Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

2022.01.23, 3 Niedziela Zwykła (22 stycznia 2022)

1. W najbliższy wtorek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, natomiast w piątek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 

2022.01.16, 2 Niedziela Zwykła (15 stycznia 2022)

1. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Mieliśmy okazję zapoznać się z sytuacją rodzin po upływie ostatnich dwóch lat przerwy w kolędowaniu. Dziękujemy za gościnne przyjęcie, za dzielenie się informacjami o waszych radościach i zmartwieniach. Dziękujemy też za ofiary przy tej okazji nam przekazane. Będą one w całości przeznaczone na ogrzewanie kościoła i klasztoru w tym sezonie grzewczym i pokryją połowę zapotrzebowania na ten cel.
2. W najbliższy czwartek, 20 stycznia, obchodzimy ur. św. Sebastiana, patrona naszej parafii. Msze św. tego dnia odprawiane będą o godz. 7.00 i o 17.00. Z tej okazji zapraszamy do modlitwy w intencji naszej parafii i do uzyskania łaski odpustu zupełnego.
 

2022.01.09, Niedziela Chrztu Pańskiego (8 stycznia 2022)

1. Pozostały nam jeszcze 2 dni wizyty duszpasterskiej w Rywałdzie. W ciągu dnia od godz. 9.00, kolędować będzie dwóch braci. I tak:
W poniedziałek, 10 stycznia
Jeden kapłan od pp. Czaplińskich do pp. Adwentów na skrzyżowaniu
Drugi kapłan od pp. Poseł, następnie pałac, barak, szkoła, do pp. Nadwornych
We wtorek, 11 stycznia
Jeden kapłan od pp. Cichockich do pp. Grzębskich i od skrzyżowania w stronę kościoła do p. Góralskiego
Drugi kapłan od strony Książek, od pp. Barszczewskich do pp. Gajewskich
Gdyby ktoś w czasie kolędy czuł się w stanie zagrożenia zdrowia lub sam był właśnie chorym i z przezorności chciał uniknąć zakażenia się lub zakażenia innych, to oczywiście wystarczy odwołać kolędę lub przełożyć ją na czas późniejszy.
3. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. odbędzie się dziś po mszy św. o godz. 9.00, natomiast spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, po mszy św. o godz. 11.00.
4. W dniu dzisiejszym, uroczystością Chrztu Pańskiego, kończymy już okres Bożego Narodzenia.
 

2022.01.02, 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu (31 grudnia 2021)

1. W poniedziałek, 3 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W ciągu dnia od godz. 9.00, kolędować będzie dwóch braci. Bardzo prosimy sołtysów poszczególnych miejscowości o zorganizowanie nam pomocy w podwózce do poszczególnych domów. Z góry już bardzo serdecznie dziękujemy za tę pomoc, która w sposób bardzo znaczący ułatwia nam sprawne przeprowadzenie kolędy. Jesteśmy za nią bardzo wdzięczni.

Plan tegorocznej kolędy jest następujący:

Poniedziałek, 3 styczeń,  Blizno, 2 kapłanów
Wtorek, 4 styczeń, Blizienko, 2 kapłanów
Środa, 5 styczeń, Stara Ruda, 2 kapłanów
Piątek, 7 styczeń, Gołębiewo, 2 kapłanów
Sobota, 8 styczeń, Gołębiewko, 2 kapłanów
Poniedziałek, 10 styczeń, Rywałd, 2 kapłanów
a. Od pp. Czaplińskich do pp. Adwentów na skrzyżowaniu
b. Od pp. Poseł, następnie pałac, barak, szkoła, do pp. Nadwornych
Wtorek, 11 styczeń, Rywałd, 2 kapłanów
a. Od pp. Cichockich do pp. Grzębskich i od skrzyżowania w stronę kościoła do p. Góralskiego
b. Od strony Książek, od pp. Barszczewskich do pp. Gajewskich

Gdyby ktoś w czasie kolędy czuł się w stanie zagrożenia zdrowia lub sam był właśnie chorym i z przezorności chciał uniknąć zakażenia lub zakażenia innych, to oczywiście bez skrupułów może zrezygnować z kolędy. Wówczas wystarczy że uprzedzi kapłana z pomocą sąsiada, kierowcy czy kartki na drzwiach lub w inny sposób.


2. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, obchodzimy ur. Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Tego dnia święcić też będziemy kredę i kadzidło. Msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym.
3. W następną niedzielę, 9 stycznia uroczystością Chrztu Pańskiego, zakończymy okres Bożego Narodzenia. Tego też dnia odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. po mszy św. o godz. 9.00 oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, po mszy św. o godz. 11.00.
4. W dniu dzisiejszym zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Ochrony Życia. Fundusz ten chroni i wspiera poczęte dzieci, samotne matki, małżeństwa i rodziny w trudnej sytuacji, przeciwdziała patologii społecznej i problemom uzależnień.
5. W ubiegły piątek, w wieku 90 lat, odszedł do Pana ks. Zdzisław Górski, wieloletni kapelan ss. Pasterek w Jabłonowie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha. W poniedziałek natomiast odbędą się modlitwy w intencji zmarłego w kościele o godz. 19.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 © Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies