Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/themes/urbancity/lib/functions/entry-views.php on line 61
OGŁOSZENIA | Rywałd Sanktuarium

OGŁOSZENIA

 

24 Niedziela Zwykła – 17 września 2017

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc i ofiarne serce przy przygotowaniu tegorocznego odpustu. Za wieńce dożynkowe, za przygotowanie grochówki wsi Gołębiewko, za parkingi dla pielgrzymów i za ofiary materialne i pieniężne. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Miasta, Policji i Straży Pożarnej
 2. Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się o wrażliwe sumienia i ducha prawdy dla tych, którzy przekazują nam informacje.
 3. Mieszkańcy Gminy Książki zapraszają na Mszę św. w intencji ofiar poległych w czasie II wojny światowej. Msza dziś o godz. 14.00 na cmentarzu wojennym w Łopatkach.
 4. We wtorek w naszym klasztorze rozpoczną się tygodniowe rekolekcje braci kleryków, i ponowicjuszy, polecamy ich waszej modlitewnej pamięci.  Mile widziane jest także ciasto.
 5. W sobotę 23 września wspominamy św. Ojca Pio. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z ucałowaniem relikwii.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy ministrantów na  zbiórkę na godz. 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.  a po Mszy św. o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 8. Z ofiar  dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zakupiliśmy świece do Matki Bożej  przy tabernakulum i na ołtarz ofiarny.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek przeznaczona na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas
 10. W przyszłą niedzielę odpust w Linowie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Magdalena Ewa Malinowska panna parafii p.w. Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie, z Wojciechem Adamem Kurzyńskim  kawalerem  naszej parafii.  Zapowiedź pierwsza.
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro. Niech wstawiennictwo św. patronów naszej parafii: Matki Bożej i św. Sebastiana, męczennika, umacnia wasze serca w wierności Bożym przykazaniom.

22 Niedziela Zwykła – 3 września 2017

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po tej Mszy św. i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 – procesja.
 2. Jutro 4 września rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00. Na Mszy będzie poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych.
 3. W piątek 8 września – przypada święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). Początek odpustu i peregrynacji relikwii Bł. Honorata Koźmińskiego. W naszej parafii to święto będziemy przeżywali jako Uroczystość odpustową w przyszłą niedzielę 10 września.
 • Uroczystości rozpoczniemy w piątek 8 września nabożeństwem różańcowym za chorych o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
 • W sobotę 9 września o godz. 11.00 Msza św. dla pielgrzymów. O godz. 17.00 Msza św. dla młodzieży, a po Mszy spotkanie przy ognisku na placu przy pomniku Prymasa.

O godz. 20.00 Msza św. dla kapłanów.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i nabożeństwo różańcowe w kościele.

O północy Pasterka Maryjna.

 • W niedzielę 10 września o godz. 6.45 Godzinki do Matki Bożej Rywałdzkiej.

Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00.

O godz. 12.00 Uroczysta Suma odpustowa na placu przed kościołem, pod przewodnictwem ks. Biskupa Józefa Szamockiego. Sumę odpustową będziemy przeżywali też w duchu dziękczynienia za plony. Prosimy o przygotowanie wieńców.

O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

O godz. 17.00 Msza św.

 • Zatroszczmy się o przygotowanie od strony duchowej do odpustu.
 • Serdecznie prosimy o pomoc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu odpustu. W przygotowaniu obiadu odpustowego dla naszych gości w klasztorze. Strażaków prosimy o służbę porządkową. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy udostępniają swoje podwórka i pola na parkingi dla pielgrzymów.
 • Program odpustu jest wywieszony w gablocie przed kościołem kościoła.
 1. Dziękujemy za wywóz śmieci z cmentarza.
 2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, nauczycielom sił do przekazywania wiedzy, a wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w rodzinach.

21 Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017

 1. Dziś w Radzyniu odbywają  się gminno-parafialne dożynki. Msza św. o godz. 11.00.
 2. W piątek 1 września wypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i              I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Św.
 4. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem po cmentarzyku przykościelnym.
 5. Informujemy, że nasz odpust Narodzenia NMP w tym roku będziemy obchodzili w dniach  8, 9 i 10 września. Będzie to jednocześnie parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wsi przygotowali wieńce dożynkowe. Prosimy także gospodarzy, którzy użyczyli w ubiegłych latach swoich podwórek i pól na parkingi dla pielgrzymów, aby także i w tym roku okazali swoją życzliwość i gościnność. Także w tym roku zwracamy się  z prośbą o przygotowanie grochówki dla pielgrzymów, tym razem prośbę kierujemy do mieszkańców Gołębiewka. Program tegorocznych uroczystości odpustowych jest umieszczony na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku za ławkami.
 6. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych przez parafię i klasztor. Niech Maryja i św. Sebastian patronowie naszej parafii wypraszają wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.

20 Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017

 1. We wtorek swoje imieniny obchodzi br. Symforian Knut, na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy na godz. 7.00.
 2. W sobotę przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym narodem. Msze św. według porządku powszedniego o godz. 7.00 i 17.00. W Książkach tego dnia odpust  parafialny i dożynki gminne – suma o godz. 13.30.
 3. W przyszłą niedzielę w Radzyniu odbędą się gminno-parafialne dożynki. Rozpocznie je Msza św. o godz. 11.00.
 4. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie radę parafialną.
 5. Informujemy, że nasz odpust Narodzenia NMP w tym roku będziemy obchodzili w dniach 8, 9  i 10 września. W tym roku jednocześnie podczas odpustu będziemy przeżywać peregrynację relikwii bł. Honorata Koźmińskiego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej, którego wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu naszego kościoła.  Będzie to jednocześnie parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wsi przygotowali wieńce dożynkowe. Prosimy także gospodarzy, którzy użyczyli w ubiegłych latach swoich podwórek i pól na parkingi dla pielgrzymów, aby także i w tym roku okazali swoją życzliwość i gościnność. Także w tym roku zwracamy się  z prośbą o przygotowanie grochówki dla pielgrzymów, tym razem prośbę kierujemy do mieszkańców Gołębiewa.  Program tegorocznych uroczystości odpustowych jest umieszczony na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku za ławkami.
 6. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 7. W zeszłym tygodniu zmarli + Teresa Iżykowska z Gołębiewka, pogrzeb odbył się w sobotę oraz + Jadwiga Zofia Linda z Rywałdu. Pogrzeb odbędzie  się w  najbliższy piątek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…
 8. Dziękujemy za wszelkie dobro, z jakim się spotykamy z Waszej strony. Życzymy wytrwałości w czynieniu dobra, wspieranej Bożym błogosławieństwem.

19 Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017

 1. Dziś odpust w Świeciu nad Osą. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 2. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego(9.00; 11.00; 17.00). W czasie każdej mszy będzie poświecenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 97  rocznica Cudu Nad Wisłą.  Nie zapominajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.  Tego dnia odpust w Grucie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 3. Informujemy, że nasz odpust Narodzenia NMP w tym roku będziemy obchodzili w dniach 8, 9 i 10 września.  W tym roku jednocześnie podczas odpustu będziemy przeżywać peregrynację relikwii bł. Honorata Koźmińskiego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej, którego wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu naszego kościoła. Będzie to jednocześnie parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wsi przygotowali wieńce dożynkowe. Prosimy także gospodarzy, którzy użyczyli w ubiegłych latach swoich podwórek i pól na parkingi dla pielgrzymów, aby także i w tym roku okazali swoją życzliwość i gościnność. Program tegorocznych uroczystości odpustowych jest umieszczony na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach, na stoliku z tyłu kościoła.
 4. W najbliższą sobotę dzieci i młodzież zapraszamy na próbę śpiewu na godz.14.00.
 5. Dziękujemy za wszelkie dobro, z jakim się spotykamy z waszej strony. Życzymy wytrwałości w czynieniu dobra, wspieranej Bożym błogosławieństwem.                                           

18 Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2017

 1. Dziś przypada święto Przemienienia Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL.
 2. Miesiąc sierpień w Polsce jest miesiącem abstynencji, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, w szczególny sposób módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
 3. Za tydzień w niedzielę taca zostanie przeznaczona na utrzymanie kościoła.
 4. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom, które wyplewiły ogród klasztorny. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. W zeszłym tygodniu zmarł +Jan Brzeziński z Rywałdu. Pogrzeb odbył się w  zeszły piątek. Wieczny odpoczynek…
 7. Dziękujemy za życzliwość. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w waszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom.

17 Niedziela Zwykła – 30 lipiec 2017

 1. W środę przypada odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia w każdej świątyni parafialnej i franciszkańskiej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy św. powszedni
 2. W tym tygodniu z racji I piątku miesiąca nawiedzimy chorych naszej parafii..
 3. Za tydzień w niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Okoninie. Suma odpustowa o godzinie 11.30.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na KUL.
 5. Miesiąc sierpień w Polsce jest miesiącem abstynencji, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, w szczególny sposób módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
 6. Czas wakacji i wypoczynku nie zwalnia nas z obowiązku niedzielnej Mszy św. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i godnym stroju gdy wchodzimy do świątyni.
 7. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych przez parafię i klasztor. Niech Maryja i św. Sebastian patronowie naszej parafii wypraszają wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.

16 Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017

 1. Dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem: „Nieśmy Dobrą Nowinę drogami świata”. Dziś po Mszach św. będzie poświecenie samochodów. Będzie można wesprzeć polskich misjonarzy poprzez ofiary złożone do puszek na zakup pojazdów dla nich. Także dziś odpust św. Anny w Słupie, Msza św. odpustowa o godz. 11.30.
 2. We wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła i rozpoczęcie dorocznej adoracji w naszej parafii, którą rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 19.30.  Tego dnia swoje imieniny obchodzi proboszcz naszej parafii. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 17.00
 3. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 7.00 i adoracja do godz. 17.00, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie adoracji. Program adoracji na drzwiach wejściowych. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. i  odpust św. Anny w Radzyniu, Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 4. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do oddawania krwi w 27 lipca 2016 r. w godzinach od 12.00 do16.00  na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Radzyniu. Szczegóły na plakacie.
 5. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 6. W naszym kościele zaplanowane na ten rok prace malarskie przy polichromiach będą obejmowały wnękę okienną wraz z glifem okiennym. Koszt inwestycji na ten rok wynosi 285.71 gr. Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach Umowy Partnerskiej przyznał  78.857 zł, Urząd Konserwatorski w Toruniu 9.000 zł, Urząd Miasta  Gminy w Radzyniu Chełmińskim 30.000 zł.
 7. Dziękujemy za modlitwę i życzliwość. Życzymy wszystkim parafianom i gościom Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień..

15 Niedziela Zwykła – 16 lipca 2017

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem: „Nieśmy Dobrą Nowinę drogami świata”. Po Mszach św. będzie poświecenie samochodów. Będzie można wesprzeć polskich misjonarzy poprzez ofiary złożone do puszek na zakup pojazdów dla nich.
 2. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 3. Za wszelkie dobro z płynące z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy, aby bliskość Jezusa płynąca z codziennej modlitwy i kontaktu ze słowem Bożym umacniała Wasze serca w całym rozpoczynającym się tygodniu.

14 Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017

 1. Kończą się w naszym sanktuarium kolejne już XX Rywałdzkie Spotkania w Trzeźwości. Uczestnikom życzymy aby Matka Boża Rywałdzka wspierała ich na drodze trzeźwienia i życzymy dobrego powrotu do domu.
 2. Dziękujemy za modlitwę i życzliwość. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.

 

13 Niedziela Zwykła – 2 lipca   2017

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna.
 2. W najbliższy piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. z racji I piątku miesiąca.
 3. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać w naszym sanktuarium kolejne już XX Rywałdzkie Spotkania w Trzeźwości. Program spotkania wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 4. W zeszłą niedzielę odbył się w ogrodzie klasztornym  drugi piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel. Składamy podziękowanie, Burmistrzowi   oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim za pomoc w zorganizowaniu naszej parafialnej uroczystości.  Wójtowi Gminy Książki, Straży i Policji oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne i w każdy inny sposób całym sercem włączyli się w  przygotowanie tej uroczystości od strony logistycznej i gastronomicznej składamy serdeczne podziękowanie.
 5. Za tydzień ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 7. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Wszystkim parafianom, gościom i pielgrzymom naszego sanktuarium życzymy obfitych Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej Pani Pomorza.

12 Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017

 1. Dziś w ogrodzie klasztornym  przeżywamy  piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego  w duchu modlitwy i  W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Szczegóły na plakacie.
 2. W naszym klasztorze od czwartku do dzisiaj trwają rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy wytrwałości na drodze trzeźwości i wielu łask wypraszanych przez Matkę Najświętszą.
 3. We wtorek przypada Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, patronki naszej diecezji.
 4. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Jest to dzień modlitwy w intencji Ojca św.
 5. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym parafianom za pomoc w pracach porządkowych przy naszym kościele i klasztorze.
 9. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.

 

11 Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja dziś po Mszy św. o godz. 11.00. W pozostałe dni  procesja po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym. W tych dniach starajmy się uczestniczyć w wieczornej Mszy św. i czynnie angażować się w procesję Eucharystyczną. Przy tej okazji dziękujemy za udekorowanie kościoła, przygotowanie ołtarzyków i wszelkie zaangażowanie przy procesji w Boże Ciało. Także w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.  Na zakończenie oktawy w najbliższy czwartek Panowie, noszący baldachim przygotowali niespodziankę w ogrodzie klasztornym dla dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii św. oraz ministrantów bielanek, które sypały kwiaty w Boże Ciało i  przez oktawę.
 2. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Za Tydzień dnia 25 czerwca br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego w duchu modlitwy i  W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Szczegóły na plakacie.
 4. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 5. W zeszłym tygodniu ukończyliśmy renowację pierwszego witraża. Dziękujemy ofiarodawcy i szukamy kolejnych sponsorów. Koszt renowacji 5 500 zł.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom, które w zeszłym tygodniu pomyły okna w klasztorze. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Zapowiedzi przedślubne:

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:  Agnieszka Wejman panna parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łasinie z Marcinem Karolem Piaseckim kawalerem naszej parafii. Zapowiedź druga.

 1. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na kościół i klasztor. Na nadchodzący tydzień życzmy zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Pani naszej Rywałdzkiej.

Niedziela Trójcy Świętej – 11 czerwca  2017

 1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.
 2. We wtorek 13 czerwca o godz. 18.00 w Radzyniu Chełmińskim odbędzie się bierzmowanie naszej młodzieży. Próba generalna kandydatów i świadków w Radzyniu jutro o godz. 18.30.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (9.00 11.00 i 17.00) Po Mszy św. o godz. 11.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy, aby zwyczajem zeszłorocznym przygotować ołtarze. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci, które niech przyjdą w uroczystych strojach. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki dziś o godz. 15.00. Procesja eucharystyczna podczas oktawy, będzie po nabożeństwie czerwcowym, które odprawiamy po Mszą św. o godz. 17.00.  W czasie oktawy zapraszamy do udziału w  procesji i chętnych do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów.  (podczas oktawy  w niedzielę 18 czerwca procesja po Mszy św. o godz. 11.00)
 4. Dnia 25 czerwca br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik rodzinny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego w duchu modlitwy i  W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Szczegóły pojawią się na plakacie.
 5. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom, które w zeszłym tygodniu pomagały przy plewieniu w ogrodzie. Serdeczne Bóg zapłać!

Zapowiedzi przedślubne:

Agnieszka Wejman panna parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łasinie z Marcinem Karolem Piaseckim kawalerem naszej parafii. Zapowiedź pierwsza.

 1. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i życzymy Wam odwagi zawierzenia Rodzin Jezusowi Eucharystycznemu Najświętszej Maryi Pannie.

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego –  4 czerwca 2017

 1. W dniu dzisiejszym za pobożne i publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu    „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00 a następnie po Mszy św. o 11.00 procesja eucharystyczna.  Po Mszy św. o 11.00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie naszej młodzieży odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00 w Radzyniu Chełmińskim.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Porządek powszedni.
 4. We wtorek na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie radę parafialną.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele rozpoczęły się w zeszły czwartek i są sprawowane po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu otaczajmy swoją modlitwą w sposób szczególny kapłanów.
 7. Parafialny Piknik Rodzinny połączony z dniami otwartymi naszego klasztoru odbędzie się w tym roku 25 czerwca br. Prosimy  nasze parafianki ze wszystkich wiosek o przygotowanie ciast na to nasze parafialne święto. Zapraszamy  wszystkich z rodzinami na ogród klasztorny.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.
 9. Za tydzień ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie kościoła.
 10. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu pomagali przy plewieniu w ogrodzie i koszeniu trawy. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i składane ofiary. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 28 maj  2017

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznicę dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziele miesiąca.
 3. W pierwszy piątek nawiedzimy do południa chorych z Komunią św.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca nie będzie czuwania z modlitwą o uzdrowienie, gdyż będą w Grudziądzu organizowane czuwania przed Zesłaniem Ducha św.
 5. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienia Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00 a następnie po Mszy św. o 11.00 procesja eucharystyczna.
 6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie naszej młodzieży odbędzie się 13 czerwca o godz.18.00 w Radzyniu Chełmińskim
 7. Parafialny Piknik Rodzinny połączony z dniami otwartymi naszego klasztoru odbędzie się w tym roku 25 czerwca br. Zapraszamy serdecznie.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom i dzieciom, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. za złożoną ofiarę 1000 zł, na utrzymanie kościoła i 800 na cegiełkę przy budowie alejek.
 9. W ostatnich dniach doszło do kradzieży na naszym cmentarzu parafialnym. Niestety dochodzi do kradzieży nie tylko kwiatów i zniczy ale nawet elementów pomników. Prosimy o czujność zwracanie uwagi kto chodzi po cmentarzu.
 10. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Zakończyliśmy pierwszy etap prac przy alejkach procesyjnych przy kościele. Zakres prac jak zauważyliście został poszerzony i koszty wzrosły.  Poniesione koszy przedstawiają się następująco: kostka – 14 147 zł,  krawężniki – 1680, cement i rury odwodnieniowe – 6 302. Całość inwestycji  to koszt 22 129 zł.  Do tej pory zebraliśmy 17 780 zł.  Niestety pozostaje zaległość do zapłaty w wysokości  4 400 zł.
 11. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

 

6 Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017

 1. Dziś w naszej parafii I Komunia św. Dzieci i rodzice w najbliższym Białym Tygodniu będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszach św. przedłużając tym samym radość z przyjęcia Chrystusa w Komunii św. do swojego serca.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Procesje do krzyża przy krzyżówce, będą po Mszy o godz. 17.00.
 3. We wtorek 23 maja poświęcenie pól i błogosławieństwo krzyża w Bliźnie Msza św. przy figurze obok Państwa Piotrowskich i Neuman o godz. 14.00.
 4. W czwartek w Grucie o godz.18.00 odbędzie się sakrament bierzmowania.
 5. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Zakończyliśmy pierwszy etap prac przy alejkach procesyjnych. Zakres prac jak zauważyliście został poszerzony i koszty wzrosły. Szczegóły podamy za tydzień po dostarczeniu  szczegółowych faktur.  W zeszłym tygodniu przy budowie alejki pomagały następujące osoby: w poniedziałek: z Rywałdu – Rafał Nadworny, Henryk Ferszka,  Antoni Nadworny, Leszek Kamiński, z Gołębiewka – Karol Chyła, Piotr Mira, Ryszard Witkowski i Tomasz Urban. We wtorek: z Gołębiewa –  Adam Kurzyński, Krzysztof  Poznański, Andrzej Kiepka, Andrzej Nowacki, Mariusz Nowacki, Kazimierz Lipecki, Krzysztof Janiszewski, ze Starej Rudy – Dariusz Buciak, Stanisław Antkowski, Adam Frankiewicz, Zbigniew Stachowiak, Janusz Tarkowski, Janusz Mondrzejewski, Przemysław Majta, z Rywałdu – Henryk Ferszka, Rafał Nadworny, Szymon Cichocki, Elżbieta Cichocka, Monika Cichocka, Daniel Cichocki i Kazimierz Robaczewski. W środę:  ze Starej Rudy – Stanisław Antkowski, Janusz Mondrzejewski, Dariusz Buciak, z Blizna – Dominik Górny, Roman Maciejewski, Mirosław Cichewicz,  Teresa Cichewicz, Elzbieta Ozimek, Caritas w Bliźnie – Sylwester Rosół, Józef Bytnar i Pan Zawacki, z Gołębiewa – Jerzy Matuszczak, Andrzej Nowacki, z Rywałdu – Szymon Cichocki, Rafał Nadworny, Henryk Ferszka. W czwartek: z Blizienka – Robert Szymaniak, Paweł Kowalski, Paweł Giermak, z Blizna –  Roman Maciejewski, Andrzej Kaczor, z Gołębiewa Andrzej Kiepka i Jerzy Matuszczak, z Rywałdu Kazimierz Robaczewski, Rafał Nadworny, Antoni Nadworny, Benedykt Monczkowski, Henryk Ferszka, Szymon Cichocki, Elżbieta Cichocka, Monika Cichocka. W piątek: z Rywałdu – Jędrzejewski Andrzej, Matuszczak Tadeusz,  Konrad Cichocki Szymon Cichocki, Stanisław Paradowski, Barbara Paradowska, Maciej Kasprowicz, Janusz Robaczewski, Michał Grzębski, Kazimierz Robaczewski ( w zastępstwie Zbigniewa Makurackiego), Elżbieta Cichocka, Monika Cichocka, Zbigniew Pietrzak, Renata Badalewska, z Gołębiewka –  Tomasz Urban. W sobotę: z Rywałdu – Janusz Poseł, Janusz Robaczewski, Henryk Ferszka, Maciej Kaprowicz, Szymon Cichocki, Robert Badalewski, Renata Badalewska, Monika Tabarkiewicz, Stanisław Paradowski, Barbara Paradowska, Elżbieta Cichcka i Monika Cichocka.Przy plewieniu ogrodu pomagały Panie: Renata Badalewska, Karolina Badalewska, Anna Rosińska, Małgorzata Lesińska Kamila Foksa, Elżbieta Cichocka, Monika Cichocka, Elżbieta Ozimek i Teresa Cichewicz. Za wszelka pomoc i życzliwość składamy serdeczne Bóg  zapłać.
 6. Za tydzień w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, odnowienie Komunii św. dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii  św.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Agnieszka Anna Robaczewska panna naszej parafii,z Marcinem Łukaszem Ochalem, kawalerem z parafii  Wniebowzięcia NMP w Grucie. Zapowiedź druga.
 8. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam  dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu.

5 Niedziela Wielkanocna  – 14 maj 2017

 1. Dziś po Mszy św. o 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego
 2. W sobotę 20 maja o  10.00 spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią świętą
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia św.
 4. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Do tej pory zebraliśmy 14 480 zł.. W trakcie prac pojawiła się także konieczność wymiany odwodnienia kościoła. W związku z zaistniałą sytuacją do tej pory koszt budowy alejki przy kościele wynosi 15 210 zł.  Stan bieżący wygląda następująco: 1700 zł.  – krawężniki, 3780 zł – cement, 9130 zł-  kostka, 600 zł – rury odwodnieniowe. Na dzień dzisiejszy mamy 730 zł długu i prace nie zostały jeszcze ukńczone.  W zeszłym tygodniu przy budowie alejki pomagały następujące osoby: w poniedziałek: z Rywałdu – Rafał Nadworny, Henryk Ferszka, Konrad Cichocki, Szymon Cichocki, Elżbieta Cichocka, Daniel Cichocki, Maciej Kasprowicz, Renata Badalewska, Jerzy Skrzeczowski, Krzysztof Utnicki, Michał Grzębski, Andrzej Jędrzejewski, Stanisław Paradowski, z Blizna – Marek Świątkowski i ze Starej Rudy Piotr Rembecki. We wtorek: z  Rywałdu –  Szymon Cichocki, Rafał Nadworny, Henryk Ferszka, Benedykt Monczkowski, Michał Grzębski i z Blizna – Marek Świątkowski. W środę: ze Starej Rudy –  Adam Frankiewicz, Wiesław Piasecki, Janusz Mondrzejewski, Mariusz Mondrzejewski, Janusz Tarkowski, Stanisław Antkowski, Przemysław Majta, Barbara Rembecka,, Zbigniew Makuracki, z Rywałdu –  Szymon Cichocki, Elżbieta Cichocka, Rafał Nadworny, Stanisław Paradowski, Benedykt Monczkowski i Janusz Robaczewski. W czwartek: z Gołębiewa – Jerzy Matuszczak, Jerzy Markowski, Andrzej Urban, Andrzej Nowacki, Mariusz Nowacki, Andrzej Kiepka, Adam Kurzyński, z Blizna Marek Świątkowski, z Rywałdu – Szymon Cichocki, Elżbieta Cichocka, Monika Cichocka, Rafał Nadworny, Henryk Ferszka i z Blizna –  Marek Świątkowski. W piątek:  z Rywałdu – Szymon Cichocki, Elżbieta Cichocka, Monika Cichocka,  Konrad Cichocki, Rafał Nadworny, Henryk Ferszka, Renata Badalewska, Krzysztof Utnicki, Michał Grzębski, Maciej Kasprowicz, Barbara Paradowska i Stanisław Paradowski, Z Blizna – Dariusz Nowacki, z Gołębiewa –  Andrzej Nowacki i Mariusz Nowacki.  W sobotę: z Gołębiewka –  Karol Chyła, Jan Lepianka, Krzysztof Wiśniewski, Mateusz Wiśniewski, Stanisław Trela, Kazimierz Kwiring, Jerzy Jarzyński, Jan Jarzyński, Tomasz Urban,  z Rywałdu – Henryk Ferszka, Elżbieta Cichocka, Szymon Cichocki, Barbara Paradowska, Elżbieta Kasprowicz, z Blizna – Zbigniew Petla,  Sławomir Lesiński, Paweł Giermak, Paweł Kowalski, Henryk Stranenburg, i z Blizienka –  Michał Wojciechowski. Za wszelka pomoc składamy serdeczne Bóg  Zapłać.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Agnieszka Anna Robaczewska panna naszej parafii, z Marcinem Łukaszem Ochalem, kawalerem z parafii  Wniebowzięcia NMP w Grucie. Zapowiedź pierwsza.
 6. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom, gościom, pielgrzymom życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni.

4 Niedziela Wielkanocna – 7 maj  2017

 1. Wczoraj rano w naszym klasztorze zakończyły się rekolekcje zakonne braci naszej prowincji, dziękujemy wszystkim tym którzy wspierali barci modlitwą, ciastem i innym darami. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś  niedziela adoracyjna, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja  do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 –  nie będzie procesji  eucharystycznej z racji remontu alejki procesyjnej.
 3. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy, aby otwarte serca młodych ludzi odpowiedziały na Chrystusowe zaproszenie. Ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone zostaną na cele powołaniowe naszej prowincji. Dziś swoje święto patronalne obchodzą siostry Pasterki z Jabłonowa.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.  Natomiast I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 21 maja o godz. 11.00;
 5. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie o. Stanisław Filipek, na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy 8 maja na godz. 17.00.
 6. Za tydzień ofiary złożone na tacę zostaną  przeznaczone na utrzymanie kościoła. Także za tydzień po Mszy św. o 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego
 7. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. W zeszłym tygodniu przy budowie alejki pomagały następujące osoby: w czwartek z Blizienka: Michał Wojciechowski, Robert Szymaniak, Paweł Giermak, Michał Majek, Paweł Majek, Jacek Głażewski, Eugeniusz Bala, Paweł Kowalski, Jarosław Potorski, z Rywałdu Rafał Nadworny. W piątek Blizno: Sebastian Daśko, Jarosław Górny, Krzysztof Nowak, Dariusz Nowacki, Andrzej Kaczor, Ryszard Piotrowski, Piotr Świątkowski, Łukasz Załęski i z Rywałdu Szymon Cichocki i Rafał Nadworny. W sobotę z Blizna: Sebastian Daśko, Dariusz Nowacki, Andrzej Kaczor, Ryszard Piotrowski, Piotr Świątkowski, Dominik Górny, Łukasz Klimek i Szymon Cichocki z Rywałdu. Dziękujemy Prezesowi  RSP Gołębiewko Marianowi Kleszczewskiemu za ofiarowany piasek i użyczenie sprzętu na uprzątnięcie gruzu oraz Rafałowi Nadwornemu i Henrykowi Ferszce z Rywałdu za użyczenie sprzętu pomoc w transporcie materiałów do budowy. Poszczególne osoby do pomocy będą proszone przez radnych parafialnych. W tym tygodniu prosimy po 8 osób.  Poniedziałek-  Rywałd, Środa – Stara Ruda, Czwartek – Gołębiewo, Piątek – Rywałd i Sobota-  Gołębiewko. Za wszelka pomoc składamy serdeczne Bóg  Zapłać.
 8. W czwartek zmarł + Jan Marszał z Rywałdu, pogrzeb jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie………
 9. Dziękujemy wam za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i Bożej miłość w waszych rodzinach.

3 Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017

 1. Wczoraj wieczorem w naszym klasztorze rozpoczęły się rekolekcje zakonne braci naszej prowincji, które potrwają do przyszłej soboty. Braci odprawiających rekolekcje i rekolekcjonistę polecamy waszym modlitwom. Wszystkim, którzy chcieliby w tych dniach wspomóc nas ciastem składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy XI Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Wszystkich kierowców ogarniajmy swoją  modlitwą.  Także dziś po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Jutro w poniedziałek 1 maja, rozpoczynamy miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję Matkę Boża. W naszej parafii, której patronuję Maryja szczególnie jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 16.30. W miejscowościach oddalonych od kościoła zachęcamy parafian do wspólnego odmawiania lub śpiewania litanii przy krzyżach lub kapliczkach przydrożnych, prosimy o odświętne udekorowanie tych miejsc. Niech nasze uczestnictwo w tych nabożeństwach będzie wyrazem wiary i wdzięczności Maryi za opiekę nad naszymi rodzinami i parafią.
 4. We wtorek 2 maja dzień Flagi Narodowej. Natomiast w środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia porządek Mszy św. niedzielny. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszej Ojczyzny. Wywieśmy flagi narodowe. Jest to zewnętrzny wyraz naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.
 5. W czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Podczas Mszy św. o godzinie 17.00 będziemy modlić się w ich intencji.
 6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej:  I czwartek, I piątek  I sobota i I niedziela miesiąca. W piątek do południa odwiedziny chorych. W sobotę 6 maja w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie III Zakonu św. Franciszka czyli Franciszkańskiego Zakonu Świeckich regionu gdańskiego. Tego dnia tradycyjnie o 17.00 Msza św. z modlitwa o uzdrowienie.
 7. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca na adorację i wspólny różaniec zapraszamy w sposób szczególny kółka różańcowe. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 –  nie będzie procesji  eucharystycznej z racji remontu alejki procesyjnej.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 00 spotkanie rodziców i dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 9. Także za tydzień Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień  modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone zostaną na cele powołaniowe naszej prowincji.
 10. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. W najbliższy czwartek rozpoczynamy budowę alejek przy kościele i zapraszamy 8 Panów z Blizienka. Poszczególne osoby do pomocy będą proszone przez radnych parafialnych.

 Zapowiedzi przedślubne:

 • Marta Paulina Seroka panna naszej parafii, z Łukaszem Arkadiuszem Ziemińskim, kawalerem z naszej parafii. Zapowiedź druga.
 1. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi i obfitości darów Bożych w codziennym życiu.

