Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej

Matka Boża Rywałdzka

Ogłoszenia Parafialne3 Niedziela Zwykła, 2021.01.24
 1. W dniu jutrzejszym (niedziela 24 styczeń), zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św., na spotkanie po mszy św. o godz. 9.00.
 2. W najbliższy poniedziałek, 25 stycznia, który jest świętem nawrócenia św. Pawła, kończymy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie.
 4. Kolejne ogłoszenie nadesłał nam przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki. Pisze on tak: Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tej tragedii Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji, po konsultacjach w ramach Komisji Charytatywnej KEP, pragnę serdecznie prosić, aby niedzielę 24 stycznia br. ogłosić w diecezji „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel. Uprzejmie proszę o przekazanie zebranych środków na podane niżej konto Caritas Polska: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.
 5. Na stoliku i w zakrystii są do nabycia kalendarze.

2 Niedziela Zwykła, 2021.01.17
 1. W dniu dzisiejszym (niedziela 17 stycznia), po mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 2. W przyszłą niedzielę natomiast, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św., na spotkanie po mszy św. o godz. 9.00.
 3. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia.
 4. W najbliższą środę natomiast obchodzimy uroczystość odpustową św. Sebastiana w naszej parafii. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00.
 5. Na stoliku i w zakrystii są do nabycia kalendarze.

Święto Chrztu Pańskiego, 2021.01.10
 1. W ubiegłą środę, 6 stycznia, obchodziliśmy ur. Objawienia Pańskiego. Tego dnia święciliśmy kadzidło i kredę, na znak modlitwy o błogosławieństwo dla domów i rodzin oraz oznaczania drzwi mieszkań literami C + M + B + 2021. Ktokolwiek nie miał okazji zabrać ze sobą takiego pakieciku, może to uczynić również dzisiaj. Leżą one przy szopce przed ołtarzem.
 2. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na najlepszą szopkę bożonarodzeniową nastąpi jutro (w niedzielę, 10 stycznia) podczas mszy św. o godz. 9.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, jak zwykle po mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. W tym tygodniu zakończyliśmy wspólne modlitwy w kościele o błogosławieństwo naszych domów i rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na te msze święte i nabożeństwa eucharystyczne. W nadchodzącym tygodniu natomiast zakończymy indywidualne wizyty na zapisy. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie również za ofiary złożone na kościół.
 5. Dzisiejszą uroczystością kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy Okres Zwykły w liturgii Kościoła dlatego można już usunąć choinki z naszych domów.
 6. Na stoliku i w zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze.


2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2021.01.03
 1. W najbliższą środę, 6 stycznia, obchodzimy ur. Objawienia Pańskiego. Msze święte sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Po mszach świętych można będzie zabrać ze sobą poświęconą kredę i kadzidło. Uroczystość ta jest już tradycyjnie Dniem Modlitwy i Pomocy Misjom, który w tym roku duszpasterskim obchodzić będziemy pod hasłem „Eucharystia objawieniem miłości”. Jak każdego roku, składka na tacę przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jednym z głównych jej zadań jest opieka nad dwoma tysiącami polskich misjonarzy i misjonarek, posługujących na placówkach misyjnych w 98 krajach, na wszystkich kontynentach. Celem Komisji Misyjnej jest także przygotowanie do przyszłych zadań ewangelizacyjnych kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz osób świeckich w Centrum Formacji Misyjnej. Dodatkowe informacje na temat jak jeszcze można pomóc misjom znajdują się na plakatach. Zakon Kapucynów prowadzący działalność misyjną, połowę z tacy zbieranej tego dnia w kościołach, przeznacza na własne misje i ich potrzeby.
 2. Zakończył się konkurs dla dzieci na szopkę bożonarodzeniową. Jury zapoznało się z dziełami poszczególnych wykonawców i przyznało nagrody. Z powodów organizacyjnych, samo ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi jednak w przyszłą niedzielę, 10 stycznia podczas mszy św. o godz. 9.00 a nie 6 stycznia, jak to podawaliśmy wcześniej. Za tę zmianę bardzo przepraszamy.
 3. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą kontynuować będziemy w poniedziałek 4 stycznia, kiedy to zapraszamy mieszkańców Rywałdu i zakończymy we wtorek, 5 stycznia na modlitwie z mieszkańcami ze Starej Rudy i Gołębiewka. Zarówno podczas wieczornych mszy św. jak i nabożeństw przed Najświętszym Sakramentem, modlić się będziemy za każdy dom, każdą rodzinę danej miejscowości. Jezusowi, Maryi i św. Józefowi powierzać będziemy wszystkie sprawy rodzin i ich członków prosząc o opiekę w całym bieżącym roku. Mszę św. odprawiać będziemy za te rodziny, które danego dnia przyjdą do kościoła aby modlić się i powierzać Bogu własne sprawy oraz prosić Boga o Jego Opatrzność i błogosławieństwo. Stąd też taca zbierana od uczestników przeznaczana będzie na tę właśnie intencję mszy św. Ktokolwiek miałby trudność przybycia do kościoła w wyznaczony dla swojej miejscowości dzień, może to uczynić w alternatywny drugi. Dotyczy to również osób, którym nie udało się do tej pory uczestniczyć w takiej modlitwie i przyjąć błogosławieństwa. Może zatem skorzystać z jednej z tych dwóch ostatnich możliwości: w poniedziałek lub we wtorek.
 4. W przyszłą sobotę odprawimy nabożeństwo uwielbienia i uzdrowienia wewnętrznego, po mszy św. o godz. 17.00.
 5. Na stoliku i w zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze.
 6. W tym tygodniu, w wieku 88 lat, odeszła do Pana śp. Halina Teresa Cwalina z Gołębiewka. Pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Rywałdzie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.© Kapucyni w Rywałdzie / © 2017 Wykonanie Marcin Koźliński / miasto Grudziądz / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Polityka Cookies