OGŁOSZENIA

17 Niedziela Zwykła – 26 lipca 2015

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 2. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca, która rozpoczyna miesiąc sierpień. Jako Polacy i katolicy przeżyjmy ten miesiąc w abstynencji od alkoholu.
 3. W przyszłą niedzielę przypada odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia w każdej świątyni parafialnej i franciszkańskiej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Nie będzie jednak wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00, z racji adoracji, którą dziś rozpoczynamy a zakończymy w poniedziałek. 
 5. Dziękujemy za modlitwę i życzliwość. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień. Babciom i dziatkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny, życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku i wdzięczności wśród swoich najbliższych.

 

16 Niedziela Zwykła – 19 lipca 2015

 1. Dziś po Mszach św. będzie poświecenie pojazdów z racji XVI Tygodnia św. Krzysztofa – patrona kierowców pod hasłem „Nieśmy Chrystusa na peryferie świata”, inicjowany przez MIVA Polska organizację na rzecz misyjnych środków transportu we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców. Tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę do puszek na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 2. W przyszłą niedzielę 26 lipca odpust w Radzyniu i w Słupie. Suma odpustowa w Radzyniu o godz. 11.00 a w Słupie o godz. 11.30.
 3. Także w przyszłą niedzielę 26 lipca na Mszy św. o godz. 11.00 powitamy nowego proboszcza o. Krzysztofa Kurzątkowskiego, który będzie też obchodził swoje imieniny i pożegnamy odchodzącego proboszcza o. Andrzeja Makowskiego, który idzie do Warszawy.
 4. Również w przyszłą niedzielę po Mszą św. o godz. 17.00 w naszym kościele rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to adoracja związana z wieczystą adoracją, jaką przeżywa nasza diecezja. Zachęcamy parafian by znaleźli czas i adorowali Pana Jezusa. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 5. Za wszelkie dobro z płynące z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy, aby bliskość Jezusa płynąca z codziennej modlitwy i kontaktu ze słowem Bożym umacniała Wasze serca w całym rozpoczynającym się tygodniu.

 

Niedziela Palmowa – 29 marca 2015

 1. Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – najważniejszych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i większej wzajemnej miłości.

 2. We wtorek do południa odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. 

 3. Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w naszym kościele w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. W innym czasie prosimy dzwonić do furty klasztornej.

 3. Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do uczestnictwa w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i       sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa, w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00.

O godz. 9.30 Droga Krzyżowa w kościele.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

Ofiary złożone przy okazji Adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc uświęconych obecnością Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej.

Wielka Sobotaw tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.

Do południa poświęcenie pokarmów:

                                   godz. 9.00       – w Bliźnie w Caritasie

                                   godz. 9.20       – w Blizienku u p. Seroków

                                   godz. 9.40       – w Starej Rudzie u p. Piaseckich

                                   godz. 10.00     – w Gołębiewku w świetlicy

                                   godz. 10.30     – w Gołębiewie u p. Frączek

                                   W Rywałdzie w kościele od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po liturgii adoracja przez całą noc do Mszy św. rezurekcyjnej.

Niedziela WielkanocnaProcesja i Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00.

Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

 4. W zakrystii można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do Grobu pańskiego.

 5. Zapowiedzi przedślubne:

 Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Monika Poznańska panna naszej parafii z Kamilem Bilińskim kawaler parafii św. Mikołaja w Mroczy. Zapowiedź druga.

  6. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i materialnego podczas wielkopostnych dni. Życzymy Wam głębokich owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 marzec 2015

 

 1. Dziś niedziela to niedziela adoracyjna.
 2. Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Program jest następujący:

– godz. 10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

– godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Do spowiedzi będzie można przystąpić w czasie każdej Mszy św. Można oddać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Ofiary zbierane we wtorek i środę będą przeznaczone na potrzeby ks. Dariusza.

     3. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka ofiar na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 98 krajach pracuje 2150 polskich misjonarzy i misjonarek.

     4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy  duchowej: I czwartek I piątek i I sobota miesiąca.

     5. W piątek do południa odwiedziny chorych.

     6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

     7. W zakrystii są do nabycia świece Caritas – tzw. paschaliki wielkanocne po 8 zł.

     8. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

     9. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro i życzymy błogosławionych owoców rekolekcji.

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 luty 2015

 1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na osobistą modlitwę i uczynki pokuty, a także na wsparcie dobrych dzieł, które nazywamy jałmużną wielkopostną.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 oraz w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny.
 3. W czwartek swoje imieniny obchodzi br. Mirosław Starzyński. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 7.00.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom.
 5. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Będzie je głosił ks. Dariusz Misior z diecezji drohiczyńskiej. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 17.00. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Regionalne Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Bydgoszczy, zaprasza do oddawania krwi w ambulansie, w najbliższy czwartek 26 lutego od 12 do 16 w Radzyniu przy Urzędzie Miasta. 
 7. Zmarła nasza parafianka: +Ksawera Żymiera z Gołębiewa. Pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek…  
 8. Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 luty 2015

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu. Włączmy się w modlitwę Kościoła za tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholowym.
 2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 10.00, i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia” Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z palenia tytoniu czy picia alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach (dniem pokuty jest też każdy piątek całego roku kościelnego).
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, czyli Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkich Żalach w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W Niedziele Wielkiego Postu nie ma Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP przed Mszą św. o godz. 9.00.
 4. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 1 marca i potrwają do środy 4 marca. Będzie je głosił ks. Dariusz Misior z diecezji drohiczyńskiej.
 5. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru. Życzymy Wam codziennej wierności Ewangelii, wspartej Bożym Błogosławieństwem.

 

 

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 stycznia 2015

1. Dziś po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I – Komunii Świętej.

2. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu  po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00.

3. Stolica Apostolska, mocą Dekretu Kongregacji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów, przenosi obchodzenie Uroczystości NMP Królowej Polski w roku 2015 z 3maja na 2 maja.W dniu 3 maja 2015 r. (niedziela) obowiązuje formularz Mszy św. oraz oficjum z V niedzieli wielkanocnej. Msza św. oraz oficjum z wigilii w dniu 2 maja powinny być odprawione wg formularza V niedzieli wielkanocnej. Ponadto, Kongregacja zezwala, aby w niedzielę 3 maja w kościołach parafialnych odprawić jedną Mszę św. ku czci NMP Królowej Polski.  

4. Dziękujemy za modlitwę i wszelkie oznaki życzliwości. Życzymy Wam łaski Bożej i opieki Maryi. Studentom pokonującym egzaminy życzymy asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów.

 

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 stycznia 2015

1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan p.t. hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić!”

3. We wtorek w naszej parafii odpust św. Sebastiana. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.

4. W piątek zapraszamy na Mszę o godz. 17.00 w intencji śp. o. Zdzisława Gardockiego w VII rocznicę jego śmierci.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkaliśmy się z waszej strony podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Babciom i Dziatkom obchodzącym w najbliższych dniach swoje święto życzymy dużo miłości od swoich dzieci i wnuków.

 

 

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 11 stycznia 2015 

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w Kościele.
 2. W przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.00.
 3. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
 • poniedziałek 12 stycznia – przy drodze Rywałd-Książki.

 Jeden z ojców odwiedzi mieszkających w Blizienku przy szosie Rywał-Książki w kierunku kościoła. Drugi od pana Posła do mieszkających w tzw. Baraku. Prosimy przyjechać po nas na   godz. 9.00

 • wtorek 13 stycznia – w Rywałdzie.

Jeden z ojców pójdzie od państwa Cichocki, a potem w Rywałdzie za krzyżówkami w kierunku Jabłonowa. Drugi pójdzie od państwa Grzębskich do pana Homy i od pani Karpińskiej w kierunku kościoła aż do państwa Ferszków włącznie. Prosimy przyjechać na godz. 14.00

 • środa 14 stycznia – w Rywałdzie.

Jeden z ojców pójdzie od państwa Kasprowiczów i Czaplińskch do państwa Sobierajów i Matuszczaków. Drugi do mieszkańców domu przy ruinach kościoła od pana Zbigniewa Adwenta. Tego dnia prosimy przyjechać po jednego ojca, który będzie chodził w dalszej części. Kolędę rozpoczniemy o godz. 14.00

    4.   Zmarła nasza parafianka +Czesława Jędrzejwska. Pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek…

    5.   Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkamy się z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.

 

 

 

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 4 stycznia 2015 

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 11.00.
 2. A po Mszy o godz. 11.00 wystąpi w naszym kościele chór „LIRA” działający przy Domu Kultury w Jabłonowie Pomorskim pod dyrekcją pana Andrzeja Derkowskiego. Będzie to koncert kolęd i pastorałek.
 3. We wtorek 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tace tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną. Przy szopce, będzie można nabyć poświęconą kredę. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, przedzielając je krzyżykami i dodając datę roku. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my dzisiaj, chcemy szukać Chrystusa i znaleźć Go. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary.
 4. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia.
 5. Zamykamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe.
 6. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
 • poniedziałek 5 stycznia – Blizno. Będzie chodzić dwóch ojców.  Prosimy przyjechać po nas na godz. 9.00.
 • środa 7 stycznia – Blizienko. Będzie chodzić dwóch ojców.  Prosimy przyjechać po nas na godz. 9.00.
 • czwartek 8 stycznia – Stara Ruda i Bursztynowo. Będzie chodzić dwóch ojców.  Prosimy przyjechać po nas na godz. 9.00.
 • piątek 9 styczniaGołębiewo. Będzie chodzić dwóch ojców.  Prosimy przyjechać po nas na godz. 9.00.
 • sobota 4 stycznia – Gołębiewko. Będzie chodzić dwóch ojców.  Prosimy przyjechać po nas na godz. 9.00.

Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz zamieszczony na stronie internetowej naszego sanktuarium.

Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do wizyty: stół nakryty białym obrusem, woda święcona, kropidło, krzyż i świece oraz Pismo Święte.

 1. Dziękujemy wszystkim  za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.

 

 

 

 

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 28 grudnia 2014

 

1. Dziś zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.

2. Dziś po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży ponadgimnazjalnej

3. W środę ostatni dzień roku 2014. Zapraszamy  na godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Śpiewem hymnu Ciebie Boga    wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego.

4. W czwartek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

5. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

6. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią Św.  

7. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna.

8. W przyszłą niedzielę 4 stycznia po Mszy o godz. 11.00 wystąpi w naszym kościele chór „LIRA” działający przy Domu Kultury w Jabłonowie Pomorskim pod dyrekcją pana Andrzeja Derkowskiego. Będzie to koncert kolęd i pastorałek.

9. Wizytę duszpasterskiej zwaną Kolędą rozpoczniemy 5 stycznia.

10. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim   Rodzinom z okazji dzisiejszej uroczystości życzymy opieki Świętej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.

 

 

 

 

4 NIEDZIELA ADWENTU – 21 grudnia 2014

 1. Dziś po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 2. W środę Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 7.00 poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu o 6.40. Nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Będąc  wierni polskiej tradycji zachowajmy zwyczaj dnia postnego. Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:
 • Kolęda: „Wśród nocnej ciszy”
 • Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2,1-20
 • Wspólna modlitwa
 • Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń
 • Wspólny śpiew kolęd.

           „PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00.

            W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.

           Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

      3. Z sakramentu spowiedź można skorzystać w poniedziałek i wtorek w czasie mszy porannej o godz. 7.00 i po południu od 16.45. W środę podczas mszy porannej.

      4. Za tydzień w niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będą zbierane ofiary do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

      5. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od 5 stycznia.

      6. Przypominamy dzieciom o konkursie na szopki bożonarodzeniowe. Szopki zgłaszamy do pani katechetki Barbary Schodowskiej.

       7. Dziękujemy Wam za modlitwę i wsparcie materialne. Życzymy Wam, aby wieczerza wigilijna w była czasem dzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania. 

 

 

 

 

 

1 NIEDZIELA ADWENTU – 30 listopada 2014

 1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

            Zapraszamy na Roraty. Od poniedziałku do soboty. O godz. 6.40 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu, a po nich Msza św.

           Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci na zasadzie losowania będą zabierać figurkę dzieciątka Jezus do domu. W tym roku również ogłaszamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe. Szopki należy zgłaszać do pani Barbary Schodowskiej – katechetki.

           Dziś także w Kościele rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego.

      2. Dziś imieniny obchodzi nasz bp Andrzej Suski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Także nasz proboszcz obchodzi dziś swoje imienny i zaprasza na mszę św. w jego intencji jutro na   godz. 17.00.

      3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

           W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.

      4. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do godz. 11.00.

      5. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy się modlić w intencji Kościoła na Wschodzie i będą zbierane ofiary do puszek.

      6. Caritas naszej diecezji jak co roku w Adwencie w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne. Nabywając świece wspieramy dzieła, które prowadzi Caritas.            Świece do nabycia w zakrystii. Świece duże są po 12 zł, małe po 6 zł.

           W zakrystii także są do nabycia za dobrowolną ofiarę kalendarze na przyszły rok z wizerunkiem Matki Bożej Rywałdzkiej.

      7. W czasie Adwentu nasi bracia wyjeżdżają na rekolekcje parafialne. Pamiętajmy także o nich w naszych modlitwach.

      8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

     9. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy, wsparcia materialnego. Niech Matka Boża wyprasza Wam owocny czas Adwentu wypełniony dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

 

 

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 października 2014

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 i adoracja do 11.00. a po Mszy o godz. 11.00 procesja. Po procesji odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
 2. Dziś rozpoczyna się 70. Tydzień MiłosierdziaWyrazem naszej miłości jest troska o ludzi potrzebujących. Dziś możemy składać dobrowolne ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 3. XIV Dzień Papieski, pod hasłem: „Świętymi bądźcie” – będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie tego dnia  ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin niezamożnych.
 4. Pierwsze spotkanie duszpasterstwa młodzieży – w przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00. Zapraszamy młodzież szkół średnich, studencką i starszą.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży, która pragnie w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
 • Bożena Syzdół, panna naszej parafii, z Sebastianem Tyszko kawalerem z parafii Chrystusa Króla w Lisnowie.

            Zapowiedź pierwsza.

     7. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy Wam umocnienia we wierze i darów Bożych dla Waszych Rodzin.

 

 

26 Niedziela Zwykła – 28 września 2014

 1. Podczas siedmiu objawień w Fatimie Matka Boża wielokrotnie zachęcała do codziennego odmawiania Różańca. W środę zaczyna się miesiąc Różańca św. W naszym kościele będziemy odmawiać go codziennie o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.
 2. W sobotę 4 października w naszym kościele uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Możemy uzyskać odpust zupełny tego dnia.
 3. W sobotę też przypada rocznica sakry biskupiej naszego biskupa Andrzej Suskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 5. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00  odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 8. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna.
 9. Studentom, którzy rozpoczynają nowy rok akademicki życzymy zapału do zdobywania wiedzy i obfitości Bożych darów.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się Tygodnik NIEDZIELA, w którym w dodatku toruńskim jest  artykuł o tegorocznym naszym odpuście. Za dobrowolną ofiarą wrzuconą do skarbony przy wyjściu z kościoła, można go sobie nabyć.
 11. Bóg zapłać za wszelkie formy pomocy i życzliwości. Niech Matka Boża Różańcowa pomaga wam pokonywać rożne trudności i uprasza opiekę Bożą dla waszych Rodzin.

 

 

23 Niedziela Zwykła – 7 września 2014

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po tej Mszy św. i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 – procesja.

2. Jutro 8 września – przypada święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). W naszej parafii to święto będziemy przeżywali jako Uroczystość odpustową w przyszłą niedzielę 14 września.

 • Uroczystości rozpoczniemy w piątek 12 września nabożeństwem różańcowym za chorych o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
 • W sobotę 13 września o godz. 11.00 Msza św. dla pielgrzymów z Bobrowa. O godz. 17.00 Msza św. dla młodzieży, a po Mszy spotkanie przy ognisku na placu przy pomniku Prymasa.

O godz. 20.00 Msza św. dla kapłanów.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i nabożeństwo różańcowe w kościele.

O północy Pasterka Maryjna.

 • W niedzielę 14 września o godz. 6.45 Godzinki do Matki Bożej Rywałdzkiej.

Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00.

O godz. 12.00 Uroczysta Suma odpustowa na placu przed kościołem, pod przewodnictwem naszego ordynariusza księdza biskupa Andrzeja Suskiego. Sumę odpustową będziemy przeżywali też w duchu dziękczynienia za plony. Prosimy o przygotowanie wieńców.  

O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

O godz. 17.00 Msza św.

 • Zatroszczmy się o przygotowanie od strony duchowej do odpustu.
 • Serdecznie prosimy o pomoc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu odpustu. W przygotowaniu obiadu odpustowego dla naszych gości w klasztorze. Strażaków prosimy o służbę porządkową. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy udostępniają swoje podwórka i pola na parkingi dla pielgrzymów.
 • Ofiary na grochówkę dla pielgrzymów w tym roku zbiera Gołębiewo.
 • Program odpustu jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowe        RYWAŁD-SANKTUARIUM.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. Zapowiadany film o naszym sanktuarium będzie wyemitowany w innym terminie, ze względu na sobotnie święto Rodziny Radia Maryja, jakie miało miejsce wczoraj w Toruniu. Termin emisji podamy.

5. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły rok, z wizerunkiem Matki Bożej Rywałdzkiej.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Na nadchodzący tydzień życzmy wam bożego błogosławieństwa i wytrwałości w codziennej modlitwie.

 

 

22 Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014

 1. Dziś swoje imieniny obchodzi o. Rajmund, senior naszej wspólnoty. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji jutro o godz. 7.00
 2. Dziś zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 3. Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 9.00. Na Mszy będzie poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych.Tego dnia wypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedziny chorych z Komunią Św.
 5. W sobotę 6 września w telewizji TRWAM, o godz. 16.40 będzie film o naszym sanktuarium. Zachęcamy do obejrzenia.
 6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem po cmentarzyku przykościelnym.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, nauczycielom sił do przekazywania wiedzy, a wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w rodzinach.  

 

20 Niedziela Zwykła – 17 sierpnia 2014

 1. W piątek swoje imieniny obchodzi br. Symforian. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w o godz. 7.00.
 2. 22 września(poniedziałek) będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii przez bp Józefa Szamockiego, podczas której ks. bp udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Proszę was o modlitwę w tej intencji. Program wizytacji będzie ogłoszony w późniejszym czasie.
 3. Dziękuję za życzliwość. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w waszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom.

 

 

16 Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014

 

 1. Dziś po Mszach św. będzie poświecenie pojazdów mechanicznych z racji XV Tygodnia św. Krzysztofa – patrona kierowców pod hasłem „Nieśmy Chrystusa na krańce świata”, inicjowany przez MIVA Polska organizację na rzecz misyjnych środków transportu we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców.   Można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 2. Dziś odpust w Słupie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 3. W sobotę odpust w  Radzyniu Chełmińskim. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 4. W sobotę Mszą św. o godz. 17.00 w naszym kościele rozpoczynamy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to adoracja związana z wieczystą adoracją, jaką przez cały rok przeżywa nasza diecezja. Adorację zakończymy w niedzielę Mszą św. o godz. 17.00. Zachęcamy parafian by znaleźli czas i adorowali Pana Jezusa. Przeczytać porządek… Porządek adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 5.   Zapowiedzi przedślubne:
 • Katarzyna Jamroży, panna naszej parafii, z Pawłem Goszką kawalerem z parafii św. Katarzyny w Osieczku.

Zapowiedź druga.

 • Anna Stachowiak panna naszej parafii, z Krzysztofem Molędą kawalerem z parafii św. Anny w Radzyniu Chełm.

Zapowiedź druga.

       6. Zmarła nasza parafianka: + Emilia Janiszewska z Gołębiewa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…

       7. Dziękujemy za modlitwę i życzliwość. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziatkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny, życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku i wdzięczności wśród swoich najbliższych.

 

 

Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014

  

1. Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – najważniejszych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i większej wzajemnej miłości. Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do uczestnictwa w nabożeństwach tego świętego czasu:

Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w naszym kościele w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. W innym czasie prosimy dzwonić do furty klasztornej.

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i       sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa, w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00.

O godz. 9.30 Droga Krzyżowa w kościele.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

Ofiary złożone przy okazji Adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc uświęconych obecnością Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej.

Wielka Sobotaw tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.

Do południa poświęcenie pokarmów:

                                   godz. 9.00       – w Bliźnie w Caritasie

                                   godz. 9.20       – w Blizienku u p. Seroków

                                   godz. 9.40       – w Starej Rudzie u p. Piaseckich

                                   godz. 10.00     – w Gołębiewku w świetlicy

                                   godz. 10.30     – w Gołębiewie u p. Frączek

 

                                   W Rywałdzie w kościele od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po liturgii adoracja przez całą noc do Mszy św. rezurekcyjnej.

Niedziela WielkanocnaProcesja i Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00.

Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

2. W zakrystii można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do Grobu pańskiego.

3. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i materialnego podczas wielkopostnych dni. Życzymy Wam głębokich owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.

 

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29 grudnia 2013

 

 1. Dziś zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 2. We wtorek ostatni dzień roku 2013. Zapraszamy  na godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 3. W środę  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 5. W piątek nie będzie odwiedzin chorych z Komunią Św. z racji na kolędę.  
 6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 8. W czwartek zamykamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe.
 9. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
 • czwartek 2 stycznia – Blizno. Prosimy o dwa samochody na godz. 9.00.
 • piątek 3 stycznia – Blizienko (poza domami leżącymi przy szosie Rywał-Książki. Odwiedzimy te rodziny w czasie wizyty w Rywałdzie. Prosimy o dwa samochody na godz. 9.00
 • sobota 4 stycznia – Gołębiewko. Prosimy o dwa samochody na godz. 9.00.

Porządek kolędy jest wywieszony także w gablocie przed kościołem.

Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do wizyty: stół nakryty białym obrusem, woda święcona, kropidło, krzyż i świece oraz Pismo Święte.

10. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim   Rodzinom z okazji dzisiejszej uroczystości życzymy opieki Świętej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.

 

 

13 Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2013

 

1. W środę w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy  duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

3. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.

4. W tym tygodniu dokonają się jeszcze zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej. O. Mieczysław Lewocki, przechodzi do Lublina. O. Mieczysławowi dziękujemy za podejmowane posługi w parafii i klasztorze. Msza św. na pożegnanie o. Mieczysława będzie w czwartek o godz. 17.00. Do wspólnoty przybędzie o. Tadeusz Topolski z Orchówka koło Włodawy.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. 

6. Zapowiedzi przedślubne:

 Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Emilia Górna panna naszej parafii, z Łukaszem Czachorem z parafii  Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

Zapowiedź druga.

 • Anna Rytlewska panna naszej parafii, z Marcinem Stępniem także z  naszej parafii.

Zapowiedź pierwsza.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza.

7. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.

 

 

 

12 Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2013

 

1. Dziś zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Potrzebny jest PESEL.

2.  W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzili:

a)   w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

b)   w czwartek – Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, głównej Patronki diecezji toruńskiej i miasta. Program obchodów: o godz. 16.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 16.20 Procesja maryjna ulicami Torunia do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bp. Andrzeja Suskiego w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu Eucharystii dla pielgrzymów w kościele zostanie wyświetlony 20-minutowy film o historii kultu i teologii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

c)   w sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 17.00.

4. Zapowiedzi przedślubne:

   Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Emilia Górna panna naszej parafii, z Łukaszem Czachorem z parafii  Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

Zapowiedź pierwsza.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza. 

5. Witam w naszej wspólnocie o. Andrzeja Dezora, który przyszedł do nas z Krynicy Morskiej. Życzymy łaski Ducha Świętego i owocnej pracy w naszym sanktuarium. O. Andrzej będzie opiekunem Żywego Różańca .

6. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na kościół i klasztor. Na nadchodzący tydzień życzmy zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i światła Ducha Świętego dla studentów zdających egzaminy.  

 

 

 

 

11 niedziela zwykła – 16 czerwca 2013

 

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzili:

a)   w poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

b)   w piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. W tym tygodniu dokonają się zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej. O. Piotr Woźniacki, dotychczasowy wikary klasztoru przechodzi do Orchówka koło Włodawy. O. Piotrowi  dziękujemy za podejmowane posługi w parafii i klasztorze. Msza św. na pożegnanie o. Piotra będzie we wtorek o godz. 17.00.

Do wspólnoty przybędzie o. Andrzej Dezor z Krynicy Morskiej.

3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Potrzebny będzie PESEL.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 17.00.

5. Zapowiedzi przedślubne:

   Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Daria Ewald panna naszej parafii, z Mateuszem Bielik z parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Świeciu nad Osą.

Zapowiedź druga.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza. 

6. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na kościół i klasztor i życzymy  wam dobra ze strony ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym.

 

 

 

 

10 Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2013

 

 1. Do naszego Sanktuarium tradycyjnie, jak każdego roku przybyli Romowie. Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Romów ks. Stanisława Opockiego odprawią o godz. 12.30.
 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na budowę  świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzili:  a) w środę – wspomnienie obowiązkowe błogosławionych męczenników II wojny światowej, naszych współbraci kapucynów: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, Fidelisa Chojnackiego, Symforiana Duckiego; b) w czwartek – święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 17.00.
 5. Zapowiedzi przedślubne:  Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Daria Ewald panna naszej parafii, z Mateuszem Bielik z parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Świeciu nad Osą. Zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, materialny czy duchowy, przyczynili się do jak najlepszego przyjęcia, nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Niech ten wysiłek i przeżycia związane z nawiedzeniem zaowocują wiarą, nadzieją i jeszcze większą miłością do Matki Bożej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Featured Box Wordpress Plugin developed by YD