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego  23 kwietnia 2017

 1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 1. Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji. Ofiary składane dzisiaj do puszek – przeznaczone są na „Fundusz Caritas”. Przeznaczone w tym roku Na pomoc poszkodowanym w  wyniku działań wojennych w Syrii. Na stoliku przy wyjściu jest kolejny nr ŚWIADECTWA, magazynu Caritas Diecezji Toruńskiej.
 2. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. We wtorek spotkanie rady parafialnej o godz. 19.00
 4. Zachęcamy do nabywania cegiełek na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Marta Paulina Seroka panna naszej parafii, z Łukaszem Arkadiuszem Ziemińskim, kawalerem z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza.
 6. W czwartek odbył się pogrzeb + Eugeniusza Reimusa z Rywałdu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…………
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary zwłaszcza na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo.                                                        

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwiecień 2017

 Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. Składam  serdecznie podziękowania  moim  współbraciom  za wszelaka posługę  zwłaszcza w ostatnich dniach. Bratu Piotrowi  za pomoc w przygotowaniu do tych świąt.  Wspólnocie małżeństw Droga za pomoc w przygotowaniu ciemnicy i grobu. Całej służbie liturgicznej, siostrze Łucji i wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgii Triduum Paschalnego. Strażakom, bielankom, które sypały kwiaty oraz wszystkim składającym dary na  wielkanocny stół klasztorny. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne parafii i klasztoru.

Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielkanocnej radości, zdrowych, pełnych miłości i życzliwości Świąt w rodzinie. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 2. W najbliższy piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w Syrii.
 4. Przyszła niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy tego dnia na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Niedziela Palmowa – 9 kwiecień 2017

 1. Dziś po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 2. Dziś uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny w godzinach 30 – 13.00 na korytarzu klasztornym,
 3. W czwartek zapraszamy ministrantów na  zbiórkę na godz. 15.30.
 4. Zwracamy się z prośba o wsparcie budowy alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. poprzez nabywanie cegiełek na ten cel. Cegiełki można nabywać w zakrystii i na furcie klasztornej.
 5. Zwracamy się z prośba o pomoc w uporządkowaniu gruzowiska po przewróconym murze klasztornym. Każdy, kto dysponuje chwilą wolnego czasu mile jest widziany z odpowiednim narzędziem przy oczyszczaniu nadającej się do użytku cegły. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zajęli się organizacją i oczyszczaniem cegły w zeszłym tygodniu: z Blizienka 1 osoba.
 6. Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – najważniejszych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i większej wzajemnej miłości.
 7. Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w naszym kościele w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. W innym czasie prosimy dzwonić do furty klasztornej.

Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do uczestnictwa w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa, w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00.

O godz. 9.30 Droga Krzyżowa w kościele.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

Ofiary złożone przy okazji Adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc uświęconych obecnością Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej.

Wielka Sobotaw tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.

Do południa poświęcenie pokarmów:

godz. 9.00       – w Bliźnie w Caritasie

godz. 9.20       – w Blizienku w remizie strażackiej

godz. 9.40       – w Starej Rudzie u p. Piaseckich

godz. 10.00     – w Gołębiewku w świetlicy

godz. 10.30     – w Gołębiewie u p. Frączek

W Rywałdzie w kościele od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po liturgii adoracja do godziny 24. 00

Niedziela WielkanocnaProcesja i Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00.

Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

 1. W zakrystii można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i nabyć świece Caritas w cenie 11 zł.
 2. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i materialnego podczas wielkopostnych dni. Życzymy Wam głębokich owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2 kwiecień 2017

 1. W Tym tygodniu przypada dni odnowy duchowej I czwartek i I  piątek miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych
 2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. 11.00  spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie kościoła.
 4. Zwracamy się z prośba o wsparcie budowy alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej.
 5. Zwracamy się z prośba o pomoc w uporządkowaniu gruzowiska po przewróconym murze klasztornym. Każdy, kto dysponuje chwilą wolnego czasu mile jest widziany z odpowiednim narzędziem przy oczyszczaniu nadającej się do użytku cegły. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zajęli się organizacją i oczyszczaniem cegły w zeszłym tygodniu: z Blizna 4 osoby, z Rywałdu 1 osoba.  Dziękujemy także naszym parafianom za pomoc w  porządkach  w naszym ogrodzie.
 6. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do nabywania świec Caritas tzw. paschalików wielkanocnych, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej w cenie 11 zł.
 7. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne. Niech łaska płynąca z Eucharystii umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marzec 2017

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na godzinę 00.
 3. Za tydzień w niedzielę adoracyjną, po Mszy św. o godz. 9.00 do 11.00  adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Zwracamy się z prośba o wsparcie budowy alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej.
 5. Zwracamy się z prośba o pomoc w uporządkowaniu gruzowiska. Każdy, kto dysponuje chwilą wolnego czasu mile jest widziany z odpowiednim narzędziem przy oczyszczaniu nadającej się do użytku cegły. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zajęli się organizacją i oczyszczaniem cegły w zeszłym tygodniu oraz porządkami w naszym ogrodzie.
 6. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można także nabyć świece Caritas tzw. paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej, a później zanieść na groby bliskich. Cena 11 zł.
 7. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy Wam opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marzec 2017

 1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje parafialne. Był to czas łaski, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens życia, o wartości, którymi żyjemy oraz aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje. Kto nie mógł uczestniczyć w nich niech weźmie udział w rekolekcjach w sąsiednich parafiach. Dziś kończą się rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin rekolektantom na drodze trzeźwości życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej Pani Rywałdzkiej.
 2. Jutro 20 marca wypada przeniesiona z 19 marca Uroczystość św. Józefa – opiekuna Kościoła Powszechnego i patrona ojców rodzin. Jest to też dzień imienin ks. Biskupa pomocniczego Józefa Szamockiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 3. W sobotę 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy także w kościele Dzień Świętości Życia. Msze św. o 7.00 i 17.00. Tego dnia będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Po Mszy św. o godz.17.00 zapraszamy na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem. Razem z Maryją wpatrzeni w tajemnicę Zwiastowania dziękować będziemy Bogu za każde poczęte życie ludzkie, przepraszać za grzechy popełnione przeciw nienarodzonym dzieciom i osobom starszym, a także prosić o siłę do walki o poszanowanie podstawowych praw każdego poczętego człowieka. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.
 4. Zwracamy się z prośba o wsparcie budowy alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej.
 5. Dwa tygodnie temu od strony południowej przewrócił się na długości około 40 metrów mur klasztorny. Zwracamy się z prośba o pomoc w uporządkowaniu gruzowiska. Każdy, kto dysponuje chwilą wolnego czasu mile jest widziany z odpowiednim narzędziem przy oczyszczaniu nadającej się do użytku cegły. Z góry dziękujemy za pomoc i życzliwość.
 6. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można także nabyć świece Caritas tzw. paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej, a później zanieść na groby bliskich. Cena 11 zł.

Zapowiedzi przedślubne:

 • Daria Katarzyna Litwińska, panna naszej parafii,

z Danielem Poprawą, kawalerem z parafii św. Mikołaja Biskupa w Miejskiej Górce.

Zapowiedź druga.

 • Joanna Murawska, panna parafii  Chrystusa Króla w  Bydgoszczy,

z Sebastianem Daśko, kawalerem naszej parafii.

Zapowiedź druga.

 1. Codzienną modlitwą spłacamy Waszą dobroć. W nowym tygodniu życzymy opieki Matki Bożej i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marzec  2017

 1. Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Program jest następujący:

 – godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

– godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Do spowiedzi będzie można przystąpić w czasie każdej Mszy św. Można oddać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Ofiary zbierane we wtorek i środę będą przeznaczone  dla rekolekcjonisty na potrzeby klasztoru w Łomży.

 1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 98 krajach pracuje około 2150 polskich misjonarzy i misjonarek.
 2. Trwa zbiórka na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Zwracamy się z prośba o wsparcie tego dzieła poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej.
 3. Bierzmowanie naszej młodzieży odbędzie się w tym roku 13 czerwca w kościele parafialnym w Radzyniu Chełmińskim.
 4. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w cenie 11 zł. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.
 5. W gablocie przed kościołem można przeczytać informacje odnośnie bezpłatnych badań w grudziądzkim szpitalu.
 6. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Zapowiedzi przedślubne:

 • Daria Katarzyna Litwińska, panna naszej parafii, z Danielem Poprawką, kawalerem z parafii św. Mikołaja Biskupa w Miejskiej Górce. Zapowiedź pierwsza.
 • Joanna Murawska, panna parafii  Chrystusa Króla w  Bydgoszczy, z Sebastianem Daśko, kawalerem naszej parafii. Zapowiedź pierwsza.
 1. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i życzymy błogosławionych owoców rekolekcji.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marzec 2017

 1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na osobistą modlitwę i uczynki pokuty, a także na wsparcie dobrych dzieł, które nazywamy jałmużną wielkopostną.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny.
 3. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie kościoła.
 4. Także w  przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom.
 5. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Będzie je głosił Mirosław Ferenc, proboszcz parafii i gwardian naszego klasztoru w Łomży.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 17.00. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Trwa zbiórka na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Zwracamy się z prośba o wsparcie tego dzieła poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej. Już dziś dziękujemy za składane datki na ten cel.
 7. W zakrystii są do nabycia świece Caritas świece duże w cenie 11 zł i ozdobne w cenie 15 zł.
 8. Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 luty 2017

 1. Dziś rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu  oraz Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Włączmy się w modlitwę Kościoła za tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholowym.
 2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą o godz. 9.00, 11.00, i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z palenia tytoniu czy picia alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach (dniem pokuty jest też każdy piątek całego roku kościelnego).
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W Niedziele Wielkiego Postu nie ma Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP przed Mszą św. o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  W piątek do południa odwiedziny chorych.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na godzinę 00.
 6. Za tydzień w niedzielę adoracyjną, po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, natomiast po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 7. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 12 marca i potrwają do środy 15 marca. Będzie je głosił o. Mirosław Ferenc, proboszcz parafii i gwardian naszego klasztoru w Łomży.
 8. W naszej parafii rozpoczęliśmy zbiórkę na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Zwracamy się z prośba o wsparcie tego dzieła poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej. Już dziś dziękujemy za składane datki na ten cel.
 9. Dnia 2 marca br. w czwartek w godzinach 10-16 w Domu Kultury w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się zbiórka krwi, zachęcamy do podzielenia się tym darem życia.
 10. W zakrystii są do nabycia świece Caritas świece duże w cenie 11 zł i ozdobne w cenie 15 zł.
 11. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. W zbliżających się dniach pokuty życzymy Wam codziennej wierności Ewangelii, wspartej Bożym Błogosławieństwem.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA –19 luty 2017

 1. (na Mszy o godz. 9 i 11)Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży pondgimnazjalnej w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 2. W środę naszą wspólnotę opuści o . Mirosław Jankowski, który przez siedem miesięcy przebywał w naszym klasztorze po wieloletniej pracy na misjach w Szwecji. Na nowej placówce w Zakroczymiu życzymy obfitości łask Bożych
 3. Za tydzień w niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie Mirosław Starzyński. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 11.00.
 4. W naszej parafii rozpoczęliśmy zbiórkę na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Zwracamy się z prośba o wsparcie tego dzieła poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej. Już dziś dziękujemy za składane datki na ten cel.
 5. W zeszłym tygodniu zmarła +Maria Senderek z Blizienka. Pogrzeb odbędzie się w  najbliższy wtorek o godz.11.00. Wieczny odpoczynek…
 6. Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne. Życzymy obfitości Bożych darów i sił do miłości Boga i ludzi.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 luty 2017

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. W naszej parafii rozpoczęliśmy zbiórkę na budowę alejki procesyjnej przy kościele i alejek na cmentarzu. Zwracamy się z prośba o wsparcie tego dzieła poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej. Już dziś dziękujemy za składane datki na ten cel.
 4. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy Wam codziennej wierności Ewangelii, wspartej Bożym Błogosławieństwem.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 luty 2017

 1. Dziś w niedzielę adoracyjną wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej do Mszy św. o godz.11.00.
 2. Regionalne Centrum Krwiodawstwa Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zaprasza do oddawania krwi w czwartek 9 lutego br. w godzinach           00-16.00 na parkingu przed Urzędem Miasta w Radzyniu Chełmińskim. Szczegóły na plakacie.
 3. W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w tym dniu przypada XXV Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w szczególny sposób będziemy się modlić za ludzi chorych i w podeszłym wieku. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz.17.00.
 4. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie kościoła. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. Podczas ostatniego spotkania z radą parafialną podjęliśmy po raz kolejny zagadnienie związane z remontem alejki procesyjnej przy kościele i budową  dwóch małych alejek  w dwie strony na wysokości krzyża na cmentarzu parafialnym. Alejka przy kościele obejmuje 225m kwadratowych kostki brukowej i 150 sztuk obrzeża. Alejki na cmentarzu parafialnym  to powierzchnia 70m kwadratowych i 100 sztuk obrzeża. Koszt kostki i obrzeży bez piasku, cementu i robocizny  wynosi przy kościele 7200 PLN a na cmentarzu 2500 PLN. Zwracamy się z prośba o wsparcie tego dzieła poprzez nabywanie cegiełek na ten cel o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł i 100 zł. Cegiełki można nabywać w zakrystii i furcie klasztornej. Już dziś dziękujemy za składane datki na ten cel
 6. Dziękujemy za życzliwość. Życzymy Wam wszystkim potrzebnych darów do codziennego życia w bliskości  Boga i otwartości na drugiego człowieka.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 styczeń 2017

 1. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie do salki duszpasterskiej radę parafialną.
 2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękować będziemy Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcać będziemy gromnice, a na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  W piątek do południa odwiedziny chorych.
 4. Także w piątek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie na godzinę 17.00
 6. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 7. Dziękujemy za modlitwę, życzliwość i ofiary materialne. Niech wstawiennictwo św. Patronów naszej parafii wyprasza waszym rodzinom pokój i wzajemną miłość.

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 stycznia 2017

 1. W środę rozpoczyna się tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Sam Jezus Chrystus prosił abyśmy stanowili jedno. Módlmy się o jedność chrześcijan na świecie, w naszej ojczyźnie i parafii.
 2. W piątek 20 stycznia w naszej parafii odpust św. Sebastiana. Msze św. w porządku powszednim o godz. 7.00 i 17.00. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 17.00. Z racji uroczystości na terenie naszej parafii parafian i gości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W środę odbył się pogrzeb + Heleny Urban z Gołębiewa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……….
 4. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkaliśmy się z waszej strony podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Babciom i Dziatkom obchodzącym w najbliższych dniach swoje święto życzymy dużo miłości od swoich dzieci i wnuków.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2017

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w Kościele. Także dziś po Mszy św. o godz.11.00 spotkane z kandydatami do bierzmowania.
 2. Podobnie jak w zeszłym roku jutro 9 stycznia 2017 r. do godz. 14.30 odbędzie  się zorganizowana przez misjonarzy polskich zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu  AGD RTV itp. Informacje na ulotkach  z tyłu kościoła i na plakacie w gablocie przed kościołem. Zużyty sprzęt można składać na podwórku klasztornym do 9 stycznia do godz. 14.30
 3. W najbliższy piątek 13 stycznia na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie scholii. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie scholii jest Pani Alicja Monczkowska.
 4. W przyszłą niedzielę rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych.
 5. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

9 stycznia (poniedziałek)droga Rywałd-Książkiod godz. 9.00 (dwóch ojców)

1 – Blizienko przy szosie Rywałd-Książki w kierunku kościoła

2 – od p. Posła do tzw. Baraku

10 stycznia (wtorek)Rywałdod godz. 9.00 (dwóch ojców)

1 – od p. Cichockich i za krzyżówkami w kierunku Jabłonowa

2 – od p. Grzębskich do p. Homy i od p. Karpińskiej w kierunku kościoła do p. Ferszków wł.

11 stycznia (środa)Rywałdod godz. 9.00 (dwóch ojców)

1 – od p. Kasprowiczów i Czaplińskich do pp. Sobierajów i Matuszczaków

2 – od p. Zbigniewa Adwenta do domu przy ruinach kościoła

Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana, mogą zgłosić  indywidualnie wizytę duszpasterską  do końca tygodnia.

 1. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkamy się z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.

 

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 1 stycznia 2017

 1.  W  dniu dzisiejszym w niedzielę adoracyjną  obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 11.00.
 2. W piątek 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. jednocześnie tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tacę tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną. Przy szopce, będzie można nabyć poświęconą kredę. Pamiętajmy, że symbole chrześcijańskie na ścianach i drzwiach naszego domu wyrażają widoczne świadectwo naszej wiary. Z racji Uroczystości Trzech Króli przypadającej w najbliższy piątek, chorych nawiedzimy z Komunią świętą w najbliższy czwartek.
 3. W sobotę 7 stycznia zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 17.00
 4. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia. W tym dniu po sumie o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Taca za tydzień przeznaczona będzie na utrzymanie kościoła.
 5. Podobnie jak w zeszłym roku 9 stycznia 2017 r. o godz. 14.30 odbędzie się zorganizowana przez misjonarzy polskich zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu  AGD RTV itp. Informacje na ulotkach  z tyłu kościoła i na plakacie w gablocie przed kościołem. Zużyty sprzęt można składać codziennie na podwórku klasztornym do południa  9 stycznia do godz. 14.30
 6. Porządek wizyty duszpasterskiej:

2 stycznia (poniedziałek)Bliznood godz. 9.00 (dwóch ojców)

3 stycznia (wtorek)Blizienko (poza domami leżącymi przy

szosie Rywałd-Książki) – od godz. 9.00 (dwóch ojców)

4 stycznia (środa) Stara Ruda i  Bursztynowood godz. 9.00 (dwóch ojców)

5 stycznia (czwartek)Gołębiewood godz. 9.00 (dwóch ojców)

6 stycznia( piątek) kolędy nie będzie z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego

7 stycznia (sobota)Gołębiewkood godz. 9.00 (dwóch ojców)

Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Prosimy o odpowiednie         przygotowanie się do wizyty: stół nakryty białym obrusem, woda święcona, kropidło, krzyż i świece oraz Pismo Święte. Prosimy o podstawianie pojazdów.

 1. W minionym roku w naszej parafii udzielono 17 chrztów w tym 11 z naszej parafii, w sakramentalny związek małżeński wstąpiło 12 par w tym 3 z naszej parafii, sprawowano 17 pogrzebów w tym  13 z naszej parafii, do  I Komunii św. przystąpiło 11 dzieci w tym 8 z naszej parafii,  do bierzmowania przystąpiło 21 kandydatów wszyscy z naszej parafii.
 2. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.

Narodzenie Pańskie- Oktawa – 26 grudnia 2016

 1. W najbliższy piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będą zbierane ofiary do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Porządek Mszy św. powszedni. Tego dnia proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Parafianie i goście przebywający na terenie naszej parafii zwolnieni są ze wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 2. W sobotę ostatni dzień roku 2016. Zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 3. W najbliższą niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do Mszy św. o 11.00. Tego dnia odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 4. Przypominamy dzieciom o konkursie na szopki bożonarodzeniowe. Szopki zgłaszamy do pani katechetki Barbary Schodowskiej. Ostateczny termin składania szopek upływa 29 grudnia.
 5. Podobnie jak w zeszłym roku 9 stycznia 2017 r. o godz. 14.30 odbędzie się zorganizowana przez misjonarzy polskich zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu  AGD RTV itp. Informacje na ulotkach  z tyłu kościoła i na plakacie w gablocie przed kościołem. Zużyty sprzęt można składać na podwórku klasztornym do południa  9 stycznia do godz. 14.30
 6. Dziękujemy Wam za modlitwę i wsparcie materialne, pomoc w dekoracji kościoła, ofiarowane choinki i stroiki. Życzymy Wam, aby czas Bożego Narodzenia napełniał Was miłością płynąca od Jezusa i całej Świętej Rodziny.
 7. W środę odbędzie się pogrzeb o 10.00 + Heleny Templin z Rywałdu i o 13.00 + Stefanii Zielińskiej z Różaniec dziś i jutro po wieczornej Mszy św. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……….

4 NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016

 1. We wtorek  serdecznie zapraszamy członków rady parafialnej na Mszę św. o 17. 00, a następnie do refektarza klasztornego na spotkanie opłatkowe.
 2. W zakrystii są do nabycia świece Caritas
 3. Zwracamy się z uprzejmą prośba o pomoc w ustawieniu i udekorowaniu choinek w kościele.  Ministrantów  i wszystkie osoby chętne zapraszamy w czwartek na godzinę 10. 00.
 4. W imieniu uczestników terapii zajęciowej z Gruty zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy w korytarzu naszego klasztoru dziś w godz. 8.30 – 13.00.
 5. W sobotę Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 7.00 poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu o 6.40. Nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Będąc wierni polskiej tradycji zachowajmy zwyczaj dnia postnego. Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:
 • Kolęda: „Wśród nocnej ciszy”
 • Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2,1-20
 • Wspólna modlitwa
 • Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń
 • Wspólny śpiew kolęd.

„PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00.W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnegoPoświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

 1. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w czasie mszy porannej o godz. 7.00 i po południu od 16.45. W sobotę  podczas mszy porannej.
 2. W piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będą zbierane ofiary do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Porządek Mszy św. powszedni.
 3. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od 2 stycznia.
 4. Przypominamy dzieciom o konkursie na szopki bożonarodzeniowe. Szopki zgłaszamy do pani katechetki Barbary Schodowskiej. Ostateczny termin składania szopek upływa 29 grudnia.
 5. Na początku stycznia odbędzie się zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu  AGD RTV itp. Informacje na ulotkach  z tyłu kościoła, szczegółową datę podamy w najbliższym czasie.
 6. Dziękujemy Wam za modlitwę i wsparcie materialne. Życzymy Wam, aby wieczerza wigilijna była czasem dzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.

3 NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2016

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 2. W imieniu uczestników terapii zajęciowej z Gruty zapraszamy za tydzień 18 grudnia  na kiermasz bożonarodzeniowy w korytarzu naszego klasztoru w godz. 8.30 – 13.00.
 3. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św. o godz. 7.00. Roraty dla dzieci i młodzieży gimnazjum w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 4. W piątek 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na  porannej roratniej Mszy św.
 5. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas w cenie 6 zł.
 6. Także w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i kalendarze na nowy rok.
 7. Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Bydgoszczy oraz Starostwo Powiatowe w Brodnicy zapraszają na Regionalne Forum Targowe Żywności i Produktów Rolnych, które odbędzie się 17 grudnia 2016 r. w godzinach 10.00-17.00. W programie między innymi: panele tematyczne, kiermasz rękodzieła, warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, niespodzianki dla dzieci oraz przewidziany poczęstunek. Szczegóły w gablocie przed kościołem
 8. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i wszelkie ofiary. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie wam pragnienie bliskości Boga.

2 NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2016

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 3. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia będą odprawiane w porządku powszednim o godz. 7.00 i 17.00 W naszym kościele można uzyskać odpust zupełny z racji na afiliowanie naszej świątyni do Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Także w czwartek 8  grudnia świętowanie swoich imienin rozpocznie o. Wisław Nasiadko , wikary naszego klasztoru. Na Mszę św. w intencji naszego solenizanta zapraszamy na godz. 17.00
 4. Zgodnie z zapowiedzią za tydzień niedzielna taca przeznaczona zostanie na utrzymanie kościoła. Także w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 5. Caritas naszej diecezji jak co roku w Adwencie w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece wigilijne. Świece duże są po 12 zł, małe po 6 zł. Można je nabyć w zakrystii.
 6. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii. Do nabycia także kalendarze na nowy rok.
 7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro. Na kolejny tydzień oczekiwania i czuwania adwentowego życzymy Wam wielu Bożych łask a wszystkim solenizantkom wstawiennictwa św. Barbary i Matki Bożej.  

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2016

 1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św roratnia. Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci na zasadzie losowania będą zabierać figurkę Matki Bożej Niepokalanej do domu. W tym roku również ogłaszamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe. Szopki należy zgłaszać do pani Barbary Schodowskiej –  katechetki.
 2. W dniu dzisiejszym w naszym sanktuarium kończą się rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy uczestnikom tych rekolekcji, by ten czas był dla nich umocnieniem na drodze trzeźwości.
 3. Dziś można wspomóc św. Mikołaja ofiarą do puszki przeznaczoną na upominek dla  dzieci naszej parafii. W imieniu św. Mikołaja składamy serdeczne Bóg zapłać !
 4. W najbliższy wtorek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwy nowennowe będziemy odmawiać na mszy św.  porannej o 7.00 i wieczornej o 17.00
 5. W środę imieniny obchodzi nasz bp. Andrzej Suski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. W sobotę zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie o godz.17.00
 7. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00 na adorację w sposób szczególny kółka różańcowe . Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 8. Wspólne z radą parafialną podjęliśmy decyzję o przeznaczaniu tacy z każdej drugiej niedzieli miesiąca na rzecz utrzymania kościoła.
 9. W czasie Adwentu nasi bracia wyjeżdżają na rekolekcje parafialne. Pamiętajmy także o nich w naszych modlitwach.
 10. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii. Także w zakrystii do nabycia świece wigilijne w cenie: duża świeca 12 zł, mała 6zł. oraz kalendarze na nowy rok 2017
 11. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy, wsparcia materialnego. Niech Matka Boża wyprasza Wam owocny czas Adwentu wypełniony dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 listopada 2016

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata podczas każdej Mszy św. akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.  W dniu dzisiejszym odpust w Lisnowie, suma odpustowa o godz. 11.00.
 2. Dziś kończy się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, jeszcze tylko dziś można zyskać odpust zupełny z okazji tego jubileuszu.
 3. W najbliższy piątek rozpoczynają się i potrwają do niedzieli, rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Życzymy uczestnikom tych rekolekcji, by ten czas był dla nich umocnieniem na drodze trzeźwości.
 4. W zeszłym roku rozpoczęliśmy akcję „Pomocy św. Mikołajowi”, za tydzień można wspomóc św. Mikołaja ofiarą do puszki przeznaczoną na upominek dla dzieci naszej parafii.
 5. Przyszła niedziela jest I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok kościelny.
 6. Dziękujemy Wam za życzliwość względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2016

 1. Dziś obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy wspomóc prześladowanych chrześcijan w Iraku poprzez dobrowolne ofiary do puszek.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, tego dnia przypada odpust w Lisnowie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 4. Zapraszamy na różaniec codziennie o 16.30, za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i złożone ofiary podczas roznoszenia opłatków wigilijnych.
 6. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro względem klasztoru i parafii. Życzymy Wam, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 listopada 2016

 1. Za tydzień będziemy obchodzić VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy wspomóc prześladowanych chrześcijan poprzez dobrowolne ofiary do puszek.
 2. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. W piątek 11 listopada przypada 98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Msze św. będą o 7.00 i 17.00. Wywieśmy również flagi narodowe przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny.
 4. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych codziennie o 16.30.
 5. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwą i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelią.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2016

ROCZNICA POŚWIECENIA KOŚCIOŁA

 1. We wtorek będziemy obchodzić – Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy już należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w następującym porządku o godz. 00, 11.00. Msza św. o 11.00 będzie odprawiona w kościele. A po Mszy procesja na cmentarz. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00
 2. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Jest wspomnieniem wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00, 17.00. Przez miesiąc listopad codziennie będzie o 16.30 odmawiany różaniec za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, stoliku i bocznych ołtarzach. Od 1-8 listopada(codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Najpiękniejszym darem złożonym Bogu z naszych zmarłych jest Msza św. w ich intencji  i modlitwa.
 3. W czwartek 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Wszystkich Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św.  z modlitwą o uzdrowienie.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja po Mszy o godz. 9.00 do Mszy o godz. 11.00 już bez procesji eucharystycznej.
 6. W zakrystii można nabyć kalendarze z naszym sanktuarium i kalendarz z Matką Bożą Rywałdzką
 7. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam Bożej łaski, która niech umacnia w naszych sercach pragnienie świętości, przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 listopada 2016

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.
 2. Także dziś po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. Na bocznych ołtarzach i na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii. Przez miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec za zmarłych poleconych naszej modlitewnej pamięci. W przypadku wypominek całorocznych prosimy o wyraźne zaznaczenie, że są to wypominki na cały rok.
 4. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam Bożej łaski, która niech umacnia w naszych sercach pragnienie świętości, przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2016

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej będziemy modlić się w intencji misji. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.
 2. We wtorek będziemy przywoływać wstawiennictwa św. ŁukaszaPatrona Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze. Zachęcamy do modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.
 3. W sobotę wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z ucałowaniem relikwii.
 4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00, spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 5. Na bocznych ołtarzach i na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii. Przez miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec za zmarłych poleconych naszej modlitewnej pamięci. W przypadku wypominek całorocznych prosimy o wyraźne zaznaczenie, że są to wypominki na cały rok.
 6. Siostry Pasterki z Jabłonowa zapraszają na skupienie rekolekcyjne dla kobiet w dniach 21-23 październik. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem
 7. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godzinie 16.30.
 1. Dziękujemy wam za życzliwość, modlitwę. Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 października 2016

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce  obchodzi XVI Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II –Bądźcie świadkami miłosierdzia. Dziękujemy Bogu za wielkiego Papieża i jego kanonizację. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. Dziś po Mszy św. o 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. W czwartek 13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapucyna – Założyciela licznych wspólnot zakonnych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po której będzie nabożeństwo do bł. Honorata i ucałowanie relikwii. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rady parafialnej
 4. Przyszła niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincję Zakonną.
 5. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe, które po czytelnym wypełnieniu należy złożyć w zakrystii. Przez cały miesiąc  listopad będzie odmawiany różaniec za zmarłych poleconych na tych kartkach. W przypadku wypominek całorocznych prosimy o  wyraźne zaznaczenie, że są to wypominki na cały rok. Pamiętajmy o zmarłych, którzy oczekują naszej modlitwy.
 6. Od września br. odpowiedzialnym za pochówek na cmentarzu jest Pan Benedykt Monczkowski. Wszelkie ustalenia co do miejsca pochówku należy konsultować z proboszczem. Na naszym cmentarzu parafialnym nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Budowanie pomników, układanie kostki przy pomnikach, ustawianie ławek i wysadzanie jakichkolwiek krzewów i drzewek należy konsultować z proboszczem. Przypominamy o obowiązku spoczywającym na właścicielu pomnika, usunięcia pozostałości po zdemontowanych pomnikach. Od jakiegoś czasu na śmietniku przycmentarnym pojawią się śmieci gospodarstwa domowego, apelujemy o zaprzestanie tego procederu.
 7. W piątek 14 października obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci i młodzieży.
 8. W zakrystii można nabyć kalendarze z Matką Bożą Rywałdzką w ceni 5 zł i kalendarz z naszym kościołem  w cenie  2 zł. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela.
 9. Wczoraj odbył się pogrzeb + Stanisława Ziemińskiego z Gołębiewka i Bożeny Cycak z Rywałdu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……….
 10. Za wszelkie dobro duchowe i materialne składamy Wam serdeczne Bóg zapłać modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 października 2016

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do 11.00. a po Mszy o godz. 11.00 procesja. Wyrazem naszej miłości jest troska o ludzi potrzebujących. Dziś możemy składać dobrowolne ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 2. We wtorek 4 października w naszym kościele uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Możemy uzyskać odpust zupełny tego dnia.
 3. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
 4. XVI Dzień Papieski, pod hasłem: „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia” – będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie tego dnia ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin niezamożnych.
 5. Pierwsze spotkanie po wakacjach w ramach kursu przedmałżeńskiegow przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00. Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
 6. W zakrystii można nabyć kalendarze z Matką Bożą Rywałdzką w cenie 5 zł i kalendarz z naszym kościołem  w cenie  2 zł.
 7. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy Wam umocnienia we wierze i darów Bożych dla Waszych Rodzin.

26 Niedziela Zwykła – 25 września 2016

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.  a po Mszy św. o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy modlitwy nowenny przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.  Modlitwy będą odmawiane na Mszy św. o godz. 17.00. W dniu dzisiejszym przypada odpust w Linowie, suma odpustowa o godz. 11.30.
 2. Podczas siedmiu objawień w Fatimie Matka Boża wielokrotnie zachęcała do codziennego odmawiania Różańca. W sobotę zaczyna się miesiąc Różańca św. W naszym kościele będziemy odmawiać go codziennie o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach. Także w tym dniu z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00. a  następnie ostatnia w tym roku procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy parafian zwłaszcza kołka różańcowe o pozostanie na adoracji, aby Najświętszy Sakrament nie pozostawał sam. Zapraszamy osoby posiadające środki lokomocji, do wspólnej modlitwy różańcowej i zachęcamy do stworzenia takiej możliwość swoim najbliższym.
 4. W pierwszą niedziele miesiąca na Mszy. Św. o godz. 9.00 wręczenie różańców dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
 5. Sercem kościoła jest liturgia Mszy św.  podczas której posługują ministranci. Zapraszamy chłopców do zgłaszania się na ministrantów i jednocześnie apelujemy do rodziców,  aby zachęcali swoje dzieci do posługi przy  Bożym ołtarzu. Pamiętajmy o obowiązku wychowywania dzieci w wierze i miłości do kościoła.  Msza św. z kazaniem dla dzieci o godz. 9.00
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 7. Bóg zapłać za wszelkie formy pomocy i życzliwości. Niech Matka Boża Różańcowa pomaga wam pokonywać rożne trudności i uprasza opiekę Bożą dla waszych Rodzin.

25 Niedziela Zwykła – 18 września 2016

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc i ofiarne serce przy przygotowaniu tegorocznego odpustu. Za wieńce dożynkowe, za przygotowanie grochówki wsi Blizno, za parkingi dla pielgrzymów i za ofiary materialne i pieniężne. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Miasta, Policji i Straży Pożarnej
 2. Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się o wrażliwe sumienia i ducha prawdy dla tych, którzy przekazują nam informacje.
 3. Mieszkańcy Gminy Książki zapraszają na Mszę św. w intencji ofiar poległych w czasie II wojny światowej. Msza dziś o godz. 14.00 na cmentarzu wojennym w Łopatkach.
 4. We wtorek w naszym klasztorze rozpoczną się tygodniowe rekolekcje braci kleryków, juniorystów i ponowicjuszy, polecamy ich waszej modlitewnej pamięci.
 5. W piątek 23 września wspominamy św. Ojca Pio. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z ucałowaniem relikwii.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy ministrantów na pierwszą po wakacjach zbiórkę na godz. 10.00.  Spotkanie scholii także w najbliższą sobotę  o 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.  a po Mszy św. o 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 8. Za tydzień w niedzielę 25 września rozpoczynamy modlitwy nowenny przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy będą odmawiane na Mszy św. o godz. 17.00.
 9. W przyszłą niedzielę odpust w Linowie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 10. W zeszłym tygodniu zaginęła Teresa Topolewska lat 56 z Brodnicy. Wszelkie informacje na temat zaginionej prosimy kierować do najbliższego posterunku policji. Zdjęcie zaginionej znajduje się w gablocie.
 11. Dziękujemy za wszelkie dobro. Niech wstawiennictwo św. patronów naszej parafii: Matki Bożej i św. Sebastiana, męczennika, umacnia wasze serca w wierności Bożym przykazaniom.

 23 Niedziela Zwykła – 4 września 2016

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po tej Mszy św. i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 – procesja.
 2. W czwartek 8 września – przypada święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). W naszej parafii to święto będziemy przeżywali jako Uroczystość odpustową w przyszłą niedzielę 11 września. Uroczystości rozpoczniemy w piątek 9 września nabożeństwem różańcowym za chorych o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.W sobotę 10 września o godz. 11.00 Msza św. dla pielgrzymów. O godz. 17.00 Msza św. dla młodzieży, a po Mszy spotkanie przy ognisku na placu przy pomniku Prymasa. O godz. 20.00 Msza św. dla kapłanów.  O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i nabożeństwo różańcowe w kościele. O północy Pasterka Maryjna. W niedzielę 11 września o godz. 6.45 Godzinki do Matki Bożej Rywałdzkiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00.  O godz. 12.00 Uroczysta Suma odpustowa na placu przed kościołem, pod przewodnictwem naszego ministra prowincjalnego o. Andrzeja Kiejzy. Sumę odpustową będziemy przeżywali też w duchu dziękczynienia za plony. Prosimy o przygotowanie wieńców.   O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. O godz. 17.00 Msza św. Zatroszczmy się o przygotowanie od strony duchowej do odpustu. Serdecznie prosimy o pomoc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu odpustu. W przygotowaniu obiadu odpustowego dla naszych gości w klasztorze. Strażaków prosimy o służbę porządkową. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy udostępniają swoje podwórka i pola na parkingi dla pielgrzymów. Program odpustu jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach z tyłu kościoła.
 1. W ostatnich dniach została zawiązana nowa rada parafialna której skład przedstawia się w sposób następujący : Blizienko – Michał Wojciechowski, Daniela Ferszka, Blizno – Teresa Cichewicz, Elżbieta Ozimek, Gołębiewko – Karol Chyła, Marian Kleszczewski,  Gołębiewo – Adam Kurzyński, Bożena Matuszczak,  Rywałd – Renata Badalewska, Elżbieta Cichocka, Henryk Ferszka, Ewa Gajewska, Benedykt Monczkowski, Rafał Nadworny, Barbara Paradowska, Barbara Schodowska,  Stara Ruda – Janusz Mondrzejewski, Barbara Rembecka. Nowych radnych zapraszamy w czwartek 8 września na Mszę św.  godz. 17.00,  podczas której złożą ślubowanie a następnie  po mszy zapraszamy do klasztoru na pierwsze spotkanie.
 2. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły rok, z wizerunkiem Matki Bożej Rywałdzkiej.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Na nadchodzący tydzień życzmy wam bożego błogosławieństwa i wytrwałości w codziennej modlitwie.

22 Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2016

 1. W czwartek 1 września rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00. Na Mszy będzie poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych.Tego dnia wypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Św.
 3. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem po cmentarzyku przykościelnym.
 4. Informujemy, że nasz odpust Narodzenia NMP w tym roku będziemy obchodzili w dniach  9, 10 i 11 września. Będzie to jednocześnie parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wsi przygotowali wieńce dożynkowe. Prosimy także gospodarzy, którzy użyczyli w ubiegłych latach swoich podwórek i pól na parkingi dla pielgrzymów, aby także i w tym roku okazali swoją życzliwość i gościnność. Także w tym roku zwracamy się  z prośbą o przygotowanie grochówki dla pielgrzymów, tym razem prośbę kierujemy do mieszkańców Blizna.  Program tegorocznych uroczystości odpustowych jest umieszczony na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku za ławkami.
 5. W zeszłą środę odbyło się spotkanie rady parafialnej kończące kadencję. Dziękujemy za serdeczną życzliwość, miłą współpracę i  ofiarne zaangażowanie naszych radnych w życie parafii. Skład nowej rady poznamy w najbliższych tygodniach.
 6. Wczoraj odbył się pogrzeb + Mariana Białkowskiego ze Starej Rudy, Wieczny Odpoczynek……….
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, nauczycielom sił do przekazywania wiedzy, a wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w rodzinach.

 

21 Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2016

 1. Jutro swoje imieniny obchodzi br. Symforian Knut, na Mszę św. w intencji solenizanta zapraszamy na godz. 7.00.
 2. W piątek przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym narodem. Msze św. według porządku powszedniego o godz. 7.00 i 17.00. W Książkach tego dnia odpust  parafialny – suma o godz. 11.00. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W przyszłą niedzielę w Radzyniu odbędą się gminno-parafialne dożynki. Rozpocznie je Msza św. o godz. 11.00.
 4. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie radę parafialną.
 5. Informujemy, że nasz odpust Narodzenia NMP w tym roku będziemy obchodzili w dniach 9, 10 i 11 września. Będzie to jednocześnie parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wsi przygotowali wieńce dożynkowe. Prosimy także gospodarzy, którzy użyczyli w ubiegłych latach swoich podwórek i pól na parkingi dla pielgrzymów, aby także i w tym roku okazali swoją życzliwość i gościnność. Także w tym roku zwracamy się  z prośbą o przygotowanie grochówki dla pielgrzymów, tym razem prośbę kierujemy do mieszkańców Blizna.  Program tegorocznych uroczystości odpustowych jest umieszczony na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku za ławkami.
 6. Dziękujemy za wszelkie dobro, z jakim się spotykamy z Waszej strony. Życzymy wytrwałości w czynieniu dobra, wspieranej Bożym błogosławieństwem.

20 Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016

 1. Jutro 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego(9.00; 11.00; 17.00). W czasie każdej mszy będzie poświecenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 96  rocznica Cudu Nad Wisłą.  Nie zapominajmy o modlitwie w intencji Naszej Ojczyzny.  Tego dnia odpust w Grucie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 2. Informujemy, że nasz odpust Narodzenia NMP w tym roku będziemy obchodzili w dniach 9, 10 i 11 września. Będzie to jednocześnie parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wsi przygotowali wieńce dożynkowe. Prosimy także gospodarzy, którzy użyczyli w ubiegłych latach swoich podwórek i pól na parkingi dla pielgrzymów, aby także i w tym roku okazali swoją życzliwość i gościnność. Program tegorocznych uroczystości odpustowych jest umieszczony na stronie internetowej naszego sanktuarium a w najbliższym czasie pojawi się na plakatach.
 3. W dniu 18 sierpnia ( czwartek) w Jabłonowie Pomorskim w Domu Kultury odbędzie się zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Szczegóły w gablocie.
 4. Z ofiar złożonych przez dzieci pierwszokomunijne zakupiliśmy dwie puszki do przechowywania Najświętszego Sakramentu z możliwością udzielania Komunii pod dwiema postaciami.
 5. Dziękujemy za wszelkie dobro, z jakim się spotykamy z waszej strony. Życzymy wytrwałości w czynieniu dobra, wspieranej Bożym błogosławieństwem.

19 Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2016

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna.  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL.
 2. Miesiąc sierpień w Polsce jest miesiącem abstynencji, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, w szczególny sposób módlmy się o trzeźwość naszego narodu. Na ołtarzu Seca Pana Jezusa jest wyłożona księga abstynencji, w którą można wpisać swoje zobowiązania abstynenckie.
 3. Za tydzień  odpust w Świeciu nad Osą, suma odpustowa o godz.10.30.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marlena Katarzyna Gołfit panna naszej parafii, z Grzegorzem Rusinem  kawalerem z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej.  Zapowiedź druga.
 5. Dziękujemy za życzliwość. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w waszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom.

18 Niedziela Zwykła – 31 lipiec 2016

 1. We wtorek przypada odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia w każdej świątyni parafialnej i franciszkańskiej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy św. powszedni
 2. W tym tygodniu z racji I piątku miesiąca nawiedzimy chorych naszej parafii.
 3. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Okoninie. Suma odpustowa o godzinie 11.00. W naszym kościele porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na KUL.
 5. Miesiąc sierpień w Polsce jest miesiącem abstynencji, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, w szczególny sposób módlmy się o trzeźwość naszego narodu. Na ołtarzu Seca Pana Jezusa jest wyłożona księga abstynencji, w którą można wpisać swoje zobowiązania abstynenckie.
 6. Czas wakacji i wypoczynku nie zwalnia nas z obowiązku niedzielnej Mszy św. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i godnym stroju gdy wchodzimy do świątyni.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marlena Katarzyna Gołfit panna naszej parafii, z Grzegorzem Rusinem  kawalerem z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej.  Zapowiedź pierwsza.
 8. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych przez parafię i klasztor. Niech Maryja i św. Sebastian patronowie naszej parafii wypraszają wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.

  17 Niedziela Zwykła – 24 lipiec 2016

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem: „Nieśmy miłosierdzie drogami świata”. W dniu dzisiejszym po Mszach św. poświecenie samochodów. Wychodząc z kościoła można wesprzeć polskich misjonarzy poprzez ofiary złożone do puszek na zakup pojazdów dla nich. Także dziś odpust  św. Anny w Słupie, Msza św. odpustowa o godz. 11.30. Burmistrz Miasta i Gminy wraz Miejsko- Gminą Biblioteką Publiczną zapraszają w dniu dzisiejszym na  bezpłatny koncert chóru wokalno- instrumentalnego Omnes Filii Dei Domini z Torunia. Koncert odbędzie się na zamku w Radzyniu o godz.18.00. Szczegóły na plakacie.
 2. Jutro przypada święto św. Jakuba Apostoła i rozpoczęcie dorocznej adoracji w naszej parafii, którą rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 19.30.
 3. We wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 7.00 i adoracja do godz. 17.00, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie adoracji. Program adoracji na drzwiach wejściowych. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. i  odpust św. Anny w Radzyniu, Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Także we wtorek Burmistrz Miasta i Gminy wraz Miejsko- Gminą Biblioteką Publiczną zapraszają  uczestników odpustu na  bezpłatną Bajkolandię na terenie podzamcza w godz. 10.00-17.00. Szczegóły na plakacie
 4. W naszym kościele rozpoczęły się zaplanowane na ten rok prace malarskie przy polichromiach. Zakres prac obejmie ciąg dalszy  ścian bocznych  i sufit podchórza oraz kruchta wejściowa do kościoła. Koszt inwestycji na ten rok wynosi 60.000 złotych. Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach Umowy Partnerskiej przyznał  000 zł, Urząd Konserwatorski w Toruniu 15.000 zł, Urząd Miasta  Gminy w Radzyniu Chełmińskim 25.000 zł.
 5. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do oddawania krwi w 28 lipca 2016 r. w godzinach od 12.00 do16.00  na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Radzyniu. Szczegóły na plakacie.
 6. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych przez parafię i klasztor. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Babciom i dziadkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny, życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku i wdzięczności wśród swoich najbliższych.

14 Niedziela Zwykła – 3 lipca 2016

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna.
 2. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać w naszym sanktuarium kolejne już XIX Rywałdzkie Spotkania w Trzeźwości. Program spotkania wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 3. Dziś odbywa  się w ogrodzie klasztornym piknik parafialno – gminny połączony z dniami otwartymi. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego  w duchu modlitwy i  W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych oraz skorzystania ze sklepiku klasztornego. Możliwość degustacji wypieków i  dań gospodyń  naszej parafii. Także możliwość oddania krwi dla potrzebujących oraz znakowanie rowerów.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Karolina Rodzik panna  naszej parafii, z Pawłem Antonim   Szachnowskim kawalerem z parafii Wniebowzięcia NMP w PrzemkowieZapowiedź pierwsza.
 1. Dziękujemy za modlitwę i życzliwość. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.

13 Niedziela Zwykła – 26 czerwiec  2016

 1. Dziś w naszym sanktuarium kończą rekolekcje osoby z problemem alkoholowym. Uczestnikom życzymy aby Matka Boża Rywałdzka wspierała ich na drodze trzeźwienia i życzymy dobrego powrotu do domu.
 2. Dnia 3 lica br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik parafialno – gminny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego w duchu modlitwy i  W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Także możliwość oddania krwi dla potrzebujących. Szczegóły na plakacie.
 3. Sołtys i Rada Sołecka wsi Gołębiewo zapraszają w dniu dzisiejszym na festyn z okazji rozpoczęcia lata i wakacji, rozpoczęcie o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.
 4. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Jest to dzień modlitwy w intencji Ojca św. Ofiary w tym dniu zbierane na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską.
 5. W najbliższy piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. z racji I piątku miesiąca.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. godz.. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. A po sumie procesja Eucharystyczna.
 7. W Naszej wspólnocie witamy nowego współbrata o. Mirosława Jankowskiego, który pracował w Szwecji. Życzymy obfitości lak Bożych w naszej wspólnocie  zakonnej i parafialnej.
 8. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Wszystkim parafianom, gościom i pielgrzymom naszego sanktuarium życzymy obfitych Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Rywałdzkiej Pani Pomorza.

12 Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016

 1. Dnia 3 lica br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik parafialno – gminny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Pańskiego w duchu modlitwy i  W programie przewidziane są liczne występy, prezentacje i pokazy służb mundurowych, konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych,  zwiedzanie celi Prymasa, pustelni i katakumb klasztornych. Możliwość skorzystania  z szerokiej gastronomi i degustacji wypieków gospodyń  naszej parafii. Szczegóły na plakacie.
 2. Jutro 20 czerwca Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński zaprasza na koncert chóru męskiego „Dzwon”  prezentujący muzykę cerkiewno-ludową. Koncert odbędzie się w  kaplicy zamkowej o       17.00.  Wstęp bezpłatny. Szczegóły na plakacie.
 3. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Także w piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym parafianom za pomoc w pracach porządkowych przy naszym kościele i klasztorze.
 6. Zmarła + Bernadeta Wojenkowska, pogrzeb w środę o godz. 11.00. Różaniec dziś w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……..
 7. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.

11 Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016

 1. Do naszego Sanktuarium tradycyjnie, jak każdego roku przybyli Romowie. Msza św. pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Romów ks. Stanisława Opockiego będzie odprawiona o godz. 12.15
 2. Dnia 3 lica br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik parafialno – gminny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w duchu zabawy i modlitwy.
 3. Zapowiedzi przedślubne:   Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Ewa Agata Piskorska panna naszej parafii, z Wojciechem Stanisławem Czyżykowskim z parafii Andrzeja Boboli w Bursztynowie.  Zapowiedź druga.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 17.00.
 5. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na kościół i klasztor. Na nadchodzący tydzień życzmy zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

10 Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna a po procesji spotkanie z młodzieżą w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie Panom Tomaszowi i Mariuszowi Zacharskim oraz OSP Rywałd za przycinkę drzew przy kościele, klasztorze i drodze na cmentarz.
 3. Informujemy, że 3 lica br. odbędzie się w ogrodzie klasztornym piknik gminno-parafialny połączony z dniami otwartymi. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wesprzeć tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w duchu zabawy i modlitwy.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Ewa Agata Piskorska panna naszej parafii, z Wojciechem Stanisławem Czyżykowskim z parafii Andrzeja Boboli w Bursztynowie.Zapowiedź pierwsza.
 5. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym.

9  NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 maja 2016

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja dziś po Mszy św. o godz. 11.00. Starajmy się w tych dniach uczestniczyć w wieczornej Mszy św. i czynnie angażować się w procesję Eucharystyczną. Przy tej okazji dziękujemy za udekorowanie kościoła, przygotowanie ołtarzyków i wszelkie zaangażowanie przy procesji w Boże Ciało. W  środę i czwartek procesja po Mszy św. wieczornej. Także w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
 2. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu odwiedzimy chorych z racji I piątku miesiąca.
 3. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 połączoną z czuwaniem i modlitwą o uzdrowienie.
 4. Za tydzień niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna a po procesji spotkanie z młodzieżą w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 5. Informujemy, że w dniu 2 czerwca br. w godzinach 10.00-16.00,  w Sali Domu Kultury w Jabłonowie Pomorskim, odbędzie się zbiórka krwi.
 6. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele będą sprawowane po Mszy św. o godz. 17.00.
 7. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc, życząc dobrego tygodnia a z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem i miłości płynącej od najbliższych.

Niedziela Trójcy Świętej – 22 maja 2016

 1. Dziś w Niedzielę Trójcy Świętej na Mszy św. o  11.00  będą obchodziły (obeszły)  swoją rocznicę dzieci, które przyjęły  I Komunię św. w zeszłym roku.
 2. Także dziś 11 chłopców zostało obłóczonych w komże i włączonych w grono naszych ministrantów. Nowej służbie liturgicznej życzymy wielu łask Bożych a rodzicom gratulujemy i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (9.00 11.00 i 17.00) Po Mszy św. o godz. 11.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci, które niech przyjdą w uroczystych strojach. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w poniedziałek środę o godz. 15.30. Procesja eucharystyczna podczas oktawy, będzie po nabożeństwie majowym, które odprawiamy przed Mszą św. o godz. 17.00.  W czasie otawy zapraszamy do udziału w  procesji i chętnych do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów.
 4. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i życzymy Wam odwagi zawierzenia Rodzin Jezusowi Eucharystycznemu Najświętszej Maryi Pannie.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016

 1. W dniu dzisiejszym za pobożne i publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu” przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś na o Mszy o godz. 11.00 czterech chłopców i osiem dziewczynek przyjmie ( przyjęło) po raz pierwszy Komunię św. Za tydzień na Mszy św. o  11.00  będą obchodziły  swoją rocznicę dzieci, które przyjęły I Komunię św. w zeszłym roku.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Porządek powszedni.
 4. W środę 18 maja przypada Święto św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 podczas, której będzie namaszczenie dzieci  olejem św. Feliksa.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu otaczajmy swoją modlitwą w sposób szczególny kapłanów.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.
 7. Dyrektor Zespołu Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie zaprasza na 70-lecie istnienia szkoły i zjazd absolwentów w dniu 21 maja br. szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. Tydzień temu zmarł + Jerzy Homa z Rywałdu,  pogrzeb odbył się  w  zeszłą środę o   11.00   Wieczny odpoczynek…
 9. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i składane ofiary. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 8 maja 2016

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie rodziców, których dzieci w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 2. Jutro w poniedziałek 9 maja obchodzimy przeniesioną z niedzieli Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski i naszej Prowincji zakonnej, porządek Mszy św. powszedni. W tym dniu obchodzi swoje imieniny nasz współbrat o. Stanisław Filipek, zapraszamy na Mszę św. w intencji naszego solenizanta na godz.17.00
 3. Także jutro zapraszamy na spotkanie organizacyjne w związku z festynem parafialnym, radę parafialną, koła gospodyń wiejskich i wszystkich, którzy chcą się zaangażować, podzielić pomysłami i współtworzyć ten festyn. Spotkanie odbędzie się jutro 9 maja o godz. 19.00 w klasztorze w salce duszpasterskiej
 4. W sobotę 14 maja o 10.00 spowiedź dzieci przed I Komunią świętą
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia św.
 6. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

6 Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016

 1. Po tej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja po cmentarzyku przykościelnym. Także dziś 1 maja, rozpoczynamy miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję Matkę Boża. W naszej parafii, której patronuję Maryja szczególnie jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 16.30. W miejscowościach oddalonych od kościoła zachęcamy parafian do wspólnego odmawiania lub śpiewania litanii przy krzyżach lub kapliczkach przydrożnych, prosimy o odświętne udekorowanie tych miejsc. Niech nasze uczestnictwo w tych nabożeństwach będzie wyrazem wiary i wdzięczności Maryi za opiekę nad naszymi rodzinami i parafią.
 2. Od wtorku w naszym klasztorze trwają rekolekcje zakonne braci naszej prowincji. Prowadzi je o. Jan Marcin Kania, nasz współbrat, kapucyn z Krakowskiej Prowincji. Polecamy się waszym modlitwom wszystkim, którzy w tych dniach wspomagają  nas ciastem  i innymi produktami składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro 2 maja dzień Flagi Narodowej.  We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o modlitwie w intencjach naszej Ojczyzny. Wywieśmy flagi narodowe. Jest to zewnętrzny znak naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Procesje do krzyża przy krzyżówce, będą po Mszy o godz. 17.00.
 5. W środę 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Podczas Mszy św. o godzinie 17.00 będziemy modlić się w ich intencji.
 6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedziny chorych. W sobotę 7 maja w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie III Zakonu św. Franciszka czyli Franciszkańskiego Zakonu Świeckich regionu gdańskiego. Tego dnia tradycyjnie o 17.00 Msza św. z modlitwa o uzdrowienie
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 00 spotkanie rodziców, których dzieci w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 8. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dobiega końca 16 maja br. szczegóły w gablocie.
 9. Zmarła nasza parafianka: +Bernadeta Góralska z Rywałdu, pogrzeb odbył się w środę o godz. 11.00.  Wieczny odpoczynek…
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam  dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu.

5 Niedziela Wielkanocna  – 24 kwiecień  2016

 1. We wtorek wieczorem w naszym klasztorze rozpoczną się sześciodniowe rekolekcje zakonne braci naszej prowincji. Prowadzić je będzie Marcin Kania, nasz współbrat, kapucyn z Krakowskiej Prowincji. Polecamy się waszym modlitwom wszystkim, którzy chcieliby w tych dniach wspomóc nas ciastem składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dnia 3 lipca na ogrodzie klasztornym przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy, organizujemy festyn rodzinny w naszym ogrodzie klasztornym. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne radę parafialną, koła gospodyń wiejskich i wszystkich, którzy chcą się zaangażować, podzielić pomysłami i współtworzyć ten festyn. Spotkanie odbędzie się jutro 25 kwietnia o godz. 19.00 w klasztorze w salce duszpasterskiej.
 3. W niedzielę 1 maja, rozpoczynamy miesiąc, w którym szczególnie czcimy Maryję Matkę Boża. W naszej parafii, której patronuję Maryja szczególnie jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz. 16.30. W miejscowościach oddalonych od kościoła zachęcamy parafian do wspólnego odmawiania lub śpiewania litanii przy krzyżach lub kapliczkach przydrożnych, prosimy o odświętne udekorowanie tych miejsc. Niech nasze uczestnictwo w tych nabożeństwach będzie wyrazem wiary i wdzięczności Maryi za opiekę nad naszymi rodzinami i parafią.
 4. Także następna niedziela to niedziela adoracyjna. Na adorację i wspólny różaniec zapraszamy w sposób szczególny kółka różańcowe. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja  do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 – procesja.
 5. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom, gościom, pielgrzymom życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni.

4 Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016

 1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy, aby otwarte serca młodych ludzi odpowiedziały na Chrystusowe zaproszenie. Dziś swoje święto patronalne obchodzą siostry Pasterki z Jabłonowa.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 15 maja o godz. 11.00;
 3. We wtorek 19 kwietnia o godz. 17.00 w Radzyniu, 22 kandydatów i kandydatek z naszej parafii, z rąk bp. Andrzeja Suskiego przejmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą młodzież.
 4. Ponawiamy apel o dbanie o porządek na cmentarzu. Prosimy, aby śmieci i korzenie po kwiatach wyrzucać do śmietnika a nie pozostawić pod ogrodzeniem albo wyrzucać na sąsiadujące pola. Wysadzanie drzewek ozdobnych i układanie kostki wokół grobów należy konsultować z proboszczem.
 5. W sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Wszystkim solenizantom obchodzącym tego dnia swoje imieniny życzymy obfitości łask Bożych.
 6. Zmarła nasza była parafianka: +Janina Kwintal, pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 10.00.  Wieczny odpoczynek…
 7. Dziękujemy wam za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i Bożej miłość w waszych rodzinach.

 

3 Niedziela Wielkanocna – 10 kwietnia 2016

 1. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego
 2. Przyszła niedzielą zwaną „ Niedzielą Dobrego Pasterza” rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
 3. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi i obfitości darów Bożych w codziennym życiu.

 

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego  3 kwietnia 2016

 1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”.

Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po koronce piętnastominutowy film  dokumentalny „Spojrzenie Miłosiernego”

 1. Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji. Ofiary składane dzisiaj do puszek – przeznaczone są na „Fundusz Caritas”. Na stoliku przy wyjściu jest kolejny nr ŚWIADECTWA, magazynu Caritas Diecezji Toruńskiej.
 2. Jutro  przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy także w kościele Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy w intencji dziecka nienarodzonego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólny różaniec za dzieci nienarodzone. Zgodnie z obietnicą Maryi jedno „Zdrowaś” odmówione na różańcu pomaga ratować życie ludzkie zagrożone aborcją. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.
 3. Podczas Wielkiego Postu w ramach jałmużny dzieci zaoszczędziły w sumie 352 zł, które przeznaczyliśmy na zakup pieluch dla dzieci uratowanych od aborcji i pomoc charytatywną rodzinie z naszej parafii.
 4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego
 5. Zwracamy się z uprzejma prośbą do osób, które budując nowe grobowce pozostawiły stare elementy na cmentarzu przy ogrodzeniu, aby posprzątały pozostałości po starych grobach. Odpowiedzialność za usunięcie starych grobów spoczywa na rodzinie zamawiającej nowy grobowiec.
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary zwłaszcza na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo.                                                        

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 27 marzec 2016

 1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. Składam serdecznie podziękowania współbraciom  za wszelaka posługę  zwłaszcza w ostatnich dniach. Bratu Dawidowi za pomoc w przygotowaniu do tych świąt.  Wspólnocie Droga z Grudziądza za pomoc w przygotowaniu ciemnicy i grobu. Całej służbie liturgicznej, siostrze Łucji i wszystkim zaangażowanym w oprawę liturgii Triduum Paschalnego. Strażakom, bielankom, które sypały kwiaty oraz wszystkim składającym dary na  wielkanocny stół klasztorny

Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielkanocnej radości, zdrowych, pełnych miłości i życzliwości Świąt w rodzinie. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne parafii i klasztoru.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 2. W tym tygodniu przypadają dni  odnowy duchowej I czwarteak, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych.  W najbliższy piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.                          W  I sobotę miesiąca o 17.00 Msza z modlitwa o uzdrowienie.
 3. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na cele dobroczynne realizowane przez Caritas naszej diecezji.
 4. Także w przyszłą niedzielę, która jest niedzielą adoracyjną wystawienie Najświętszego sakramentu do Mszy św. o 11.00, po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania
 5. Przyszła niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy tego dnia na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

                                      

Niedziela Palmowa – 20 marca 2016

 1. Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – najważniejszych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i większej wzajemnej miłości.

Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w naszym kościele w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. W innym czasie prosimy dzwonić do furty klasztornej.

Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do uczestnictwa w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i       sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa, w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00.

O godz. 9.30 Droga Krzyżowa w kościele.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

Ofiary złożone przy okazji Adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc uświęconych obecnością Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej.

Wielka Sobotaw tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.

Do południa poświęcenie pokarmów:

godz. 9.00       – w Bliźnie w Caritasie

godz. 9.20       – w Blizienku w remizie strażackiej

godz. 9.40       – w Starej Rudzie u p. Piaseckich

godz. 10.00     – w Gołębiewku w świetlicy

godz. 10.30     – w Gołębiewie u p. Frączek

W Rywałdzie w kościele od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po liturgii adoracja do godziny 24. 00

Niedziela WielkanocnaProcesja i Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00.

Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

 1. W zakrystii można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do Grobu pańskiego.
 2. Informacje dotyczące wystawianych misteriów Męki Pańskiej w gablocie przed kościołem.
 3. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i materialnego podczas wielkopostnych dni. Życzymy Wam głębokich owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.

 

 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 marca 2016

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 2. Wczoraj w prowincjalnych rozgrywkach piłkarskich  o „Pucha Prowincjała”  nasi ministranci zajęli III miejsce. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy zajętego miejsca.
 3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie nowego ołtarza ofiarnego, ambony i pulpitu oraz ksiąg liturgicznych.
 4. W sobotę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa – opiekuna Kościoła Powszechnego i patrona ojców rodzin. Jest to  dzień imienin ks. Bp. Józefa Szamockiego – biskupa pomocniczego naszej diecezji. Polecamy solenizanta waszej pamięci w modlitwie.
 5. Także w najbliższą sobotę na  Mszy św. o godz. 17.00  poświęcenie książeczek oraz spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do nabywania świec Caritas tzw. paschalików wielkanocnych, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej w cenie 9 zł.
 7. Zapraszamy dzieci do uczęszczania na scholę parafialną. Opiekunkami scholii są Panie Bożena Matuszczak i Sławomira Kurzyńska. Spotkania w soboty o godz.10.00 w salce duszpasterskiej.
 8. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne. Niech łaska płynąca z Eucharystii umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.

 

 4  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 marzec 2016

 1. Dziś uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny w godzinach 30 – 13.00 na korytarzu klasztornym,
 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy renowację figury Matki Bożej Rywałdzkiej. Prace renowacyjne objęły wykonanie nowego postumentu, uzupełnienie braków w wyniku  uszkodzeń po kradzieży, przebarwień oraz całościowe pokrycie środkiem zabezpieczającym. Ponadto została ukończona instalacja alarmowa, obejmująca cały kościół.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 4. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, pragnieniem Papieża Franciszka jest, by młodzież zgromadziła się w Niedzielę Palmową w stolicy diecezji wokół jej Pasterza, by modlić się za młodych całego świata, za Światowe Dni Młodzieży i o pokój. Stąd zrodziła się inicjatywa organizacji TORUŃSKIEJ STREFY MIŁOSIERDZIA, ze względu na Rok Miłosierdzia, który przeżywamy w Kościele. Tegoroczne spotkanie młodzieży odbywać się będzie w Toruniu, w dniach 19-20 marca br. Spotkanie to stanowi etap przygotowań do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Szczegóły w gablocie na plakacie.
 5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do nabywania świec Caritas tzw. paschalików wielkanocnych, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej w cenie 9 zł.
 6. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy Wam opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

 

 

 

 

           3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 luty 2016

 1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje parafialne. Był to czas łaski, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens życia, o wartości, którymi żyjemy oraz aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje. Kto nie mógł uczestniczyć w nich niech weźmie udział w rekolekcjach w sąsiednich parafiach.
 2. Wczoraj na etapie dekanalnych rozgrywek piłkarskich nasi ministranci zajęli II miejsce. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy zajętego miejsca  w tabeli.
 3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek I piątek i             I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedziny chorych.
 4. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę  św.  z modlitwą o uzdrowienie  o godz. 17.00
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 6. Także w przyszłą niedzielę 6 marca, Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie zapraszają na Kiermasz Wielkanocny w godzinach 30 – 13.00 na korytarzu klasztornym, szczegóły w gablocie.
 7. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można także nabyć świece Caritas tzw. paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać podczas liturgii wigilii paschalnej, a później zanieść na groby bliskich. Cena 9 zł.

Zapowiedzi przedślubne:

 • Magdalena Anna Białkowska, panna naszej parafii, z Bartoszem Błażejem Szycem, kawalerem z parafii naszej.

Zapowiedź druga.

 1. Codzienną modlitwą spłacamy Waszą dobroć. W nowym tygodniu życzymy opieki Matki Bożej i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.

 

 

 

 

     

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21  luty  2016

 1. Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Program jest następujący:

 – godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

 – godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Do spowiedzi będzie można przystąpić w czasie każdej Mszy św. Można oddać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Ofiary zbierane we wtorek i środę będą przeznaczone na potrzeby kuchni dla ubogich i klasztoru w Warszawie.

 1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka ofiar na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 98 krajach pracuje 2150 polskich misjonarzy i misjonarek.
 2. Młodzież, która chce uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakwie może zapisywać się w zakrystii. Spotkanie formacyjne w ramach ŚDM odbędzie się 25 lutego br. o godz. 19.00 w Klasztorze Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Zapraszamy serdecznie. Szczegółowe informacje w gablocie i  u proboszcza.
 3. Bierzmowanie naszej młodzieży odbędzie się w tym roku 19 kwietnia w kościele parafialnym w Radzyniu Chełmińskim.

Zapowiedzi przedślubne:

 • Magdalena Anna Białkowska, panna naszej parafii, z Bartoszem Błażejem Szycem, kawalerem z parafii naszej.

Zapowiedź pierwsza.

 1. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w zakrystii.
 3. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i życzymy błogosławionych owoców rekolekcji.

 

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 luty 2016

 1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na osobistą modlitwę i uczynki pokuty, a także na wsparcie dobrych dzieł, które nazywamy jałmużną wielkopostną.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom.
 4. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Będzie je głosił nasz współbrat o. Michał Gawroński duszpasterz osób bezdomnych  z   Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 17.00. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Młodzież, która chce uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakwie może zapisywać się w zakrystii. Spotkanie formacyjne w ramach ŚDM odbędzie się 25 lutego br. o godz. 19.00 w Klasztorze Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Zapraszamy serdecznie. Szczegółowe informacje u proboszcza.
 6. Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 luty 2016

 1. Dziś w niedzielę adoracyjną rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Włączmy się w modlitwę Kościoła za tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholowym.
 2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 10.00, i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia” Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z palenia tytoniu czy picia alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach (dniem pokuty jest też każdy piątek całego roku kościelnego).
 3. W czwartek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada XXIV Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w szczególny sposób będziemy się modlić za ludzi chorych i w podeszłym wieku.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W Niedziele Wielkiego Postu nie ma Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP przed Mszą św. o godz. 9.00.
 5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego
 6. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 21 lutego i potrwają do środy 24 lutego. Będzie je głosił Michał Gawroński,  duszpasterz osób bezdomnych  z Warszawy.
 7. W piątek zmarła + Genowefa Makowska z Gołębiewka, pogrzeb jutro o 13.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 8. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru.
 9. Życzymy Wam codziennej wierności Ewangelii, wspartej Bożym Błogosławieństwem.

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 stycznia 2016

 1. Dziś po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 2. Wśród wielu symboli w tradycji  kościoła katolickiego  ważne miejsce zajmuje gromnica poświęcana w Święto Ofiarowania Pańskiego. Symbolizując Chrystusa  oświecającego każdego człowieka zapalana jest u początku naszego życia przy Chrzcie św., podczas Pierwszej Komunii Świętej, podczas różnych celebracji  liturgicznych, grożących niebezpieczeństw i u schyłku naszego życia, gdy przechodzimy do światłości wiekuistej. W najbliższą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć gromnicę za dowolną ofiarę, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup nowych ksiąg liturgicznych do naszego kościoła.
 3. Po rozstrzygniętym już konkursie prosimy o odbiór z przed ołtarza bocznego szopek bożonarodzeniowych.
 4. W tym tygodniu przypadają także:

Poniedziałek- Święto Nawrócenia  św. Pawła Apostoła.

Wtorek – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Środa – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

Czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Sobota – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy

 1. Dziękujemy za składane ofiary zwłaszcza podczas wizyty kolędowej, modlitwę i wszelkie oznaki życzliwości. Życzymy Wam łaski Bożej i opieki Maryi. Studentom pokonującym egzaminy życzymy asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów.

 

 

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 stycznia 2015

 1. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan
 2. W środę w naszej parafii odpust św. Sebastiana. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
 3. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej:

     18 stycznia (poniedziałek)Rywałd  – od godz. 9.00

      nr domu:  31-43, Łopatki 13, Blizienko 46-50

     19 stycznia (wtorek)Rywałd  – od godz. 9.00

     nr domu:  5-20, 44-53

 1. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkaliśmy się z waszej strony podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Babciom i Dziatkom obchodzącym w najbliższych dniach swoje święto życzymy dużo miłości od swoich dzieci i wnuków.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 stycznia 2016

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w Kościele.
 1. W dniu dzisiejszym trzech braci naszej prowincji  zakonnej Dawid Napiwodzki, Borys Kaczmarczyk i Sebastian Piasek, w Lublinie                 złoży ( złożyło)  profesję wieczystą otaczajmy ich swoją modlitwą.
 2. W ramach Pomocy Kościołowi w Potrzebie w naszej parafii możemy pozbyć się  Sprzętu  AGD, RTV, i    innych sprzętów elektrotechnicznych   takich jak stare komputery, monitory, drukarki i tym podobne. Zużyty  sprzęt należy dostarczyć do budynku OSP w Rywałdzie  do dnia 15 stycznia. Klucze do remizy strażackiej posiada  Pan Mieczysław Wojenkowski, który mieszka na  przeciw remizy. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku.
 3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 rozstrzygnięcie konkursu szopek.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

     11 stycznia (poniedziałek) Stara Rudaod godz. 9.00

     nr domu:  1-5, 20-24, 6, 7, 8

     dodatkowo nr domu: Rywałd 67B

     12 stycznia (wtorek) Gołębiewood godz. 9.00

     nr domu: 14-38, 42-45,

     13 stycznia (środa) Gołębiewood godz. 9.00

     nr domu: 4, 10, 13, 13B, 46-59, Rywałd 17

     14 stycznia (czwartek) –  Rywałd  – od godz. 9.00

     nr domu:  72, 73, 22, 41

    15 stycznia (piątek)Rywałd  – od godz. 9.00

     nr domu:  1-3, 7A, 15, 54-60, 62-71

     16 stycznia (sobota)Gołębiewko (dwóch ojców)

 1. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkamy się z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.

 

                                       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 3 stycznia 2016

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 11.00.
 2. W środę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tace tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną. Przy szopce, będzie można nabyć poświęconą kredę.  Pamiętajmy, ze symbole chrześcijańskie na ścianach i drzwiach naszego domu wyrażają widoczne świadectwo naszej wiary. Także w tym dniu na Mszy św.                   o godz. 9.00 rodzice i opiekunowie naszego przedszkola przedstawią jasełka bożonarodzeniowe.
 3. W najbliższy piątek odwiedzimy chorych z Komunią świętą.
 4. W sobotę 9 stycznia  zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 17.00
 5. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia.      W tym dniu po porannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie kandydatów do I Komunii św. a po sumie o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. Zamykamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe.
 7. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

      4 stycznia (poniedziałek)Bliznood godz. 9.00

      nr domu:  48, 49, 50a, 17, 18, 19, 15, 13, 52, 1-8

     dodatkowo Blizienko 3, 1, 2                                                                 

     5 stycznia (wtorek)Bliznood godz. 9.00

     nr domu: 21- 28, 31, 33-47

     6 stycznia (środa)kolędy nie będzie z racji Uroczystości Trzech   Króli.

     7 stycznia (czwartek)Blizienkood godz. 9.00

     nr domu: 53, 4, 6, 52, 7-12, 23,  29-34,  51

     8 stycznia piątek) Blizienkood godz. 9.00

     nr domu: 15, 16, 18-22, 24-26, 35-45

     9 stycznia (sobota) Stara Ruda i Bursztynowood godz. 9.00

     nr domu: 11,12, 13, 16, 17, 18, 19, Bursztynowo  90, 81, 74, 78

 1. Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz zamieszczony na stronie internetowej naszego sanktuarium.

Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do wizyty: stół nakryty białym obrusem, woda      święcona, kropidło, krzyż i świece oraz Pismo Święte. Prosimy o postawianie pojazdu.

 1.  W minionym roku w naszej parafii udzielono 29 chrztów w tym 12 z naszej parafii, w sakramentalny związek małżeński wstąpiło 9 par w tym 5 z naszej parafii, sprawowano 12 pogrzebów w tym  9 z naszej parafii, do  I Komunii św. przystąpiło 24 dzieci z naszej parafii 21,  do bierzmowania przystąpiło 14 osób w tym 12 z naszej parafii.
 2. Dziękujemy wszystkim  za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.

 

4 NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2015

 1. Jutro w poniedziałek serdecznie zapraszamy członków rady parafialnej na Mszę św. o 17. 00, a następnie do refektarza klasztornego na spotkanie opłatkowe.
 2. W zakrystii są do nabycia świece Caritas
 3. Zwracamy się z uprzejmą prośba o pomoc w ustawieniu i udekorowaniu choinek w kościele.  Ministrantów  i wszystkie osoby chętne zapraszamy we wtorek na godzinę 10. 00.
 4. W czwartek Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 7.00 poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu o 6.40. Nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Będąc wierni polskiej tradycji zachowajmy zwyczaj dnia postnego. Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:
 • Kolęda: „Wśród nocnej ciszy”
 • Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2,1-20
 • Wspólna modlitwa
 • Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń
 • Wspólny śpiew kolęd.

„PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00.

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

 1. Z sakramentu spowiedź można skorzystać w poniedziałek i wtorek i środę w czasie mszy porannej o godz. 7.00 i po południu od 16.45. W czwartek podczas mszy porannej.
 2. Za tydzień w niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będą zbierane ofiary do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 3. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od 4 stycznia.
 4. Zachęcamy do nabywania w zakrystii tygodnika Niedziela ze specjalnym dodatkiem w postaci  płyty Santo Subito – film o świadectwie świętości       Jana Pawła II, cena 10 zł.
 5. Przypominamy dzieciom o konkursie na szopki bożonarodzeniowe. Szopki zgłaszamy do pani katechetki Barbary Schodowskiej.
 6. Dziękujemy Wam za modlitwę i wsparcie materialne. Życzymy Wam, aby wieczerza wigilijna była czasem dzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.

 

3 NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2015

 1. W imieniu uczestników terapii zajęciowej z Gruty zapraszamy dziś na Kiermasz Bożonarodzeniowy w korytarzu naszego klasztoru w godz. 8.30 – 13.00.
 2. Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św. o godz. 7.00

Roraty dla dzieci i młodzieży gimnazjum w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 1. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas. Świece duże są po 12 zł, małe po 6 zł.
 2. Także w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 3. Nasz kościół jako sanktuarium został wyznaczony na „Bramę Miłosierdzia”. Zapraszamy do korzystania z tego wielkiego przywileju jakim jest odpust zupełny, który możemy uzyskać  spełniając następuje warunki: przejście Bramą Miłosierdzia, przystąpienie do sakramentu pokuty (trwanie w stanie łaski uświęcającej);przyjęcie Komunii św.;  modlitwa według intencji Ojca Świętego;  wykluczenie przywiązania do wszelkiego grzechu nawet lekkiego.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie strażakom z Rywałdu oraz parafianom z Blizna i Rywałdu za pomoc w przygotowaniu Bramy Miłosierdzia i wywóz śmieci z cmentarza. Jednocześnie pragniemy poinformować o zakazie wyrzucania śmieci na cmentarzyku przykościelnym.
 5. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i wszelkie ofiary. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie wam pragnienie bliskości Boga.

 

 

2 NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2015

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 3. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Masze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 7.00; 10.00 i 17.00 W naszym kościele można uzyskać odpust zupełny z racji na afiliowanie naszej świątyni do Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie.
 4. W środę 9 grudnia swoje imieniny obchodzić będzie o. Wisław Nasiadko , wikary naszego klasztoru. Na Mszę św. w intencji naszego solenizanta zapraszamy w środę na      17.00
 5. Bullą „Misericordiae vultus”. Ojciec Święty Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015r w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 20 listopada 2016 r.
  W dniu inauguracji Roku Jubileuszowego papież Franciszek otworzy Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra na Watykanie. Staną się one „Bramą Miłosierdzia, gdzie każdy wchodzący będzie mógł doświadczyć miłość Boga, który pociesza, przebacza i daje nadzieję” Następnie 13 grudnia 2015 r. (3 niedziela Adwentu) zostaną otwarte Drzwi Święte w pozostałych bazylikach papieskich Rzymu, zaś w kościołach lokalnych nastąpi otwarcie w katedrach i konkatedrach. Nasz kościół jako sanktuarium zostało także wyznaczone na „Bramę Miłosierdzia”. Uroczystego otwarcia Bramy Miłosierdzia dokona  dziekan. Zapraszamy w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 17.00. Prosimy aby wierni  przed Mszą  św. zgromadzili się na cmentarzyku przy grocie, skąd wyruszy procesja w kierunku drzwi wejściowych gdzie nastąpi obrzęd otwarcia Bramy Miłosierdzia. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 6. W najbliższą sobotę 12 grudnia na godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne w ramach Światowych Dni Młodzieży do kościoła parafialnego w Radzyniu  Chełmińskim . Szczegóły na plakacie.
 7. Za tydzień w niedzielę na korytarzu klasztornym odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grucie.
 8. Caritas naszej diecezji jak co roku w Adwencie w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece wigilijne. Świece duże są po 12 zł, małe po 6 zł. Można je nabyć w zakrystii.
 9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro. Na kolejny tydzień oczekiwania i czuwania adwentowego życzymy Wam wielu Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej.  

 

1 NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2015

 

 1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św.

Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci na zasadzie losowania będą zabierać figurkę Matki Bożej Niepokalanej do domu. W tym roku również ogłaszamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe. Szopki należy zgłaszać do pani Barbary Schodowskiej – katechetki.

 1. Dziś rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwy nowennowe będziemy odmawiać na mszy św. wieczornej o 17.00
 2. Jutro imieniny obchodzi nasz bp. Andrzej Suski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.

W sobotę zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie o godz.17.00

 1. Także w najbliższą sobotę o godz. 10.00 zapraszamy młodzież ponad gimnazjalną na spotkania w ramach przygotowań do sakramentu małżeństwa.
 2. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00 na adorację w sposób szczególny kółka różańcowe . Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania
 3. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy się modlić w intencji Kościoła na Wschodzie i będą zbierane ofiary do puszek.
 4. W czasie Adwentu nasi bracia wyjeżdżają na rekolekcje parafialne. Pamiętajmy także o nich w naszych modlitwach.
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.
 6. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy, wsparcia materialnego. Niech Matka Boża wyprasza Wam owocny czas Adwentu wypełniony dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

 

 

 

                                                30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 października 2015

                                                  ROCZNICA POŚWIECENIA KOŚCIOŁA

 1. W niedzielę 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy już należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. tego dnia będą odprawiane w porządku niedzielnym o godz. 00, 11.00 i 17.00. Msza św. o 11.00 będzie odprawiona w kościele. A po Mszy procesja na cmentarz.
 2. W poniedziałek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Jest wspomnieniem wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze św. będą sprawowane także w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00, 17.00. Przez miesiąc listopad codziennie będzie o 16.30 odmawiany różaniec za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, stoliku i bocznych ołtarzach. Od 1-8 listopada(codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
 3. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu  w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św.          o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu przypada także:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Środa   -święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 5. Dziękujemy wam za modlitwę i wsparcie materialne. Na nadchodzący tydzień życzymy wam Bożej łaski, która niech umacnia w naszych sercach pragnienie świętości, przez wstawiennictwo Matki Bożej.

 

 •                                 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2015
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej będziemy modlić się w intencji misji. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.
 2. W dniu dzisiejszym przywołujemy wstawiennictwa św. Łukasza –  Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze. Zachęcamy do modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.
 3. W czwartek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z ucałowaniem relikwii.
 4. Na bocznych ołtarzach i na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii. Przez miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec za zmarłych poleconych naszej modlitewnej pamięci.
 5. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła, w tym dniu także przechodzimy na czas zimowy i tym samym śpimy godzinę dłużej. Pamiętajmy o społecznym i chrześcijańskim obowiązku udziału w wyborach parlamentarnych, które będą miały miejsce 25 października.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godzinie 16.30.
 7. W tym tygodniu przypadają także:

         Wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

         Środa   -wspomnienie św. Jakuba Strzemię, biskupa.

        Piątek – wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana.

 1. Dziękujemy wam za życzliwość, modlitwę. Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień.

 

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2015

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce  obchodzi XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. Dziękujemy Bogu za wielkiego Papieża i jego kanonizację. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. We wtorek 13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapucyna – Założyciela licznych wspólnot zakonnych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po której będzie nabożeństwo do bł. Honorata i ucałowanie relikwii.
 3. Przyszła niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincję Zakonną.
 4. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wspominkowe, które po wypełnieniu należy złożyć w zakrystii. Przez cały miesiąc  listopad będzie odmawiany różaniec za zmarłych poleconych na tych kartkach.
 5. W środę 14 października obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci i młodzieży.
 6. W tym tygodniu przypadają także:

Poniedziałek- wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, zakonnika

Czwartek  -wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

Sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 1. Zachęcamy do nabywania tygodnika Niedziela
 1. Za wszelkie dobro duchowe i materialne składamy Wam serdeczne Bóg zapłać modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej.

 

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 października 2015

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00. Po Mszy. Św. spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
 2. Wyrazem naszej miłości jest troska o ludzi potrzebujących. Dziś możemy składać dobrowolne ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 3. XV Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II Patron Rodziny” – będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie tego dnia ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin niezamożnych. Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się 11 października w kościele akademickich w Toruniu o godzinie 12.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 4. Pierwsze spotkanie po wakacjach scholi parafialnej w sobotę  10 października o godz. 10.00, ministrantów na zbiórkę zapraszamy także w najbliższą sobotę o godz. 14.00.
 5. Zapraszamy na różaniec odmawiany codziennie w naszym kościele o godz. 16.30. W poniedziałki, środy i piątki różaniec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. W zakrystii jest do nabycia kalendarz z naszym sanktuarium i kalendarz rolników, zachęcamy do nabywania tygodnika niedziela.
 7. W tym tygodniu przypadają:

          Poniedziałek- Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu  oraz wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

        Środa -wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

        Piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

 1. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy Wam umocnienia we wierze i darów Bożych dla Waszych Rodzin.

 

26 Niedziela Zwykła – 27 września 2015

 

 1. Podczas siedmiu objawień w Fatimie Matka Boża wielokrotnie zachęcała do codziennego odmawiania Różańca. W czwartek zaczyna się miesiąc Różańca św. W naszym kościele będziemy odmawiać go codziennie o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.
 1. W niedzielę 4 października w naszym kościele przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona założyciela Trzech Zakonów. Tego dnia w świątyniach franciszkańskich możemy uzyskać odpust zupełny.

W tym dniu też przypada rocznica sakry biskupiej naszego biskupa Andrzej Suskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 1. Najbliższy tydzień to dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 1. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Także po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 1. Sercem kościoła jest liturgia Mszy św. podczas której posługują ministranci. Zapraszamy chłopców do zgłaszania się na ministrantów i jednocześnie apelujemy do rodziców zwłaszcza tych chłopców którzy przystąpili do I Komunii św. aby zachęcali swoje dzieci do posługi przy Bożym ołtarzu. Pamiętajmy o obowiązku wychowywania dzieci w wierze i miłości do kościoła. Msza św. z kazaniem dla dzieci od października o godz. 9.00
 1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 1. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna już bez procesji. Bardzo prosimy parafian zwłaszcza kołka różańcowe o pozostanie na adoracji, aby najświętszy sakrament nie pozostawał sam. Zapraszamy osoby posiadające środki lokomocji, do wspólnej modlitwy różańcowej i zachęcamy do stworzenia takiej możliwość swoim najbliższym.
 1. Studentom, którzy rozpoczynają nowy rok akademicki życzymy zapału do zdobywania wiedzy i obfitości Bożych darów.
 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się Tygodnik NIEDZIELA, w którym w dodatku toruńskim jest artykuł o tegorocznym naszym odpuście. Za dobrowolną ofiarą wrzuconą do skarbony przy wyjściu z kościoła, można go sobie nabyć.
 1. W tym tygodniu przypadają także:

Poniedziałek- wspomnienie św. Wacława, męczennika.

Wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Środa – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 1. Bóg zapłać za wszelkie formy pomocy i życzliwości. Niech Matka Boża Różańcowa pomaga wam pokonywać rożne trudności i uprasza opiekę Bożą dla waszych Rodzin.

 

 

 

25 Niedziela Zwykła – 20 września 2015

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc i ofiarne serce przy przygotowaniu tegorocznego odpustu i zjazdu Kół Różańcowych naszej diecezji. Za wieńce dożynkowe, za przygotowanie grochówki wsi Blizienko, za parkingi dla pielgrzymów i za ofiary materialne i pieniężne. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Miasta, Policji i Straży Pożarnej

2. Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się o wrażliwe sumienia i ducha prawdy dla tych, którzy przekazują nam informacje

3. W związku z rozpoczętym rokiem szkolnym i zmianami w naszej parafii i wspólnocie klasztornej, które dokonały się w czasie wakacji, na nowo rozpoczynamy nasze posługi duszpasterskie: asystentem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i opiekunem Żywego Różańca będzie o. Stanisław Filipek. Odpowiedzialnym za scholę, lektorów i ministrantów oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będzie o. Wiesław Nasiadko. Kursem przedmałżeńskim i kandydatami do bierzmowania opiekować się będzie o. Krzysztof Kurzątkowski – proboszcz parafii.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
5. W środę 23 września wspominamy św. Ojca Pio. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z ucałowaniem relikwii.

6. W piątek 25 września rozpoczynamy modlitwy nowenny przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy będą odmawiane na Mszy św. o godz. 17.00.

7. Od 1 sierpnia w naszym klasztorze czterech braci z Lublina, pod kierownictwem swojego wychowawcy, przeżywało bezpośredni czas przygotowania do ślubów wieczystych, zwany II nowicjatem, dziękując za ich ofiarną posługę w parafii i klasztorze, polecamy naszych braci waszej modlitewnej pamięci.

8. W przyszłą niedzielę odpust w Linowie. Suma odpustowa o godz. 11.30.

9. Bijącym sercem kościoła jest liturgia Mszy św. podczas której posługują ministranci. Zapraszamy chłopców do zgłaszania się na ministrantów i jednocześnie apelujemy do rodziców, aby zachęcali swoje dzieci do posługi przy Bożym ołtarzu. Pamiętajmy o obowiązku wychowywania dzieci w wierze i miłości do kościoła.
10. W tym tygodniu przypadają także:
Poniedziałek- święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Santhia, kapłana.
Piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

11. Dziękujemy za wszelkie dobro. Niech wstawiennictwo św. patronów naszej parafii: Matki Bożej i św. Sebastiana, męczennika, umacnia wasze serca w wierności Bożym przykazaniom.

23 Niedziela Zwykła – 6 września 2015

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po tej Mszy św. i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 – procesja.
2. We wtorek 8 września – przypada święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). W naszej parafii to święto będziemy przeżywali jako Uroczystość odpustową w przyszłą niedzielę 13 września.
• Uroczystości rozpoczniemy w piątek 11 września nabożeństwem różańcowym za chorych o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
• W sobotę 12 września o godz. 11.00 Msza św. dla pielgrzymów z Bobrowa. O godz. 17.00 Msza św. dla młodzieży, a po Mszy spotkanie przy ognisku na placu przy pomniku Prymasa.
O godz. 20.00 Msza św. dla kapłanów.
O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i nabożeństwo różańcowe w kościele.
O północy Pasterka Maryjna.
• W niedzielę 13 września o godz. 6.45 Godzinki do Matki Bożej Rywałdzkiej.
Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00.
O godz. 12.00 Uroczysta Suma odpustowa na placu przed kościołem, pod przewodnictwem księdza biskupa Józefa Szamockiego. Sumę odpustową będziemy przeżywali też w duchu dziękczynienia za plony. Prosimy o przygotowanie wieńców.
O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 17.00 Msza św.
• Zatroszczmy się o przygotowanie od strony duchowej do odpustu.
• Serdecznie prosimy o pomoc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu odpustu. W przygotowaniu obiadu odpustowego dla naszych gości w klasztorze. Strażaków prosimy o służbę porządkową. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy udostępniają swoje podwórka i pola na parkingi dla pielgrzymów.
• Ofiary na grochówkę dla pielgrzymów w tym roku zbiera Blizienko.
• Program odpustu jest na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej RYWAŁD-SANKTUARIUM.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. Po piętnastu latach 19 września w naszej parafii odbędzie się diecezjalny zjazd kółek różańcowych. Zwracamy się uprzejmą prośbą do wszystkich parafian o pomoc i wsparcie w przygotowaniu poczęstunku dla kilkuset pielgrzymów, którzy także okazują w swoich parafiach wielką życzliwość i gościnność. W związku z powyższym osoby wyznaczone przejdą po wioskach naszej parafii, aby zebrać ofiary (nie związane z odpustem) na ugotowanie grochówki. Za okazane serce i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Msza dla grup różańcowych o godz. 10.00, przed Mszą próba śpiewu i różaniec. Zgodnie ze zwyczajem diecezji podczas Mszy św. w momencie przygotowana darów, kółka różańcowe przekazują przygotowaną ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
5. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły rok, z wizerunkiem Matki Bożej Rywałdzkiej.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru.
Na nadchodzący tydzień życzmy wam Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w codziennej modlitwie.

 

 

22 Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015

1. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie o. Rajmund, senior naszej wspólnoty. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 17.00
2. We wtorek 1 września rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 9.00. Na Mszy będzie poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych.
Tego dnia wypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek wyjątkowo odwiedziny chorych z Komunią Św.
4. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem po cmentarzyku przykościelnym. Po procesji zapraszamy wszystkich ministrantów na spotkanie organizacyjne związane z odpustem.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone przez dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. Ze złożonych ofiar zakupiliśmy nowe ornaty.

6. W tym tygodniu przypadają:

Poniedziałek- wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, nauczycielom sił do przekazywania wiedzy, a wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w rodzinach.

 

21 Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2015

1. W środę przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym narodem. Msze św. według porządku powszedniego o godz. 7.00 i 17.00. W Książkach tego dnia odpust parafialny – suma o godz. 11.00.

2. W przyszłą niedzielę w Radzyniu odbędą się gminno-parafialne dożynki. Rozpocznie je Msza św. o godz. 11.00.

3. Po piętnastu latach 19 września w naszej parafii odbędzie się diecezjalny zjazd kółek różańcowych. Zwracamy się uprzejmą prośbą do strażaków i wszystkich parafian o pomoc i wparcie w przygotowaniu poczęstunku dla kilkuset pielgrzymów, którzy także okazują w swoich parafiach wielką życzliwość i gościnność.

4. Zapowiedzi przedślubne:

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Mirosław Cichewicz – parafii tutejszej i Teresa Załęska- parafii tutejszej, zapowiedź II.

5. W tym tygodniu przypadają:
Poniedziałek- święto św. Bartłomieja, Apostoła.
Wtorek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu.
Środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Czwartek – wspomnienie św. Moniki.
Piątek- wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
Sobota – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6. Dziękujemy za wszelkie dobro, z jakim się spotykamy z Waszej strony. Życzymy wytrwałości w czynieniu dobra, wspieranej Bożym błogosławieństwem.

 

20 Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2015

1. W sobotę swoje imieniny obchodzi br. Symforian Knut. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w o godz. 7.00.

2. Zapowiedzi przedślubne:
Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Mirosław Cichewicz – parafii tutejszej i Teresa Załęska- parafii tutejszej, zapowiedź I.

1. W tym tygodniu przypadają:
Poniedziałek- wspomnienie św. Jacka, kapłana.
Czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
Piątek- wspomnienie św. Piusa X, papieża.
Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

3. Zaproszenie Biskupa Toruńskiego

4. Dziękujemy za życzliwość. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w waszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom.

19 Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2014

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
• w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego(9.00; 11.00; 17.00). W czasie każdej mszy będzie poświecenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 95 rocznica Cudu Nad Wisłą. Nie zapominajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
Tego dnia odpust w Grucie. Suma odpustowa o godz. 11.30.

2. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy dziękować za 65 lat życia zakonnego naszego współbrata, o. Rajmunda Giszterowicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za seniora tutejszej wspólnoty zakonnej.

3. Informujemy, że nasz odpust Narodzenia NMP w tym roku będziemy obchodzili w dniach 11, 12 i 13 września. Będzie to jednocześnie parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wsi przygotowali wieńce dożynkowe. Prosimy także gospodarzy, którzy użyczyli w ubiegłych latach swoich podwórek i pól na parkingi dla pielgrzymów, aby także i w tym roku okazali swoją życzliwość i gościnność. Program tegorocznych uroczystości odpustowych jest umieszczony na stronie internetowej naszego sanktuarium a w najbliższym czasie pojawi się na plakatach.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL.
5. W tym tygodniu przypadają także:
Poniedziałek- święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
Wtorek- święto św. Klary, dziewicy.
Piątek- wspomnienie św. Maksymiliana Marii Klbego, kapłana i męczennika.

6. Wdzięczni za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony, życzymy Wam i waszym Rodzinom obfitości Bożych darów na nadchodzący tydzień i opieki Maryi naszej Królowej.

Be Sociable, Share!

Featured Box Wordpress Plugin developed by YD