Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne

12 Niedziela Zwykła, 2021.06.20 (20 czerwca 2021)

1. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są po mszach św. wieczornych.
2. W dniu dzisiejszym, niedzielę 20 czerwca, w naszym sanktuarium mamy wieczór poświęcony Prymasowi Wyszyńskiemu. O godz. 17.00 mszę św. sprawował będzie ks. bp Józef Szamocki, na której też wygłosi okolicznościową homilię. Po mszy św. nastąpi konferencja diakona, prof.  Waldemara Rozynkowskiego, pt. „Uwięzienie Prymasa Stefana Wyszyńskiego w klasztorze kapucynów w Rywałdzie”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i zachęcamy do rozpowszechnienia tej informacji w środkach komunikacji prywatnej, czy społecznościowej.
3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje w spotkanie w najbliższą niedzielę 27 czerwca, jak zwykle po mszy św. o godz. 11.00.
4. W tę samą niedzielę, 27 czerwca, organizowany jest przy naszym sanktuarium kiermasz upominków. Swoje produkty wystawiać będą uczestnicy Terapii Zajęciowej w Grucie. W godzinach 8.30 – 12.30 nabyć będzie można wykonane przez nich obrazy, skrzynki decoupage, ramki do zdjęć, dekoracje drewniane, figurki, dekoracje z sukulentów itp.
5. Studium Muzyki Kościelnej diecezji Toruńskiej ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 w kierunkach: organista kościelny oraz kantor. Więcej informacji na plakacie.
6. Zapraszamy do udziału w uroczystości Matki Bożej Nieustającej Pomocy - głównej Patronki Diecezji Toruńskiej, zarówno kapłanów, jak i siostry zakonne i wiernych świeckich. Tegoroczna uroczystość centralna odbędzie się w niedzielę 27 czerwca, według następującego programu:
17.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej (przewodniczy rektor seminarium), Plac Frelichowskiego 1.
• 17.30 Procesja z ikoną M.B. Nieustającej Pomocy do kościoła sanktuaryjnego wzdłuż ulicy św. Józefa (obraz niosą przedstawiciele Służby Zdrowia i akolici)
• 18.00 Msza św. w sanktuarium M. B. Nieustającej Pomocy w Toruniu - przewodniczy ks. bp Wiesław Śmigiel.

7. Odwołanie dyspensy KEP od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Biskupi polscy zebrani na 389-tym zebraniu Plenarnym KEP z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego. Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach. Biskupi wyrażają głęboką łączność z osobami, których dotknęły skutki pandemii. Kierują słowa podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w pomoc potrzebującym, w szczególności służbie zdrowia za oddaną posługę chorym i cierpiącym. Apelują do wszystkich wiernych o postawę wrażliwości i solidarności, a także okazywania wobec potrzebujących zwykłej, ludzkiej dobroci. Zwracają się do wszystkich kapłanów i duszpasterzy, by w czasie zbliżających się wakacji poświęcili hojnie swój czas rodzinom, dzieciom i młodzieży, pozwalając im doświadczyć bliskości Boga, radości Ewangelii i troski Kościoła (komunikat 389. zebrania plenarnego KEP, 12.06.2021 r.).
 

Wieczór z Prymasem 20.06 godz. 17.00 (18 czerwca 2021)

WIECZÓR Z PRYMASEM
W RYWAŁDZIE
Niedziela 20.06.2021


17.00 Msza św. z bp Józefem Szamockim i okolicznościową homilią

18.00 „Uwięzienie Prymasa Stefana Wyszyńskiego w klasztorze kapucynów w Rywałdzie”, konferencja dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego

Do Rywałdu zapraszają bracia kapucyni
 

11 Niedziela Zwykła, 2021.06.13 (12 czerwca 2021)

1. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są po mszach św. wieczornych.
2. W minionym tygodniu zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Bardzo dziękujemy za udział w liturgii i za pomoc funkcyjnych przygotowujących ołtarze, niosącym baldachim, feretrony, krzyż, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiatki, wraz z opiekunkami pod kierunkiem pani Basi. Dziękujemy też s. Łucji, scholce oraz służbom mundurowym: policji i członkom Straży Pożarnej. Szczególnie dziękujemy za obfitość zerwanych kwiatów i przekazanie ich dzieciom.
3. W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, w naszym sanktuarium będziemy mieli wieczór poświęcony Prymasowi Wyszyńskiemu. O godz. 17.00 mszę św. sprawował będzie ks. bp Józef Szamocki, na której też wygłosi okolicznościową homilię. Po mszy św. nastąpi konferencja diakona, prof.  Waldemara Rozynkowskiego, pt. „Uwięzienie Prymasa Stefana Wyszyńskiego w klasztorze kapucynów w Rywałdzie”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i zachęcamy do rozpowszechnienia tej informacji w środkach komunikacji prywatnej, czy społecznościowej.
4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje następne spotkanie 27 czerwca, jak zwykle po mszy św. o godz. 11.00.
5. Studium Muzyki Kościelnej diecezji Toruńskiej ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 w kierunkach: organista kościelny oraz kantor. Więcej informacji na plakacie.
6. Komenda Miejska Policji w Toruniu apeluje o ostrożność i przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod policjanta, wnuczka, pracownika spółdzielni, pracownika wodociągów, gazowni czy pracownika ZUS. Celem jest wyłudzenie pieniędzy lub inne oszustwa. Więcej informacji na ulotkach.
 

10 Niedziela Zwykła, 2021.06.06 (5 czerwca 2021)

1. W najbliższy wtorek wspominamy św. Jadwigę Królową; w piątek ur.  Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msze święte w te dni odprawiane są o godz. 7.00 i o 17.00.
2. W sobotę odprawimy nabożeństwo uwielbienia po mszy wieczornej.
3. W miesiącu czerwcu codziennie odprawiane są nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach wieczornych a w czasie oktawy Bożego Ciała również procesje eucharystyczne wokół cmentarzyka przykościelnego. Wyjątkiem jest jutrzejsza niedziela, kiedy to procesja będzie miała miejsce po mszy św. o godz. 11.00. Procesje te zakończymy w piątek, 11 czerwca.
4. Komenda Miejska Policji w Toruniu apeluje o ostrożność i przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod policjanta, wnuczka, pracownika spółdzielni, pracownika wodociągów, gazowni czy pracownika ZUS. Celem jest wyłudzenie pieniędzy lub inne oszustwa. Więcej informacji na ulotkach.
5. Przypominamy że w najbliższą środę, 9 czerwca, kończymy zbiórkę elektrośmieci. Można je jeszcze składać do południa tego dnia. Więcej informacji na plakacie i planszy znajdującej się na stoliku w kościele.
6. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Kazimierz Kalinowski z Rywałdu. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Rywałdzie o godz. 14.00. Różaniec w jego intencji odmawiany będzie dziś i jutro tuż po zakończeniu wieczornych nabożeństw rozpoczynających się mszą św. o godz. 17.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 © Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies