Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/themes/urbancity/lib/functions/entry-views.php on line 61
Ministranci | Rywałd Sanktuarium

Ministranci

Króluj nam Chryste!                Zawsze i wszędzie!

Ministrant lub minister (łac. ministro, -are; -avi; -atum – służyć, posługiwać, pomagać) – w katolicyzmie: osoba posługująca przy celebracji Mszy oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów (np. błogosławieństwa, pogrzeby, oraz nabożeństw). Ministranci są wiernymi świeckimi. Po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej funkcji.

 

Obecnie w parafii Rywałd Królewski służy 23 ministrantów: połowa to lektorzy, połowa – ministranci młodsi. Opiekunem jest  o. Tomasz Rogaliński. Prezesem jest lektor Rafał Poznański z Rywałdu.

 

Ministranci

 Zbiórki odbywają się w soboty o godz. 10,00 w salce ministranckiej w klasztorze.

Dyżury Ministrantów

 1. Jarek Makuracki – piątek 17.00
 2. Jakub Adwent –  piątek 17.00
 3. Robert Makuracki  –  ptiatek 17.00
 4. Bartek Litwiński – czwartek 17.00
 5. Arek Tusień – sobota 17.00
 6. Szymon Schmidt – sobota 17.00
 7. Karol Kurzyński – czwartek 17.00
 8. Radek Schodowski – czwartek 17.00
 9. Mateusz Matuszczak – sobota   17.00
 10. Daniel Cichocki – poniedziałek  17.00
 11. Wojtek Kurzyński – poniedziałek 17.00
 12. Patryk Rosiński – poniedziałek   17.00
 13. Stanisław Adwent – poniedziałek 17.00
 14. Remigiusz Klarkowski – sobota 17.00
 15. Marek Klarkowski –  czwartek   17.00
 16. Kamil Klarkowski – czwartek 17.00

 

W sobotę pierwszego września odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne Rodziców  Ministrantów naszej parafii. Spotkanie możemy podzielić na dwie części. Na samym początku zgromadziliśmy się w chórze zakonnym tam została odprawiona Eucharystia. Modliliśmy się na niej w intencji rodziców i ich rodzin. Główny celebrans powierzał Panu Bogu wszystkie sprawy,  które noszą w sercu rodziny Ministrantów.  W czasie homilii został postawiony akcent na niebezpieczeństwa ze strony złego ducha, który  stara się zniszczyć każde dobre dzieło. Aby temu zapobiec należy modlić się o jedność wspólnoty, która dopiero co się zawiązała .

                  Po Eucharystii zgromadziliśmy się w gościnnym refektarzu. Tam odbyła się agapa. Mamy przyniosły ze sobą ciasta i tak przy herbacie, kawie oraz wspólnych rozmowach przebiegał dalszy ciąg spotkania. Od czasu do czasu wsłuchiwaliśmy się w pieśni franciszkańskie celem zapoznania się z duchowością św. Franciszka. N zakończenie korzystając z rzutnika odmówiliśmy modlitwę na zakończenie dnia – Komplete . Założenie jest takie, aby te spotkania miały charakter stały i pogłębiały   więź z Chrystusem prowadząc do komuni z Nim. Serdeczne podziękowanie za przybycie  wszystkim Rodzicom składa opiekun ministrantów br. Tomasz.

Be Sociable, Share!

Featured Box Wordpress Plugin developed by YD