym wieku, jeśli tylko zachodzi potrzeba modlitwy o uzdrowienie. Niezbędnym wstępem do tej liturgii łaski jest przyjęcie sakramentu pojednania (spowiedź św.) w czasie poprzedzającym tę liturgię lub zwyczajnie stan łaski.
4.  List ks. bp. Wiesława Śmigiela do wiernych naszej diecezji:
„Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!
Papież Franciszek mianował biskupem gliwickim ks. prał. Sławomira Odera, kapłana diecezji toruńskiej. Jestem niezmiernie wdzięczny Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza dla bratniej diecezji gliwickiej, która podobnie jak nasza diecezja została utworzona przez św. Jana Pawła II w 1992 r. Bardzo się cieszę z tej nominacji oraz z całego serca gratuluję biskupowi nominatowi.
Mianowanie ks. prał. Odera nowym biskupem gliwickim jest również wyróżnieniem i zaszczytem dla naszej diecezji. Biskup nominat przez wiele lat posługiwał w Rzymie, odbył tam studia, następnie pełnił funkcję moderatora kleryków w rzymskim seminarium, a od 2000 r. był prezesem Trybunału Apelacyjnego przy Wikariacie Rzymu, następnie od 2013 był wikariuszem sądowym Trybunału Zwyczajnego w wikariacie diecezji rzymskiej. Przez wiele lat był zaangażowany w duszpasterstwo jako rektor kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Benedykta Józefa Labre w Rzymie oraz był kapelanem wspólnoty sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP z Genui.
Po powrocie do diecezji toruńskiej został ojcem duchowym kapłanów i uczestniczył w formacji permanentnej duchowieństwa. Jest również sędzią Sądu Biskupiego Diecezji Toruńskiej. Był postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II, a obecnie jest postulatorem procesu Karola i Emilii Wojtyłów, rodziców św. Jana Pawła II. Był również zaangażowany w procesy beatyfikacyjne osób związanych z naszą diecezją. Wyróżnia się głęboką duchowością, kulturą osobistą, taktem i miłością do Kościoła.
Jestem wdzięczny ks. prał. Oderowi za jego zaangażowanie w życie diecezji toruńskiej, a przede wszystkim za szerzenie kultu bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego i pracę na rzecz procesu beatyfikacyjnego sługi Bożej s. Magdaleny Mortęskiej. Dziękuję mu także za troskę o życie duchowe duszpasterzy, którą przez ostatnie lata realizował z pełnym oddaniem.
Posługa biskupa we współczesnych czasach jest zaszczytem i radością, ale jest także dźwiganiem krzyża odpowiedzialności za ludzi i sprawy Kościoła. Z tego względu wymaga głębokiej wiary, ofiarnej miłości, nadziei, odwagi i roztropności! Jestem przekonany, że biskup nominat posiada liczne charyzmaty i jest bardzo dobrze przygotowany do nowych zadań, ale jak każdy z nas potrzebuje modlitewnego wsparcia. Bardzo proszę o modlitwę w intencji biskupa nominata i diecezji gliwickiej. Do czasu ingresu i święceń biskupich proszę w miarę możliwości o włączenie do modlitwy powszechnej, w czasie Mszy św., wezwania za posługę biskupa nominata Sławomira Odera w diecezji gliwickiej.                                                   
                                                     Z modlitwą i błogosławieństwem
                                                                     bp Wiesław Śmigiel
 Toruń, Wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, 28 stycznia 2023 r.”
 

Ks. Sławomir Oder (28 stycznia 2023)

Ks. Sławomir Oder (26 stycznia 2023)

3 Niedziela Zwykła, 22.01.2023 (21 stycznia 2023)

1. W poniedziałek, 23 stycznia nasz współbrat senior, Symforian Knut uda się do klasztoru lubelskiego na Poczekajce, gdzie będzie mógł korzystać z miejsca przystosowanego do życia osób starszych i wymagających właściwej opieki pielęgniarskiej i medycznej. Przynagla do tego obecny stan zdrowia brata. W dniu dzisiejszym, na mszy św. o godz. 9.00 polecać Bogu będziemy dalszy stan jego zdrowia a także będziemy dziękować mu za 21 lat życia i pracy spędzonych w klasztorze rywałdzkim.
2. W najbliższą środę, 25 stycznia obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
3. W dniu wczorajszym, w wieku 83 lat (właśnie wczoraj skończyłaby 83 rok), pożegnaliśmy naszą byłą parafiankę, śp. Janinę Poznańską, ostatnio zamieszkałą w Grudziądzu. Pogrzeb odbył się w Rywałdzie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 

2 Niedziela Zwykła, 15.01.2023 (14 stycznia 2023)

1. W najbliższy piątek, 20 stycznia wspominamy św. Sebastiana męczennika. Jest to jednocześnie  dzień odpustowy w naszej parafii. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00 i 17.00.
2. W poniedziałek, 23 stycznia nasz współbrat senior, Symforian Knut uda się do klasztoru lubelskiego na Poczekajce, gdzie będzie mógł korzystać z miejsca przystosowanego do życia osób starszych i wymagających codziennej opieki pielęgniarskiej i medycznej. Przynagla do tego obecny stan zdrowia brata. W przyszłą niedzielę, na mszy św. o godz. 9.00 polecać Bogu będziemy dalszy stan jego zdrowia a także będziemy dziękować mu za tak wiele lat życia i pracy spędzonych w klasztorze rywałdzkim.
 

SPECJALNY, 16-STRONICOWY DODATEK O BENEDYKCIE XVI (4 stycznia 2023)

POGRZEB, 04.01.2023 (2 stycznia 2023)

Błogosławionego 2023 roku! (31 grudnia 2022)
© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies