OGŁOSZENIA

 

23 Niedziela Zwykła – 7 września 2014

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po tej Mszy św. i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 – procesja.

2. Jutro 8 września – przypada święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). W naszej parafii to święto będziemy przeżywali jako Uroczystość odpustową w przyszłą niedzielę 14 września.

 • Uroczystości rozpoczniemy w piątek 12 września nabożeństwem różańcowym za chorych o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
 • W sobotę 13 września o godz. 11.00 Msza św. dla pielgrzymów z Bobrowa. O godz. 17.00 Msza św. dla młodzieży, a po Mszy spotkanie przy ognisku na placu przy pomniku Prymasa.

O godz. 20.00 Msza św. dla kapłanów.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i nabożeństwo różańcowe w kościele.

O północy Pasterka Maryjna.

 • W niedzielę 14 września o godz. 6.45 Godzinki do Matki Bożej Rywałdzkiej.

Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00.

O godz. 12.00 Uroczysta Suma odpustowa na placu przed kościołem, pod przewodnictwem naszego ordynariusza księdza biskupa Andrzeja Suskiego. Sumę odpustową będziemy przeżywali też w duchu dziękczynienia za plony. Prosimy o przygotowanie wieńców.  

O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

O godz. 17.00 Msza św.

 • Zatroszczmy się o przygotowanie od strony duchowej do odpustu.
 • Serdecznie prosimy o pomoc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu odpustu. W przygotowaniu obiadu odpustowego dla naszych gości w klasztorze. Strażaków prosimy o służbę porządkową. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy udostępniają swoje podwórka i pola na parkingi dla pielgrzymów.
 • Ofiary na grochówkę dla pielgrzymów w tym roku zbiera Gołębiewo.
 • Program odpustu jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowe        RYWAŁD-SANKTUARIUM.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. Zapowiadany film o naszym sanktuarium będzie wyemitowany w innym terminie, ze względu na sobotnie święto Rodziny Radia Maryja, jakie miało miejsce wczoraj w Toruniu. Termin emisji podamy.

5. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły rok, z wizerunkiem Matki Bożej Rywałdzkiej.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Na nadchodzący tydzień życzmy wam bożego błogosławieństwa i wytrwałości w codziennej modlitwie.

 

 

22 Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014

 1. Dziś swoje imieniny obchodzi o. Rajmund, senior naszej wspólnoty. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji jutro o godz. 7.00
 2. Dziś zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 3. Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 9.00. Na Mszy będzie poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych.Tego dnia wypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedziny chorych z Komunią Św.
 5. W sobotę 6 września w telewizji TRWAM, o godz. 16.40 będzie film o naszym sanktuarium. Zachęcamy do obejrzenia.
 6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i adoracja do Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem po cmentarzyku przykościelnym.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, nauczycielom sił do przekazywania wiedzy, a wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w rodzinach.  

 

20 Niedziela Zwykła – 17 sierpnia 2014

 1. W piątek swoje imieniny obchodzi br. Symforian. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w o godz. 7.00.
 2. 22 września(poniedziałek) będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii przez bp Józefa Szamockiego, podczas której ks. bp udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Proszę was o modlitwę w tej intencji. Program wizytacji będzie ogłoszony w późniejszym czasie.
 3. Dziękuję za życzliwość. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w waszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom.

 

 

16 Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014

 

 1. Dziś po Mszach św. będzie poświecenie pojazdów mechanicznych z racji XV Tygodnia św. Krzysztofa – patrona kierowców pod hasłem „Nieśmy Chrystusa na krańce świata”, inicjowany przez MIVA Polska organizację na rzecz misyjnych środków transportu we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców.   Można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
 2. Dziś odpust w Słupie. Suma odpustowa o godz. 11.30.
 3. W sobotę odpust w  Radzyniu Chełmińskim. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 4. W sobotę Mszą św. o godz. 17.00 w naszym kościele rozpoczynamy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to adoracja związana z wieczystą adoracją, jaką przez cały rok przeżywa nasza diecezja. Adorację zakończymy w niedzielę Mszą św. o godz. 17.00. Zachęcamy parafian by znaleźli czas i adorowali Pana Jezusa. Przeczytać porządek… Porządek adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 5.   Zapowiedzi przedślubne:
 • Katarzyna Jamroży, panna naszej parafii, z Pawłem Goszką kawalerem z parafii św. Katarzyny w Osieczku.

Zapowiedź druga.

 • Anna Stachowiak panna naszej parafii, z Krzysztofem Molędą kawalerem z parafii św. Anny w Radzyniu Chełm.

Zapowiedź druga.

       6. Zmarła nasza parafianka: + Emilia Janiszewska z Gołębiewa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…

       7. Dziękujemy za modlitwę i życzliwość. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziatkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny, życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku i wdzięczności wśród swoich najbliższych.

 

 

Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014

  

1. Rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – najważniejszych tajemnic naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i większej wzajemnej miłości. Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do uczestnictwa w nabożeństwach tego świętego czasu:

- Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w naszym kościele w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. W innym czasie prosimy dzwonić do furty klasztornej.

- Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i       sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

- Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa, w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00.

O godz. 9.30 Droga Krzyżowa w kościele.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

Ofiary złożone przy okazji Adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc uświęconych obecnością Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej.

- Wielka Sobotaw tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.

Do południa poświęcenie pokarmów:

                                   godz. 9.00       – w Bliźnie w Caritasie

                                   godz. 9.20       – w Blizienku u p. Seroków

                                   godz. 9.40       – w Starej Rudzie u p. Piaseckich

                                   godz. 10.00     – w Gołębiewku w świetlicy

                                   godz. 10.30     – w Gołębiewie u p. Frączek

 

                                   W Rywałdzie w kościele od godz. 10.00 do godz. 12.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po liturgii adoracja przez całą noc do Mszy św. rezurekcyjnej.

- Niedziela WielkanocnaProcesja i Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00.

Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

2. W zakrystii można jeszcze złożyć ofiary na kwiaty do Grobu pańskiego.

3. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia modlitewnego i materialnego podczas wielkopostnych dni. Życzymy Wam głębokich owoców płynących z przeżyć Wielkiego Tygodnia.

 

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29 grudnia 2013

 

 1. Dziś zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 2. We wtorek ostatni dzień roku 2013. Zapraszamy  na godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 3. W środę  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 5. W piątek nie będzie odwiedzin chorych z Komunią Św. z racji na kolędę.  
 6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 8. W czwartek zamykamy konkurs dla dzieci na szopki bożonarodzeniowe.
 9. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
 • czwartek 2 stycznia – Blizno. Prosimy o dwa samochody na godz. 9.00.
 • piątek 3 stycznia – Blizienko (poza domami leżącymi przy szosie Rywał-Książki. Odwiedzimy te rodziny w czasie wizyty w Rywałdzie. Prosimy o dwa samochody na godz. 9.00
 • sobota 4 stycznia – Gołębiewko. Prosimy o dwa samochody na godz. 9.00.

Porządek kolędy jest wywieszony także w gablocie przed kościołem.

Prosimy o odpowiednie przygotowanie się do wizyty: stół nakryty białym obrusem, woda święcona, kropidło, krzyż i świece oraz Pismo Święte.

10. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim   Rodzinom z okazji dzisiejszej uroczystości życzymy opieki Świętej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.

 

 

13 Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2013

 

1. W środę w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy  duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

3. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.

4. W tym tygodniu dokonają się jeszcze zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej. O. Mieczysław Lewocki, przechodzi do Lublina. O. Mieczysławowi dziękujemy za podejmowane posługi w parafii i klasztorze. Msza św. na pożegnanie o. Mieczysława będzie w czwartek o godz. 17.00. Do wspólnoty przybędzie o. Tadeusz Topolski z Orchówka koło Włodawy.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. 

6. Zapowiedzi przedślubne:

 Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Emilia Górna panna naszej parafii, z Łukaszem Czachorem z parafii  Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

Zapowiedź druga.

 • Anna Rytlewska panna naszej parafii, z Marcinem Stępniem także z  naszej parafii.

Zapowiedź pierwsza.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza.

7. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół i klasztor. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie, życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.

 

 

 

12 Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2013

 

1. Dziś zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Potrzebny jest PESEL.

2.  W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzili:

a)   w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

b)   w czwartek – Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, głównej Patronki diecezji toruńskiej i miasta. Program obchodów: o godz. 16.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 16.20 Procesja maryjna ulicami Torunia do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bp. Andrzeja Suskiego w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu Eucharystii dla pielgrzymów w kościele zostanie wyświetlony 20-minutowy film o historii kultu i teologii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

c)   w sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 17.00.

4. Zapowiedzi przedślubne:

   Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Emilia Górna panna naszej parafii, z Łukaszem Czachorem z parafii  Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

Zapowiedź pierwsza.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza. 

5. Witam w naszej wspólnocie o. Andrzeja Dezora, który przyszedł do nas z Krynicy Morskiej. Życzymy łaski Ducha Świętego i owocnej pracy w naszym sanktuarium. O. Andrzej będzie opiekunem Żywego Różańca .

6. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na kościół i klasztor. Na nadchodzący tydzień życzmy zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i światła Ducha Świętego dla studentów zdających egzaminy.  

 

 

 

 

11 niedziela zwykła – 16 czerwca 2013

 

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzili:

a)   w poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

b)   w piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. W tym tygodniu dokonają się zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej. O. Piotr Woźniacki, dotychczasowy wikary klasztoru przechodzi do Orchówka koło Włodawy. O. Piotrowi  dziękujemy za podejmowane posługi w parafii i klasztorze. Msza św. na pożegnanie o. Piotra będzie we wtorek o godz. 17.00.

Do wspólnoty przybędzie o. Andrzej Dezor z Krynicy Morskiej.

3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Potrzebny będzie PESEL.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 17.00.

5. Zapowiedzi przedślubne:

   Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Daria Ewald panna naszej parafii, z Mateuszem Bielik z parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Świeciu nad Osą.

Zapowiedź druga.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza. 

6. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na kościół i klasztor i życzymy  wam dobra ze strony ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym.

 

 

 

 

10 Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2013

 

 1. Do naszego Sanktuarium tradycyjnie, jak każdego roku przybyli Romowie. Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Romów ks. Stanisława Opockiego odprawią o godz. 12.30.
 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na budowę  świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzili:  a) w środę – wspomnienie obowiązkowe błogosławionych męczenników II wojny światowej, naszych współbraci kapucynów: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, Fidelisa Chojnackiego, Symforiana Duckiego; b) w czwartek – święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 17.00.
 5. Zapowiedzi przedślubne:  Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Daria Ewald panna naszej parafii, z Mateuszem Bielik z parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Świeciu nad Osą. Zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do zawarcia sakramentu małżeństwa, jest obowiązany powiadomić o tym proboszcza.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, materialny czy duchowy, przyczynili się do jak najlepszego przyjęcia, nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Niech ten wysiłek i przeżycia związane z nawiedzeniem zaowocują wiarą, nadzieją i jeszcze większą miłością do Matki Bożej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Featured Box Wordpress Plugin developed by YD