Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

14.04.2024, 3 Niedziela Wielkanocna

1. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia, na spotkanie zapraszamy zarówno grupę pierwszokomunijną jak i młodzież, o zwykłych porach.

2. W 25-tą rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i beatyfikacji bł. Stefana W. Frelichowskiego, Ks. Bp Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów i diecezjan do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce do Rzymu, która odbędzie się w dniach 12-16 listopada br. Pielgrzymka jest wyrazem dziękczynienia Bogu za dar posługi św. Jana Pawła II oraz za dar beatyfikacji bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – kapłana i męczennika, którego wstawiennictwa doświadczamy w życiu naszej diecezi.
Przygotowane zostały opcjonalnie dwie propozycje programu Pielgrzymki – 5-cio i 7-dniowa. Choć oficjalnym terminem Pielgrzymki jest 12-16 listopada br., to Biuro proponuje także dodatkową, poszerzoną wersję wyjazdu dla zainteresowanych 8-14 listopada.
Dodatkowe informacje znajdują się na ulotkach w naszym kościele, na obu naszych stronach a także na stronie naszej Diecezji. Szczegółowych informacji ze strony organizatora Pielgrzymki - Biura podróży „Misja Travel” z Poznania, udziela Pani Hanna Poreda: tel. +48 796 212 190; +48 61 333 22 38 oraz mail: hanna@misjatravel.pl
 

Rzym

Rzym

Rzym

Rzym

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, 7 kwiecień

07.04.2024, Święto Miłosierdzia Bożego

1. Mszę św. o godz. 11:00, zakończymy procesją eucharystyczną z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Natomiast o godz. 15:00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po którym będzie możliwość dalszej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy aż do godz. 17.00.

2. Za dwa tygodnie, w niedzielę 21 kwietnia, na spotkanie zapraszamy zarówno grupę pierwszokomunijną jak i młodzież, o zwykłych porach.

3. W 25-tą rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i beatyfikacji bł. Stefana W. Frelichowskiego Ks. Bp Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów i diecezjan do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce do Rzymu, która odbędzie się w dniach 12-16 listopada br. Pielgrzymka jest wyrazem dziękczynienia Bogu za dar posługi św. Jana Pawła II oraz za dar beatyfikacji bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – kapłana i męczennika, którego wstawiennictwa doświadczamy w życiu naszej wspólnoty diecezjalnej, a sam pozostaje dla nas wzorem zjednoczenia z Chrystusem i miłości do drugiego człowieka.
Dodatkowe informacje znajdują się na internetowej stronie naszej Diecezji, a szczegółowych informacji ze strony organizatora Pielgrzymki - Biura podróży „Misja Travel” z Poznania, udziela Pani Hanna Poreda -tel.: +48 796 212 190; +48 61 333 22 38 oraz mail: hanna@misjatravel.pl
 

01.04.2024, Poniedziałek Wielkanocny

1. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W przyszłą Niedzielę odprawimy zatem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Będzie to jednocześnie dzień wyborów, które decydować będą o życiu społeczności polskich.
2. Jutro, 2 kwietnia o godz. 12:00, odbędzie się pogrzeb śp. Krystyny Waleryn z Gołębiewka. Różaniec w jej intencji odmawiany będzie dziś po mszy św. wieczornej i jutro pół godziny przed pogrzebem.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 

ALLELUJA, ALLELUJA, ALLELUJA!

31.03.2024, Niedziela Zmartwychwstania

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego celebrować będziemy jutro (w niedzielę), procesją i Mszą  św. Rezurekcyjną o godz. 6.00, na którą prosimy też osoby funkcyjne do pomocy w jej organizacji. Poza Mszą św. Rezurekcyjną odprawione zostaną jeszcze trzy Msze św. w porządku niedzielnym, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę.
3. Już od Wielkanocy rozpoczyna się wielka nowenna przed Jubileuszem Dwutysiąclecia Odkupienia, który przypada na rok 2033.  Podobnie jak ponad pół wieku temu, Wielką Nowennę przed jubileuszem Chrztu Polski ogłosił prymas Polski kard. Stefan Wyszyński, tak teraz najbliższe 9 lat potrwa Nowenna przed jubileuszem Odkupienia.
 4. Dziękujemy bardzo za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości paschalnych: za ofiarowane produkty wielkanocne, za ofiary na kwiaty; moim Braciom dziękuję za wkład w przygotowaniach do Świąt i udział w posłudze, dalej, ministrantom, lektorom, siostrze Łucji wraz ze scholką, osobom przygotowującym wielkanocny wystrój kościoła, sprzątającym go, pracującym w kuchni, rodzinom, które użyczyły swoich mieszkań i świetlic do święcenia pokarmów wielkanocnych i wszystkim uczestnikom liturgii, którzy modlili się razem z nami w te dni.
5. Na koniec ponawiamy nasze życzenia błogosławionych, pełnych łask i radości uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niech ten czas będzie dla wszystkich nas i naszych rodzin, wolny od zmartwień a napełniony ufnością w Bożą Opatrzność, Miłość i Pokój a w Wielkanoc niech przyniesie tę prawdziwą radość, której nikt i nic nie może nam odebrać.
_________________________
6. W ostatnich dniach, w wieku 76 lat, odszedł do Pana śp. Jan Kurzyński, ostatnio zamieszkały w Grudziądzu oraz w wieku 75 lat, śp. Halina Antkowska ze Starej Rudy. Pogrzeby odbyły się już w Rywałdzie. Natomiast we wtorek o godz. 12:00, odbędzie się pogrzeb śp. Krystyny Waleryn z Gołębiewka. Różaniec w jej intencji odmawiany będzie dziś (niedziela) i jutro po mszach św. wieczornych oraz pół godziny przed pogrzebem.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 

Pogrzeb we wtorek o godz. 12:00

Pogrzeb w czwartek, 28 marca

Pogrzeb w środę, 27 marca

Liturgia Wielkiego Tygodnia

Niedziela Palmowa

24.03.2024, Niedziela Palmowa

1. W naszym korytarzu klasztornym odbywa się Kiermasz Wielkanocny z wyrobami uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie. Ich rękodzieła można nabywać do godz. 12.30.
2. W tym roku, z racji rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia, święto Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy 8 kwietnia.
3. W zakrystii są jeszcze do nabycia rozprowadzane przez Caritas świece na stół wielkanocny w cenie 16 zł.
4. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia. Ze swej natury, wymagają one więcej modlitwy i adoracji. Zapraszamy też do sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy nie odkładać  już spowiedzi bo od Wielkiego Czwartku wszyscy kapłani brać będą udział w liturgii i nie będzie jednoczesnych dyżurów w konfesjonałach.
5. W środę kapłan uda się do chorych o zwykłej porze. Nie będzie już zatem odwiedzin w pierwszy piątek, 5 kwietnia.
4. Zachęcamy nade wszystko do zaplanowania sobie czasu na udział w świętych misteriach Męki Pańskiej i Zmartwychwstania, począwszy już od Wielkiego Czwartku, kiedy to liturgię  rozpoczynamy o godz. 17.00. Po niej nastąpi adoracja do godz. 22.00.
5. W Wielki Piątek sprawujemy pamiątkę Męki Pańskiej i Jego śmierci oraz złożenia ciała do Grobu. Adoracja w Ciemnicy rozpoczyna się o godz. 7.00 rano a Droga Krzyżowa odprawiona będzie o godz. 9.30. Liturgia Męki Pańskiej tego dnia rozpocznie się o godz. 17.00 a po niej nastąpi adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.
6. Wielką Sobotę rozpoczynamy adoracją Pana Jezusa w Grobie o godz. 7.00. W godzinach przedpołudniowych święcimy też pokarmy na stół wielkanocny. Odbędzie się to w następującym porządku:
godz. 9.00 w Bliźnie, przy wiacie na placu zabaw
godz. 9.20 w Blizienku, w remizie strażackiej
godz. 9.40 w Starej Rudzie u pp. Piaseckich
godz. 10.00 w Gołębiewku w świetlicy

godz. 10.30 w Gołębiewie u pp. Frączaków
w godzinach od 10.30 do 12.00, w kościele w Rywałdzie

W Wielką Sobotę zalecana jest też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy wówczas o zabranie ze sobą świec. Po tej wieczornej liturgii będzie miała miejsce adoracja aż do godz. 23.00.
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w niedzielę procesją i Mszą  św. Rezurekcyjną o godz. 6.00 na którą prosimy osoby funkcyjne do pomocy w procesji. Poza Mszą św. Rezurekcyjną odprawione zostaną jeszcze trzy Msze św. w porządku niedzielnym, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
7. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę.
Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia podany jest na plakatach i na naszych stronach internetowych.
8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dotychczasowe ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je nadal składać w zakrystii lub na tacę.
9. Już dziś życzymy Wam aby ten czas był dla Wszystkich błogosławionym i wyjątkowo duchowym.
10. Za chwilę, w jedności z katolicką Polską, modlić się będziemy za naszą Ojczyznę kończąc Narodową Nowennę w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Uczynimy to głównie za przyczyną św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki oraz innych orędowników Polski.
11. Już od Wielkanocy rozpoczyna się wielki Jubileusz Dwutysiąclecia Odkupienia, który będzie obchodzony w roku 2033.  Podobnie jak ponad pół wieku temu Wielką Nowennę przed jubileuszem Chrztu Polski ogłosił prymas Polski kard. Stefan Wyszyński, tak teraz najbliższe 9 lat potrwa Nowenna przed jubileuszem Odkupienia.

12. W tym tygodniu, w wieku 80 lat, odszedł do Pana śp. Franciszek Góralski z Rywałdu. Pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Rywałdzie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 

Pogrzeb w sobotę, 23 marca

17.03.2024, 5 Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym (niedziela) zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie, po mszy św. o godz. 9:00. Młodzież natomiast, po mszy św. o godz. 11:00.
2. W ubiegły piątek, Droga Krzyżowa z dziećmi, z racji blokad dróg nie doszła do skutku. Dzieci więc zapraszamy ponownie w najbliższy piątek. Początek o godz. 16.15.
3. W najbliższą Niedzielę Palmową, wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Tym samym rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Tego dnia prosimy zaopatrzyć się w palmy, które poświęcimy podczas liturgii. Będzie też pewna ilość zielonych gałązek palmowych do nabycia na miejscu.
Jak każdego roku, prosimy też o ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

4. W przyszłą niedzielę, w korytarzu klasztornym odbędzie się Kiermasz Wielkanocny z wyrobami uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie. Ich rękodzieła będzie można nabywać w godzinach od 8.30 do 12.30.

5. W zakrystii są jeszcze do nabycia rozprowadzane przez Caritas świece na stół wielkanocny w cenie 16 zł.

6. W tym tygodniu, w jedności z katolicką Polską, z wszystkimi pasterzami i wiernymi, modlić się będziemy Narodową Nowenną w intencjach naszej Ojczyzny, w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Uczynimy to głównie za przyczyną św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki, nie zapominając też o orędownictwie św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego oraz innych orędownikach naszej Ojczyzny. Modlitwy nowenny, jej przebieg, intencje na każdy dzień oraz linki do transmisji internetowych, podane są na naszych stronach a także na stronie samej nowenny: www.nowenna2120.pl. Schemat modlitw, zamieszczony na naszych ulotkach, można też sobie zabrać ze stolika w kościele i odmawiać w domu. Szczególnie zalecane jest aby korzystając z transmisji na łączach internetowych i w telewizji „Trwam”, dołączyć się do wspólnej modlitwy Polaków o godz. 21:20 z poprzedzającym je „Apelem Jasnogórskim”. Transmisje te, każdego dnia odbywać się będą z innego miejsca w Polsce i prowadzone będą przez różnych pasterzy Polskiego Kościoła.
W naszym sanktuarium natomiast odmawiać będziemy te modlitwy w łączności z mszą św. poranną i wieczorną, aż do Niedzieli Palmowej.

7. W tym tygodniu, w wieku 71 lat, odszedł do Pana śp. Wiesław Jeziorski z Rywałdu. Pogrzeb odbył się w Rywałdzie w ubiegły czwartek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Nowenna

Linki do transmisji

LINKI DO TRANSMISJI INTERNETOWYCH, które w kolejne dni, prowadzone będą z różnych miejsc Polski, przez biskupów. Godz. 21:20. Codzienna modlitwa będzie też transmitowana za pośrednictwem Telewizji Trwam oraz na stronie: nowenna2120.pl

16 marca – abp Wacław Depo – Kaplica Matki Bożej na Jasnej Górze
https://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/kaplica-matki-bozej-2/
O odnowienie wiary każdego z nas, by prowadziła do umocnienia ducha naszego narodu.
 
17 marca – abp Stanisław Gądecki – Poznań, Bazylika Archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła
https://www.youtube.com/@katedra.poznan/streams
O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną.
 
18 marca – kard. Kazimierz Nycz – Warszawa, Sanktuarium Narodowe św. Andrzeja Boboli
https://www.youtube.com/live/xYEXW_b--tE?feature=shared
O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski.
 
19 marca – bp Wiesław Śmigiel – Toruń, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin
https://youtube.com/live/3xiQE6-qus0?feature=share
O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz trwałość rodzin.
 
20 marca – kard. Grzegorz Ryś, – Łódź (miejsce nie jest jeszcze ustalone)
https://www.youtube.com/live/BgzrVcuc1vM?si=v_ir6qObjFI9fKjR
O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania.
 
21 marca – abp Wojciech Polak – Gniezno, Bazylika Prymasowska przy relikwiach i pomniku bł. Stefana Wyszyńskiego
https://youtu.be/O6ahwFaTlGE
O światło dla nas jako narodu, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny.
 
22 marca – bp Rafał Markowski – Warszawa, grób bł. Jerzego Popiełuszki, Parafia św. Stanisława Kostki, Sanktuarium Diecezjalne Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
https://youtube.com/live/9n1asSAhj2o
O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych.
 
23 marca – bp Marek Szkudło – Piekary Śląskie, Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
https://msza-online.net/bazylika-piekarach-slaskich/
O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej.
 
24 marca – bp Andrzej Czaja – Góra Świętej Anny, Sanktuarium św. Anny
https://youtube.com/live/uodprk6vuGI?feature=share
O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies